Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Малку да ја смениме сцената на случување...



... дечкото до Сако вака следната сезона во дрес на Ливерпул да се слика со него :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-3017193/Raheem-Sterling-s-Liverpool-contract-talks-dramatic-twist-emerges-forward-prepared-turn-180-000-week-deal.html

Знам дека е дејлифеил, ама начесто се спомнува по медуимиве дека по се изгледа одбил некоја понуда од 130-тина илјади неделно.
И јас дојдов за ова да го пишам. Меѓу тие сум што мислат дека не треба Стерлинг да е под 100,000, но ова е претерано. Кои амбиции ќе ги има тој на 25 години? Ќе испадне на крај како Геце во Баерн, му дадоа на 20 години астрономска плата, наследникот на Рибери, Робен не знам што и се разгали сега.[DOUBLEPOST=1427673579][/DOUBLEPOST]П.С. И Дејли Меил некад има добри шпекулации ама зависи од новинар до новинар. Треба да се прати кој има информации од кој клуб.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Овој Стерлинг колку само би го пуштил да изигра 2 утакмици во у-21 да се освести малце.

Овој мечот денеска ви испадна собир на пензионирани, суспендирани и неповикани играчи за репрезентациите. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
А од кај излезе оној Бранаган бе?
Фланаган, Бранаган...уште некој имате? :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
:place:



















 

Attachments

Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Какви се овие смешни пропаганди дека ЌЕ одбие 180к..
Нит ќе одбие, нит добил таква понуда.
150к е тоа што бара,јас би му дал толку и крај. Цинцариве нека преговараат.[DOUBLEPOST=1427707117][/DOUBLEPOST]Него Торес нешто веќе не е предавник а ? А ни Суарез :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не станува збор за предавник или не. Станува збор за тоа дали јас лично би го оправдал потегот на Торес и на Суарез. Секаде можеш да најдеш позитивна и негативна работа, зависи што бараш. На Торес е оправдан зошто беше опкружен од мизерни играчи и закован на 17то место цела полусезона али не е оправдан зошто отиде во Челзи. На Суарез не е оправдан зошто беше вицешампион и да останеше во Ливерпул голема ќе беше веројатноста да го крене пехарот оваа година али може да му се прости зошто не отиде во тим од ПЛ.

Дали сум/би им простил?
-Со тек на време, нормално.
Дали ми е криво?
- Душава ми плаче зошто не заиграа заедно.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Јас на пример никогаш нема да му простам на Торес, никогаш. Го остави на цедило Ливерпул, на полусезона, во тие тешки времиња. Па сега ако напиши еден-два емотивни поста, немора да значи дека некој ќе му прости. Плус, вчера кога се пееше песната од Торес, едвај се слушаше на Енфилд, што значи дека и не пееше баш цел Енфилд.

Што се однесува до Суарез, од мене му е простено, мада сакав да остани уште една сезона (а кој не?). Не направи ни сличен потег како тој на Торес, навреме си замина во летото, за да може Брендан и компанија да прават план, што без Суарез, што не беше случај и со Торес, кој го остави Кени, ни горе ни долу.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас пре би му простил на Торес кој беше најдобар шпиц во тоа време и играше за мизерен тим кој е на 17то место него на Суарез кој беше најдобар шпиц и беше вицешапнион а не шампион само поради киксот на Стиви или на Роџерс....
Како и да е, тоа е субјективно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom