Фан Клуб: Пелистер

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Нинослав Додевски нов играч...
Каков крш успеавме да собериме во последните 7-8 месеци то е незапамтено нешто. :facepalm: :popce:
Јас мислев дека од ко го спашкаја Џокица се уозбилиле малце од малце, овие го продолжват циркузот. Нове Ацески, Денис Димитроски... :shook: Најголемо засилување ни е Главевски шо 7 години уназад е повреден и нема 2 утакмици поврзано од тогаш.
Дајте му го клубот на Здравко со сендвичарата, нека се плетка тука и Круме со златарата и Џате за тренер барем со стил да испадниме во трета лига. Од овие 'силни' спонзори и стручњаци аир не видовме никаков посекако.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Нинослав Додевски нов играч...
Каков крш успеавме да собериме во последните 7-8 месеци то е незапамтено нешто. :facepalm: :popce:
Јас мислев дека од ко го спашкаја Џокица се уозбилиле малце од малце, овие го продолжват циркузот. Нове Ацески, Денис Димитроски... :shook: Најголемо засилување ни е Главевски шо 7 години уназад е повреден и нема 2 утакмици поврзано од тогаш.
Дајте му го клубот на Здравко со сендвичарата, нека се плетка тука и Круме со златарата и Џате за тренер барем со стил да испадниме во трета лига. Од овие 'силни' спонзори и стручњаци аир не видовме никаков посекако.
За ова дете си грешка.Го имам гледано и добар играч е.Мене и ми е чудно шо дојде кај нас и да игра втора лига , со оглед на други играчи шо несакат ни да слушнат.
http://www.transfermarkt.com/ninoslav-dodevski/profil/spieler/140123
Инаку претходните двајца незнам зошто се воопшто земени ,ама ај давидиме како ќе се одвива понатаму :popce:[DOUBLEPOST=1435529869][/DOUBLEPOST]Работнички и Додевски се разделија
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
69
Поени од реакции
14
Нашите деца ги бркаме за други да играт ... прошлио пат сите од ск ги зедовме и си испаднавме сеа ке видиме шо ке биди ама пелистер одсекогаш со битолчани најпоке бил а не со од страна играчи...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Нашите деца ги бркаме за други да играт ... прошлио пат сите од ск ги зедовме и си испаднавме сеа ке видиме шо ке биди ама пелистер одсекогаш со битолчани најпоке бил а не со од страна играчи...
Нас не испадна онај јаболкарот,маме ни еба.Ги турна децата во оган и плус и од нивните родители цуцаше пари .Инаку и јас сум за наши деца,ама за жал тие се во Вардар и Работнички.Едино Бујче можи да дојди и то ако не најди трансфер негде па ко задна опција кај нас, нешто слично како овај Додевски еден месец барал не најде и дојде кај нас.Јас би го зел Бабата тој и на 37 години е професор за другите барем нема да се ака во Царев Двор.А кога сум и кај нив ми се сумливи нешто,му бегат играчи не земаат други да не го клават клучот на клубот или се на радна акција газдите со јаболката сега има работа :kluc:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Не се занесвајте дека втора лига е лесно да се игра...
Со дечурланата шо ја имаме можи ќе земаме бодој во Битола ама на гости многу тешко...
Потребни се стари кучиња шо знат да покажат заби на гостински терен...
Освен Бацката неаме друг играч шо нема да ги турни гаќите на прв посериозен притисок...
А ко ќе чекаме од него да ни решава утакмици се знај колку е сатот...
А ќе имаме гостувања на терени на кои ќе биди тешко да се игра....
Таму со деца не се земат бодој,треба играчи да се донесат со искуство...Бабата е на тацна,не знам шо чекат,играч ши гинел за Пелистер,и на толку години за пола лига е Меси....
Гостивар,Влазрими,Победа,па и Тетекс и можи уште некоја екипа шо ќе се бори за врвот не се заебанција...
А прашање е колку можиме со ова екипа?Има квалитет екипата(барем за втора лига)ама се е под знак прашалник,како ќе се постават работите на терен,како ќе се снајди Зоче..
