Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
А Ники Бат као малку има направено за Јунајтед. Не може цел тим да е составен од играчи како Сколс,Бекам,Гигс, мора да има и по некој Бат, О'Шеј, Лингард. Можеби не се талентирани како првиве , но ја заслужуваат сета почит од фановите. Некои во фан клубов мислите дека ова е фудбал менаџер и дека е можно да се има Де Геа или Марсијал на секоја позиција.
Сакав да кажам дека еден убав ден му рекоа што му рекоа , далеку од тоа дека неговиот придонес е мал . А тоа дека се потребни и такви како О Шеј , повеќе од јасно . Додуша ај да не го мешаме Бат и Ошеј , го вреѓаме Ники :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.772
Поени од реакции
14.052
А Ники Бат као малку има направено за Јунајтед. Не може цел тим да е составен од играчи како Сколс,Бекам,Гигс, мора да има и по некој Бат, О'Шеј, Лингард. Можеби не се талентирани како првиве , но ја заслужуваат сета почит од фановите. Некои во фан клубов мислите дека ова е фудбал менаџер и дека е можно да се има Де Геа или Марсијал на секоја позиција.
Да пер еве само што направив една скромна листа од кои играчи сакам да дојдат во клубот летово и како сакам да изгледа тимот:
Де Геа
Лам-Смолинг-Т.Силва-Шо
Роналдо-Шнајдерлиин-Видал-Нејмар
-----------------Руни-----------
-----------------Ибра------------

На клупа: Марсијал, Иниеста, Гризман, Пике, Ноер, Боатенг и Пади Мекнер.
ТреЊер: Мурињо

Страшно ќе се разочарам ако не биде ваков составот следна сезона.
----------------------
Аман, што е толку тешко да се сфати дека за мене и уште неколку членови тука Лингард е само едно обично теле што трчка наоколу без никаков допринос во играта. Велбек е две класи подобар од него, крај. Никој не ти бара да има world class играчи на секој позиција.
O'Шеј и Вес Браун беа играчишта не ми ги спомнувајте во иста категорија со Лингард.
Јас Џеси го почитувам затоа што е дете на клубот и се гледа дека игра со срце, ама што фајде од тоа. Од љубов не се живее.

Едит: А што ќе ни е овој ѓуптинов од Бенфика, до толку ли не веруваат во децата од нашата академија (n)
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Да пер еве само што направив една скромна листа од кои играчи сакам да дојдат во клубот летово и како сакам да изгледа тимот:
Де Геа
Лам-Смолинг-Т.Силва-Шо
Роналдо-Шнајдерлиин-Видал-Нејмар
-----------------Руни-----------
-----------------Ибра------------

На клупа: Марсијал, Иниеста, Гризман, Пике, Ноер, Боатенг и Пади Мекнер.
ТреЊер: Мурињо

Страшно ќе се разочарам ако не биде ваков составот следна сезона.
----------------------
Аман, што е толку тешко да се сфати дека за мене и уште неколку членови тука Лингард е само едно обично теле што трчка наоколу без никаков допринос во играта. Велбек е две класи подобар од него, крај. Никој не ти бара да има world class играчи на секој позиција.
O'Шеј и Вес Браун беа играчишта не ми ги спомнувајте во иста категорија со Лингард.
Јас Џеси го почитувам затоа што е дете на клубот и се гледа дека игра со срце, ама што фајде од тоа. Од љубов не се живее.

Едит: А што ќе ни е овој ѓуптинов од Бенфика, до толку ли не веруваат во децата од нашата академија (n)
Ѓуптинот го следат скаутите преку цела година, немаат пропуштено ниеден негов натпревар така да сигурно знаат повеќе и од мене и од тебе за него. Моментално важи за еден од најголемите таленти во светот на фудбалот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.568
Поени од реакции
62.583
Исти Миленко ми се и Велбек и Лингард, финишот отиден у минус, трчаат ко коњи, и ебат контри. Али, не би го продал. Ако би градел тим, би било на грбот на Марсијал, Рашфорд, Де Геа, Смолинг, Ерера, Морго, Бортвик, Менса... Додај на ова 2-3 светска класа играчи, и имаш тим спремен за високи дострели. Ке имаш и повеќе од солидни замени.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.772
Поени од реакции
14.052
Ѓуптинот го следат скаутите преку цела година, немаат пропуштено ниеден негов натпревар така да сигурно знаат повеќе и од мене и од тебе за него. Моментално важи за еден од најголемите таленти во светот на фудбалот.
Ако си ја следел темава што пишуваме последниве денови немаше мене да ме цитираш за Ренато, ќе сфатеше дека ми е напишан саркастично тој дел и дека ги буцкам овие што ми се сипаа за Лингард.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.425
Поени од реакции
42.691
Исти Миленко ми се и Велбек и Лингард, финишот отиден у минус, трчаат ко коњи, и ебат контри. Али, не би го продал. Ако би градел тим, би било на грбот на Марсијал, Рашфорд, Де Геа, Смолинг, Ерера, Морго, Бортвик, Менса... Додај на ова 2-3 светска класа играчи, и имаш тим спремен за високи дострели. Ке имаш и повеќе од солидни замени.
Рано им е на Менса и Бортвик според мене, од друга страна си го заборавил Шо. :P
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Можеби Мата не е најсјаен сезонава, али искрен да бидам после статијана за модерниот фудбал и платите на фудбалерите со други очи го гледам човеков.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Вечерта со наградите е преместена порано оваа година, наредниот понеделник. Ова ако не е знак дека лета ЛВГ не знам што е...[DOUBLEPOST=1461661566][/DOUBLEPOST]
и убаво рече Аце погоре, од јануари па навака интензивно се набљудува Ренато секој натпревар, језда и ние како клуб малце искочивме од колосек ама не е истресен од ракав трансферов.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гајле ми е како ке се плаќа, само нека игра како што треба
Кај мене дома немаме јадено од кога го купивме Марсијал, кај вас дома не знам :icon_lol:
 
A

apidrone

Гостин
Roma are reportedly interested in Manchester United midfielder Marouane Fellaini, who was at the Napoli game yesterday.

The Giallorossi defeated Maurizio Sarri’s men 1-0 at Stadio Olimpico, with the Belgian international watching on.

While Fellaini could simply have been there to watch his compatriots - Radja Nainggolan for Roma and Dries Mertens for Napoli - Gazzetta dello Sport reports that there is interest for a transfer.

It’s thought the Red Devils midfielder went for dinner with Nainggolan, Miralem Pjanic and Salih Ucan after the game, with the Lupi considering a €15m bid.

The 28-year-old has just three goals in 31 appearances across all competitions this season, but his six Premier League goals in just 19 starts last term.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Кај мене дома немаме јадено од кога го купивме Марсијал, кај вас дома не знам :icon_lol:
Сега па и со овој не знам летото како ќе се помине... исти случај. Ама штом е на рати ќе закрпеме некако...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom