Фан Клуб: Пелистер

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Шо предлог да кажиме брат ... Цермат се повлекол скроз од спонзорирање .
Само општината ќе го финансира клубот во иднина , така да , 3 лига здравје боже не ни бега .
Ќе носеле двајца од Напредок играчи , за безпари да играт и некој такви како нив.

За Батецот , со среќа нека му е дечкото . Ќеф ми е шо се спаси од ова мизерија и замина во понормална средина .
Уште Мустафаов и Минчето да заминат надвор треба , да не си ги ебават греојте во Пелистер .

А тој криминалецот од Цермат , као демек писма пушта бара да се потпишел миникот а тие заедно да ти биле на службен пат. Кој кого јеби бе овде ...
Го лажат народот двата криминалци .
Као демек го нема Двојче на служен пат е го чекаме , а тие заедно двата на службен пат.
Абе незнат поќе шо да излажат , се вплеткаја во лагите и никој не ги верва .
од Каде информацијата бе друштво?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Член од
10 октомври 2011
Мислења
69
Поени од реакции
14
Се збора бе за некој дека ке иди или се чека уште??
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
http://sportmedia.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/metalurg-i-pelister-rabotele-nepravilno-evropski-mechevi-samo-na-filip
Сме работале "неправилно",хехе,демек новост е некоја ова...:pos:
И така нема да ни треба лиценцата за Европа подолго време,благодарение на брачедите...:pijani:
П.С.
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=62215928257&id=20&prilog=0&setIzdanie=23498

Јак текст,посебно овај дел...

Иако засега уште е суперлигаш, сепак и ракометниот клуб Пелистер преживува тешки денови. Откако сопственикот на клубот Силјан Мицевски се откажа од неговото спонзорирање и управата што тој ја именува на чело со Сашко Павловски се повлече, за судбината на Пелистер, некогашната ракометна гордост на Битола и на Македонија, во моментот, покрај општината, се грижи само еден од навивачите на Пелистер, Никола Пискачев, кому буквално му е оставен Пелистер:kluc:. Сега, откако од сопственоста на Пелистер се откажаа фирмите „Цермат“ и ГП „Пелистер“ и кога единствено остана градот да се грижи за клубот, се чини дека судбината на Пелистер е сосема неизвесна.
:popce:
 
Член од
9 февруари 2015
Мислења
43
Поени од реакции
47
Сочувство од мене до Пискачев. Знајме дека не е лесно да се лижат газој за ситни пари и да се вадат муабети низ град. Заради вашата (НЕ)грижа клубот е до тука стигнат. Штета шо не сум толку расипан и лажго иначе ќе се понудев да ти помогнам да го водиме клубот заедно. :kuracc:
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
1
Поени од реакции
1
До кај се со стадионо?

Нас ни треба стадион и сала како Стожице во Љубљана. Имa место околу стадионот но треба чоек со вистински план.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
69
Поени од реакции
14
Денес разбрав дека зоче добил забрана да ги зема играчите шо ги избркале на полусезона хахаххахахаха и сеа кој ке дојди ??/? хахаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom