Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Некои од вас гледам си го прифатија тоа дека Јунајтед треба да си е тим за у англиско, и да освојава првенство секоја 5-та година. Што ти прават 3 лоши сезони. Уште малце па Арсенал.
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947

Ако игра како на видеово...фала немора. Па уште 40м.£ ....:facepalm: уште еден просек на повидок да го направат ѕвезда...
За к.. не ги бива скаутиве значи.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Искрено ќе се воздржам од коментари за Ренато бидејќи не го имам следено доволно. Од тоа што гледам во игра ме потсеќа на Андерсон на почетокот кај нас. Го има потенецијалот што го имаше и Андо, но да му го нема паметот и тоа е тоа засега мое мислење. Баш пред некој ден гледав хајалјтси од првите 2 сезони на Андо и колку важен фактор ни беше во средниот ред. Штета што не го реализира потенцијалот и талентот.

Инаку имав можност да ја следам Фиорентина неколку меча изминативе недели, а ја гледав и последнава што ја играа против Јуве и искрено сум импресиониран од Бернардески. Знам дека наши скаути го следеле во минатото, но не знам дали сеуште го пратат. Тоа што ни треба по десна страна го има дечково. Почнувајќи од брзина, дриблинг, визија, пас игра, техника, шутер. А плус игра и лево и централно. Таков профил на играч ни треба по таа страна.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223

Ако игра како на видеово...фала немора. Па уште 40м.£ ....:facepalm: уште еден просек на повидок да го направат ѕвезда...
За к.. не ги бива скаутиве значи.
Youtube е најмалку за верување.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.861
Новиот андерсон. 60 милиони.
Солидно и глупо.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Ај веројатно ќе ги оправда парите како што тоа сеа го прави Марсијал, ама ако продолжиме да фрламе олку многу пари на 18-19 годишњаци кои се анонимни, колку пари треба да фрлиме за да донесеме ѕвезда во тимот. :cautious:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.307
Ај веројатно ќе ги оправда парите како што тоа сеа го прави Марсијал, ама ако продолжиме да фрламе олку многу пари на 18-19 годишњаци кои се анонимни, колку пари треба да фрлиме за да донесеме ѕвезда во тимот. :cautious:
Веќе дадовме 2 понуди од 110 и 145 милиони фунти, Не знам што се чудиш.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Само нека ви текне што гомна се изедоа за Марсијал
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Можеби Мата не е најсјаен сезонава, али искрен да бидам после статијана за модерниот фудбал и платите на фудбалерите со други очи го гледам човеков.
Човекот е друга димензија од фудбалер и човек , ама то ти е ! Не обраќајте внимание на овој пост и не ме коментирајте . Јас како еден од ретките фанови на Мата само да си кажам мислењето , без никакви претензии :D !
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Ова со Мата ми е како политичарине.
Го оголуваат народот т.е. дечково изиграва паразит во тимот, али ќе напише една колумна т.е. ќе излезе на митинг и...
maxresdefault.jpg
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Ова со Мата ми е како политичарине.
Го оголуваат народот т.е. дечково изиграва паразит во тимот, али ќе напише една колумна т.е. ќе излезе на митинг и...
Прегледај го приврзокот 144694
Друже ја немам читано колумната !
Ќе чекам Руни да напише нешто умно па да почнам да читам колумни на фудбалери . Ако не па ништо !
А она што го пишав за Мата , кој сфатил сфатил кој не никому ништо !
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Што се замарате за цената, ако порано со 30М се зимало класа фудбалер, денес не можеш Клеверли да го земеш за 30 (така е зборот де :icon_lol:).

Само нека се покаже црнчугата, другото не е битно...имаме многу - трошиме многу...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom