Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
И јас дојдов за ова да го пишам. Меѓу тие сум што мислат дека не треба Стерлинг да е под 100,000, но ова е претерано. Кои амбиции ќе ги има тој на 25 години? Ќе испадне на крај како Геце во Баерн, му дадоа на 20 години астрономска плата, наследникот на Рибери, Робен не знам што и се разгали сега.[DOUBLEPOST=1427673579][/DOUBLEPOST]П.С. И Дејли Меил некад има добри шпекулации ама зависи од новинар до новинар. Треба да се прати кој има информации од кој клуб.
Абе Фрос, јас не велам дека треба да зема 70.000 илјади. Нека зема 100, најмногу 110....која е гаранцијата дека кога ќе зема 170-18- илјади, нема парите да му удрат од глава, да стагнира во кариерата и во наредните 5-6 години да си лапа толкава сума на пари, а да не е толку продуктивен. Пошто, примери како Стерлинг имало мал милион кои не успеале како шо се очекувало.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе Фрос, јас не велам дека треба да зема 70.000 илјади. Нека зема 100, најмногу 110....која е гаранцијата дека кога ќе зема 170-18- илјади, нема парите да му удрат од глава, да стагнира во кариерата и во наредните 5-6 години да си лапа толкава сума на пари, а да не е толку продуктивен. Пошто, примери како Стерлинг имало мал милион кои не успеале како шо се очекувало.
Ќе му стват клаузули за перформанси и ќе видиш како нема да прекине да игра.
Ќе му дадат 100.000 и уште 50.000 ќе добива според перформанси.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ќе му стват клаузули за перформанси и ќе видиш како нема да прекине да игра.
Ќе му дадат 100.000 и уште 50.000 ќе добива според перформанси.
За вака можи. А не на суво да му ги лупнат 150.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Јас пре би му простил на Торес кој беше најдобар шпиц во тоа време и играше за мизерен тим кој е на 17то место него на Суарез кој беше најдобар шпиц и беше вицешапнион а не шампион само поради киксот на Стиви или на Роџерс....
Како и да е, тоа е субјективно...
Држи многу вода ова што си го пишал ама малце е релативно, да бидеме искрени тоа лани на Ливерпул беше добар сплет на околности и моментална слабост на другите тимови. Објективно гледано и Арсенал не требаше да има таква сезона. Мислам дека одењето на Суарез беше резултат на една алчност на управата на Ливерпул. Да му беше кажано дека ќе се работи на тимот и дека ќе се гради околу него, верувам дека ќе останеше, ако не тогаш сте го имале погрешниот човек јебига.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Држи многу вода ова што си го пишал ама малце е релативно, да бидеме искрени тоа лани на Ливерпул беше добар сплет на околности и моментална слабост на другите тимови. Објективно гледано и Арсенал не требаше да има таква сезона. Мислам дека одењето на Суарез беше резултат на една алчност на управата на Ливерпул. Да му беше кажано дека ќе се работи на тимот и дека ќе се гради околу него, верувам дека ќе останеше, ако не тогаш сте го имале погрешниот човек јебига.
Не бе брат, Роџерс и Хенри имаа по 3-4 интервјуа дека сакаат Ливерпул да го градат околу него :)
Сам си кажа зошто си отишол. Зошто го барала Барса (жена му влече корени) и поради тоа што медиумите во англија му го направиле животот мизерен. Ова му е интервју кога заигра за Барса...
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Не бе брат, Роџерс и Хенри имаа по 3-4 интервјуа дека сакаат Ливерпул да го градат околу него :)
Сам си кажа зошто си отишол. Зошто го барала Барса (жена му влече корени) и поради тоа што медиумите во англија му го направиле животот мизерен. Ова му е интервју кога заигра за Барса...
Јебига, јас лично никогаш не би отишол во тим каде што колку и да се залагам нема да бидам нумеро уно, алудирам на фактот што и да даде 100 гола во сезона пак главна фаца ќе биде Меси, тури му пропало тогаш, не бил за кај вас.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Оф нет има нова рубрика, прави интервјуа на македонски навивачи кои навиваат за големите клубови низ Европа. Бевме со Игор и Ведран, па еве да читнете....
Морам да кажам дека доста е изоставено зошто имаше снимен материјал скоро саат и 15 минути ако добро ми текнува :D


http://off.net.mk/offside/navivachi/za-niv-liverpul-e-religija

@Ilumious ова е моја реченица, не е на Игор. Малку ни ги измешале изјавите али тоа е тоа :D

Дружите ли со ривалските фан клубови?
Да, со тие што ја разбираат целата приказна се дружиме најкоректно. Со фан клбуот на Челси сме гледале заедно, исто и со тие на Арсенал. Најдобро стоиме со Фросе, девојката која важи за енциклопедија на Манчестер Јунајтед.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Тоа е, 3 пати ве викнав да гледаме заедно некни, ама ај шо ме одбивте, па и не знаете да цените бе. :place:
Јас иницирав да гледаме заедно, верувал или не :)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Кога ги намлативме пластичниве у Гуц :D:D:D:pos:

fudbal liverpool.jpg [DOUBLEPOST=1427732589][/DOUBLEPOST]Филип: Сум верувал со Рафа Бенитез дека ќе освоиме, сум верувал и со Кени Даглиш

Абе зашто лажеш ццццц :D:D:pos:
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Бодо, очигледно ти добиваш лажна перцепција, дека ние шо сме Роџерс лаврс го мразиме Кени. :)
Да побараш постови од пост периодот на Кени во фан клубов, ќе видиш колку го имаме величено Кени, јас и Пеџа пред другите.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Муабетот беше дали губиме надеж. Не може да ти ја долови емоцијата ама имаше насмевка при кажаното за Кени. Значи, сме верувале под водство на Кени и на Рафа, спомнат беше и Хоџсон низ насмефка и нема причина зошто да не веруваме под водство на Роџерс. Плус, ако луѓе кои не навиваат за Ливерпул веруваат дека клубот со Роџерс е на прав пат, нема причина јас да не верувам.
А верувам и без тоа :Д
 

Kajgana Shop

На врв Bottom