А многу ќе биди важно да се најдат напаѓачи,не само еден,туку барем двајца,оти ако чекаме од Главевски тешко нас...
Дечкото со една нога игра.како шо ќе се игра по нивите доволно ќе биди некое баце малце поостро да го поткачи и ојде цела сезона...
Не дека треба со стари играчи да се игра,ама треба да ги имаме барем неколку,да ја повлечат екипата,а младите да бидат костурот на тимот...
Ама да се прај со план..
А вака после искуството со Џокица во ништо не се за вервање..
И ај играчкиот кадар да го тргниме настрана(за момент)...
Друго ме загрижва мене...
Зоки брачедо,ќути,скриен во ров е...
Или уште не можи да се аклиматизира од долгиот пат до ЧАЈНА,па сега се трезни...:icon_mrgr:
Никаква најава нема шо се планира,кој се следните чекори,шо ќе биди со клубот...
Освен срамежливо шо пушташе муви дека ако до 5ти Газето не ги префрла парите ќе бегал..
Ама после заедничкото селфи со докторо во ЧАЈНАТАУН и ова "алиби"падна во вода...
А како си тргнале со "работата"не се за вервање ич...ни 1% доверба немам,ама ко нема друг то е...:ban:
Единствена добра работа засега за мене е шо го кладоја Зоче за тренер,барем не е некој од надвор,да си прај експерименти.....
Плус и разбира фудбал,за разлика од онај јаболкарот шо бистреше политики овде...(се по список):kuracc:
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Сите овие шо ги донесовме досега минимум 3 години уназад немаат одиграно сезона во континуитет. Дури се погодат и почнат да мрдат стигна декември а првиот ќе ни бега 10 бода.
Од ко замина Батецо ние немаме ниеден играч кој е јак на топката. Немаме ни шпиц, ни крила, ни бекој. Единствена добра работа се Мендо и Прилепо назад, Пашето горе-долу, Бацката во оваа лига таман ќе можи со одење да си игра, и Љамче од кој очекувам најмногу.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Незнам јас мислам не сме до толку отепани.Ако сака Церматот да земат сега само 4 поквалитетни засилувања ќе се прошетаме а уствари ќе имаме и состав кој комотно во прва лига ќе игра плеј оф.
За голман мора да земат. Во одбраната сега за сега имаме 3 стопери (Степановски,Крстски и овај Додевски) десен бек Петковски и на лев шкрипиме па ќе мора да земат некој и за таму оти ќе останиме на Миленковски. Под хитно треба и некој јак деструктивец на средина да најдат шо ќе трчат оти само со Бацката неможиме.Е сега во средина сме најјаки офанзивниот дел.Минчето,Јованчо,Љамче,Бурхан еве и Миленковски. А за напаќач ни требат двајца оти само со Главевски пак ќе нема гол кој да дај.
Значи ако земат голман,лев бек,заден везен и шпиц некој добри деца да најдат и тоа сега со време за да ги фатат припремите ќе се прошетаме а и ќе го освојме купот :P.
п.с.Ќе ги плесниме Пелистер Б или дрим тимот во финале на куп :drk:.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Новаци ќе играме а?:vozbud:
ФК Пелистер -со привремено седиште во Новаци,шалала..:ајнапиво:
 
И

Игнориран член

Гостин
Новаци ќе играме а?:vozbud:
ФК Пелистер -со привремено седиште во Новаци,шалала..:ајнапиво:
Оти бе Новаци ??
Рекоја дека на ќуморното ќе играт следна сезона . Можело на тие со вештачка трева да се игра втора лига.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Оти бе Новаци ??
Рекоја дека на ќуморното ќе играт следна сезона . Можело на тие со вештачка трева да се игра втора лига.
Поголема трибина има Новаци...:pos:
Појќе пари од карти ќе накалапи Шеровски..:zloo:
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
За втора лига не се плаќа колку шо знам.Бар Прилеп така е :)
 
И

Игнориран член

Гостин
Во недела контролна со Царев Двор .
Изглеа овие немат намера да купват поќе играчи . :unsure:
Незнам како мислат со овај тим да се вратат прва лига , сварно не ми е јасно.
Нема ни бараж да фатат .
Ако не донесат уште 5-6 играчи ништо не прајме .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom