Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 октомври 2021
Мислења
359
Поени од реакции
730
Све освен носење на Макс Алегри за тимов е огромен удар, ова веќе е голем удар за екипата, плус рачунајте и еден од јаките играчи сигурно ќе замине, па уште ако се донесе некој ко Инзаги или Сари .... :ROFLMAO:

На потег е Марота, иако моменталната ситуација у клубов у никој случај не е идеална за Алегри, за тренер ко Инзаги тотално небитно е тоа, у Лацио издржа толку време тука ќе се осеќа ко да го нашол фудбалскиот рај, ќе тлее и само ќе клима со главата што и да се дешава у позадина.
Инзаги е солидна опција за тим ко Евертон или ФИорентина, не и Интер, нарочито не актуелен шампион на големо првенство, не е дораснат за таква екипа у моментов, негов ангажман ќе се поклопи и со амбициите на тимот дека се задоволни со ЛШ пласман, а не титула.
Носење на Алегри ќе е начин за да се дојде до ново скудето и покрај финансиските проблеми за кои претпоставувам дека гледаат излез во периодот што следи, мене барем таков впечаток ќе ми даде евентуален ангажман на ваков профил на тренер.

Све друго, ко Инзаги, Сариефци и остали ќе значи дека тимов праи неколку чекори наназад свесно ради моменталната ситуација, и ќе се задоволуваат само со ЛШ ко во периодот кога тука тренер беше Спалети и едно време Манчини, кога целта на клубот беше таа.
За нов тренер искрено се надевам на Алегри, пошто господинот Макс знае да работи со тоа што ќе му се даде и не е некој што извољева.
Кога станува збор за нереални желби ондак за мене се знае, Чоло.

Од другиве, криво ми е што избрза Мурињо искрено.

За Инзаги сум резервиран иако рака на срце го сакав пред Конте да дојде, иам позитивно мислење за него, добар тренер е ама што знам, Конте гарантираше успех крвта да му ја ебам.
Од друга страна, кај тренер ко Инзаги ова би поминало, затоа и ме плаши неговото носење, затоа и реков дека ако по некоја случајност го земат пример Алегри, даваат барем некаков сигнал со тоа дека целат кон излез од кризата и пак имаат високи амбиции.
Влегваме пак во бантер ера :(...а таква поставеност имавме да се естаблиравме како втор тим во Италија и да ставиме втора звезда за сега се да се сруши ....како што тргнала работата Милан ќе не поминат.
Поглупава логика од тоа дека со Лацио бил доктор, нема.
Еден куп примери имате во минатото. Со никаков тим стигнувал до 4то место, па потоа со страшен тим ќе биде пак 4ти. Не е само стручноста, и притисокот е др.
Кој и да дојди, само Инзаги никако, типот е олицетворение на замената Сантон-Икарди против јуве, поарно Раниери да го вратат, отколку да киниме нерви со чување 1-0 од 65 минута со 0 напаѓачи на терен.
Големиот Симеоне Инзаги седнува на жешката клупа на некогаш големиот клуб Интер.
Фала оризари што за 3 дена растуривте шампионска екипа,5 поколенија по ред да ви страдаат и дабогда бел ден да не видите.
New Bendtner era...
sve osven nosenje na Alegri ke bilo ogromen udar spored Syn Baresi
Don Ace91 Kontevski
Dezerteheheheheher
nesigurniot Dzohohohohontra Volta
Dzohohohoni
Incohohohognito
Slabite kinezi sto rasturile sampionski tim spored Marqueheheehes Romano

slabiot i nesigurniot gospodin Simone Inzaghi. ae ne se ljutete malku najglup fors od moja strana CESTITO TITULA DOGODINA PAK babani :smirce:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.295
Поени од реакции
41.975
Abe begaj tamu mozocen udar imav koga se raspadna preku nokj sampionskata generacija od pred nekolku godini, sreka toj period forumot rikna bogznae sto u tie momenti ke se napisese tuka, a u megjuvreme i Mesi ja napusti Barsa pa nekako fokusot i nataka otide.

Lesno e posle vakva sezona da se komentira, ama slicni mislenja moze da se najdat i lani koga bevme 7mo u vtor del od sezona, pa ako na forum ne se filtrira implusivno nervoza ne znam kade na drugo mesto.

I sekako ispusi dlakav prezlest penis radi citative. :oleee:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.358
Поени од реакции
6.356
Нема врска цитативе лесно се наоѓаат. Најди некој кај што вика Лее топ Инзаги ќе дојде, ќе не однесе на ново ниво, скудето ќе крева ЛШ финале ќе играме со него, трофеј секоја сезона. Нема таков.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.348
Поени од реакции
57.997
Среќа што никој не не зема за озбилно.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.067
Поени од реакции
12.607
После војна сите генерали.
Да не заборавиме дека донот успеа да изгуби титула од умрениот пиоли притоа имајќи баајги поквалитетен ростер,кузнае колку го пцуевме тој период...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.358
Поени од реакции
6.356
После војна сите генерали.
Да не заборавиме дека донот успеа да изгуби титула од умрениот пиоли притоа имајќи баајги поквалитетен ростер,кузнае колку го пцуевме тој период...
Шо донот, да знае жена му на лаутаро шо се и имаме испишано тука :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.225
Поени од реакции
108.066
Господинот Макс..... И тоа е се што треба да знаеме за мене.
Ио банирај ме 2 месеца те молам.
Ако може на 2 години Ио.
Автоматски споено мислење:

После војна сите генерали.
Да не заборавиме дека донот успеа да изгуби титула од умрениот пиоли притоа имајќи баајги поквалитетен ростер,кузнае колку го пцуевме тој период...
Ти не замарај, уз Џони (ама стариот Џони) си најмрачниот член у овој фан клуб. Да не спомнувам што се имаш пишувано за оризарите, за пола од играчите и слично. :D Ќути си и дупи си Миланези.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.093
Поени од реакции
11.101
Со мало закаснување, честита титула.
Не знам што се случило ама не ми стасуваа нотификации од темава последниве 1-2 недели, и скрос сум ја изумил.

Не можам да се помирам сеуште што уствари испуштивме со Атлетико. Каква сезона ќе беше тоа.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.444
Поени од реакции
4.063
Приоритет треба да биде нов централен дефанзивец, дали Хермосо за 0 или купување на друг не знам, ама нов играч на таа позиција треба.
Да се бара изводлива опција за у напад покрај Тареми и да се откачат Арнаутовиќ и Санчез. Гудјонсен, Зиркзе сеедно кој ќе дојде.
Џанго ако си иде ќе треба и нов десен бек.

Некој Бенто голман од бразилско првенство бараме, може да дое летово да ротира со Зомер или па другото поима немам.

Најбитно е Лаутаро, Барела и Инзаги да продолжат договори, Бастони да се осигура дека нема да мрдне и да се одолее на некои глупи понуди за Турам.
Убаво ќе биде да им го земеме Берарди на Сасуоло, и онака ќе идат у Серие Б. Овој го измислил фудбалот за Арнаутовиќ и Санчез.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.225
Поени од реакции
108.066
Убаво ќе биде да им го земеме Берарди на Сасуоло, и онака ќе идат у Серие Б. Овој го измислил фудбалот за Арнаутовиќ и Санчез.
За кур ми е, башка скина лигаменти така да тој е завршена приказна од играч.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.358
Поени од реакции
6.356
Уште вечерва ни е MUST WIN утакмица, другото нека го играат младинците. Мора да ги пратиме гомнава сасуолово во втора лига и да им пуштиме вода одозгоре. Се да им ебам, гаден клуб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom