Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.259
Не знам за забрана ама реално од тие шо ги избркаа само главевски и елмазовски би ни требале ете и маглата во одбраната
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Кај сте бе Чкембари бе, вака се сака клубот?!
Абе пичка му матер, тука се знајте, се е јавно кажано, имате и инсајдерски и аутсајдерски информации за то шо е и како е ама ништо ама баш ништо не превземате. Освен она за ``Сакаме стадион`` шо како шо се гледа нема некој ефект, ништо друго не се превзеде. Како шо ми изгледа, сите кур ги боли за ``Пелистер``.
Јас сум фамилијарен чоек, со работа која пола недела е целодневна за да ми стигнат пари за да го чувам и вадам семејството на прав пат, па немам ни време а богами и нерви за вакви работи, но ве читам и се чудам... СЕ ЗНАЈТЕ, АМА НИШТО НЕ ПРАЈТЕ!
Шо е работата, немате водач?! Така ми изгледа работата. Последно шо знам, а можи не сум во тек то сигурно, Пискачо ве водеше. Резил од дете...прво прекарот - ПИСКАЧО...значи некое пискало, детуле..а не некој претставителен...ВОДАЧ на една од најјаките, најпознатите навивачки групи во Македонија. Ееееј, Пискачо бе луѓе, лижач на градоначалникот....да не одам понатаму, Пискачо, главен на РК Пелистер, еееј РК Пелистер, страв и трепет во МК,поим за ракомет! Кога во МК немаа поим за европски ракомет, европски купој, Пелистер беше тој шо ја претставуваше Македонија, е ко вчера да беше ко бев на Пелистер-Скјерн...офарбани во златна боја...грмеше...
Друго, песна нова нема, од ко памтам,се` едно те исто...нема диригент со фонд на пароли и песни, организнирано... алал да им е на ``Ветераните``, Катанга, Ефто, Јапоно....да не ги набројвам сите...(сега си се испикаа сите на јавни функции!!) ама барем личеа за навивачи а не Пискачо бе...или Томе Пит Булот...арни бе...па пичка му матер тој е криминалец прва класа....неонацист бе...арни?!! Поздравува со Хеил Хитлер?!?! Кај сме бе, кога сме?! 41`?
Ај у курац се нека оди ако не.....то заслужваме ко оставаме вакви луѓе да не водат... Во странство, да не одам понатаму, еве пр. во Грција, а нешто не му чини на народот...излегва на улица и крши и пали се` живо од институција...се буни...РЕВОЛУЦИЈА...а не ко овде, сите мирни, арно е ко го имаме кафето да го лижиме на ``Широк Сокак`` 3 саати и да цауриме... НО КОМЕНТ ПОЈЌЕ!
Не вреди...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.259
Џими до некаде си во право ама убо пиша си ја гледаш фамилијата и не знајш што се сличува во групата па само ќе ти речам то време од порано не се враќа друга работа да знаеш што уцени закани малтеретирања притисоци (ќотекот гратис ) казни притвори имаа одредени членови нема да гледаш фудбал односно спорт на телевизија а не уште како нас будали да навиваш за на крај да разјаснам партијата и полицијата мамата ни ја ебаа и чудо и успех е што уште постоиме покрај се !
p. s. па уште ако додадам дека нема никаков спорт шо ќе прајме муабет не можи само Чкембари да се борат за градот и клубовите каде се тие наши ветерани и од н г како и ветераните од клубовите каде се самите играчи и други спортски работници ?
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Морам да се убацам троа :) Типично македонче секогаш чека некој друг да му ги реши проблемите,да му падне од небо,а тоа да посматра од страна,да фаќа сеир и да смислува разно разни оправданија.Во грција кога на народот ќе им збоктиса,точно,излегуваат на улица и палат и кршат се по ред,ама излегуваат и фамилијарни луѓе. ;)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Кај сте бе Чкембари бе, вака се сака клубот?!
Абе пичка му матер, тука се знајте, се е јавно кажано, имате и инсајдерски и аутсајдерски информации за то шо е и како е ама ништо ама баш ништо не превземате. Освен она за ``Сакаме стадион`` шо како шо се гледа нема некој ефект, ништо друго не се превзеде. Како шо ми изгледа, сите кур ги боли за ``Пелистер``.
Јас сум фамилијарен чоек, со работа која пола недела е целодневна за да ми стигнат пари за да го чувам и вадам семејството на прав пат, па немам ни време а богами и нерви за вакви работи, но ве читам и се чудам... СЕ ЗНАЈТЕ, АМА НИШТО НЕ ПРАЈТЕ!
Шо е работата, немате водач?! Така ми изгледа работата. Последно шо знам, а можи не сум во тек то сигурно, Пискачо ве водеше. Резил од дете...прво прекарот - ПИСКАЧО...значи некое пискало, детуле..а не некој претставителен...ВОДАЧ на една од најјаките, најпознатите навивачки групи во Македонија. Ееееј, Пискачо бе луѓе, лижач на градоначалникот....да не одам понатаму, Пискачо, главен на РК Пелистер, еееј РК Пелистер, страв и трепет во МК,поим за ракомет! Кога во МК немаа поим за европски ракомет, европски купој, Пелистер беше тој шо ја претставуваше Македонија, е ко вчера да беше ко бев на Пелистер-Скјерн...офарбани во златна боја...грмеше...
Друго, песна нова нема, од ко памтам,се` едно те исто...нема диригент со фонд на пароли и песни, организнирано... алал да им е на ``Ветераните``, Катанга, Ефто, Јапоно....да не ги набројвам сите...(сега си се испикаа сите на јавни функции!!) ама барем личеа за навивачи а не Пискачо бе...или Томе Пит Булот...арни бе...па пичка му матер тој е криминалец прва класа....неонацист бе...арни?!! Поздравува со Хеил Хитлер?!?! Кај сме бе, кога сме?! 41`?
Ај у курац се нека оди ако не.....то заслужваме ко оставаме вакви луѓе да не водат... Во странство, да не одам понатаму, еве пр. во Грција, а нешто не му чини на народот...излегва на улица и крши и пали се` живо од институција...се буни...РЕВОЛУЦИЈА...а не ко овде, сите мирни, арно е ко го имаме кафето да го лижиме на ``Широк Сокак`` 3 саати и да цауриме... НО КОМЕНТ ПОЈЌЕ!
Не вреди...
Ти фамилијарен чоек си не можиш така?,а ние демек клошари сме,и дремиме по цел ден на интернет и ќе се бориме за спортот во градот,и за се шо не чини во Битола...
Вие другите сите не можите да излезите на протест,разочарани сте од управа,не чинел стадионот,не чинела салата и не одите на утакмици,не се замарате за ништо во градот,и пак друг е некој крив?...
И чекате од некој друг да ги реши сите проблеми во градот,спортот требало да го средат Чкембари,то шо Битола стана најголемо село пак некој друг треба да го среди......
Остај ти Грција,таму друг менталитет има,и сите сите излегват на улица оти имат свест луѓето,нејќат никој да ги дупи на здрав мозок ко тука,а не ко овде сеир да фаќат,протестираја за ТАТ,почна со голема масовност после останаја неколку десетина луѓе,другите сеир си фаќаја,ако пола град имаше пари изгубено таму,за ЕВН сеир си фаќаја,за протестот пред 1 месец пак сеир,никој го нејќи Тројче а денес да има избори пак ќе победи убедливо.....
И зошто?
Ќе ти кажам зошто,а и сам си кажа,зошто речиси сите СЕ ИСПИКАЈА НА ЈАВНИ ФУНКЦИИ И НИКОЈ НЕ СМЕЈ ДА ПИСНИ....
Е зато ништо нема да има во градот,оти сите заборават шо биле од ко ќе се вработат,и си ќутат со наведната гла и си викат"Добро е,барем мене ме пикнаја да работам,друго шо сака нека биди"
Посебно ова важи за тие тн"ВЕТЕРАНИ"шо ги величиш..си лапнаја работи и си ја накривија капата..и сега идат само на дерби утакмици со Вардар(догодина нема ни да идат)....
Јас прв пат слушам во некоја земја да има толку ветерани како кај нас...
Кај нас на 25 години си ветеран..
Го спомнуваш странство,ама таму луѓето се со клубот и во 7ма лига,нема таму "Aбе срам ми е да одам,чорба се нашите,нема столче кај да седнам на стадион,скапи се картите итн"
Е зато стадионот ќе биди празен,салата празна,не дека не чинат,туку дека свеста кај луѓето се изгуби,идеа сите дури имаја пари екипите,после се изгубија и ветерани и стари борци...
И шо беа толку ветераните на времето?Освен бројка ништо немаја,со дресој од Јуве,Барса,Реал,.Звезда на трибина...:tapp:
Скоро сите песни апла крадени од Гробари и Делије...
Шо не е точно за песните денес,колку толку се измислија нови песни и има некој ред...
Сега барем ако ништо друго личи групата на нешто,иако нема бројка,и еден куп работи не чинат...
И не знам шо чекат луѓето од Чкембари?Шо ќе напрај група од 100 ина луѓе(од нив пола деца),шо можи да напрај?
Да истепа некој?Да мават со јајца по општина?Шо да напрат?Да го финансират Пелистер?
Ако сакате поубав град,и се да биди како треба и да не не дупи онај паљачото од Кичево,сите ќе си излезите на протести,и то на континуирани протести,не еден протест и толку,па после овај можел тој не можел...
Нон-стоп треба да се барат правата,ко во Грција,еднаш да си излезат незадоволните од спортот,еднаш текстилните работници,па оние греојте од Кромберг,па таксистите и сите други шо рмбат за мизерна плата(освен јавните администравци и Рековците)...:kruna:
Е ова ко ќе го имаме ќе имаме град,а дотогаш ќе биди вака...
Овде сите се научени некој друг да си ја пика глата в торба а другите сеир да фаќат,па утре ако се средат работите и еве да се средат клубојте сите да глумат навивачи,како шо беше на времето ко беше јак Пелистер,посебно ракометот...
Шетаја низ цела Европа со Циле,па после се вмеша партијата во групата па се свртија за Демократска алтернатива,па после за ВМРО,па го дојсоја Спиро сосила и после Спиро ги заеба па после против Спиро се свртија...
И поука:ЕТЕ ШО СЕ СЛУЧВА КОГА ПОЛИТИКАТА ЌЕ ВЛЕЗИ ВО СПОРТОТ И НАВИВАЧКИТЕ ГРУПИ...:kluc:
Сега истите тие луѓе го дркат на Вардар,Металург...а на ФБ плукат дека Пелистер пропаднал и барат подобар живот во Битола...
Море арно е вака,бетер треба да биди...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.497
Еве денес почнаа со припреми .Па ако останат сите шо почнаја и со 4-5 засилувања сигурно убедливо први ќе бидиме и ќе влеземе прва лига.Значи Голман и Шпиц обавезно плус уште еден средина и лев бек и можи да фураме.Значи онај Хаџиевски Јаболкарот шо ни напрај уште не ми се верва.Со овие играчи шо сега ги имаме и со тие засилувања шо сега ни требат и сега да се земеја на полусезона сигурно опстанвавме,a не оние дечиштата шо ги свлечка со по 2 леви нозе.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Еве денес почнаа со припреми .Па ако останат сите шо почнаја и со 4-5 засилувања сигурно убедливо први ќе бидиме и ќе влеземе прва лига.Значи Голман и Шпиц обавезно плус уште еден средина и лев бек и можи да фураме.Значи онај Хаџиевски Јаболкарот шо ни напрај уште не ми се верва.Со овие играчи шо сега ги имаме и со тие засилувања шо сега ни требат и сега да се земеја на полусезона сигурно опстанвавме,a не оние дечиштата шо ги свлечка со по 2 леви нозе.
Оти голман ? Кај е црногорецо ?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не го знаев ова. Само кај нас има вакви глупости...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Абе и не ни треба,во последните утакмици 2-3 сомнителни гола примил,ништо чудно и да не има шитнато.:boksix:
Од тие утакмици јас шо ги гледав (а пропуштив 2 мислам од последните 8-9) не забележав сомнителен гол, барем не од негова страна. Нас не шитна двојче.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730

Kajgana Shop

На врв Bottom