Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
cekajte be drugari, poleka malce, ke dojdat 5te minuti i za barbora, so milion igraci taka se sjebale inter ko pirlo na vremeto koga bese prosek vo inter, ne veruvam deka barbosa e eden od niv, problemot samo e sto mnogu platija pa site pod difolt ocekuvaat cuda instantno, a posleden pat koga nekoj mlad igrac impresionirase vo inter na tie godini bese baloteli, ama zatoa i bese gomno od covek pa si ja sjeba nenormalno dobrata kariera sto mozese da ja ima. I Ikardi nemase vetuvacka prva sezona vo Inter, odnosno, deka posle 3 godini ke dogura i do 90m evra na pazarot. Nikad ne sme bile poznat klub po razvivanje na mladite talenti, baska daleku od toa deka imase los natprevar, mozese mnogu lesno i gol da dade dokolku palasio mu asistirase pri postignuvanjeto na vtoriot gol , dobro se dvizi bez topka, ima vizija, brzina, samo slab shut, nesto na koe mora da raboti ....

Kakvi igraci dobivale shansa poslednive nekolku godini, barbosa definitivno istata ja zasluzuva i ubeden sum deka ke prerasne vo super igrac, i Kondogbija lani dojde, ne impresionirase pa milion shansi dobiva, a poslednive 2 utakmici gi igra na nivo, si ja podiga i on formata samo vaka neka prodolzi zasto lezi strasen potencijal u nego.

Joao Mario uste ednas pokaza za kakov fudbaler stanuva zbor, ama i on ima edna falinka u negovata igra i toa prilicno golema, finishot, ne e prv pat sezonava da promasuva ziceri, a ako si go podobri toj segment vo svojata igra defintivno ke prerasne vo prav lider na klubov. So stilot na igra sto go ima i pozicijata na teren, moze da dogura do nad 10 gola u prosek po sezona, ali i on e mlad, seuste ima golem prostor da napreduva sto dovolno govori za toa kakvo igraciste e so ogled na faktot deka i sega komotno moze da bide starter u bilo koj golem klub na planetava.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
ne mu cicajte kureto na brazilceto.Ima vreme da gi vidime negovite kvaliteti, nemora dase nosat zaklucoci od eden mec vo kupot.
Interesno e sto pocnavme d aigrame dobar futbal so noviov trener, gi dominirame site protivnici.. atraktivna igra kakva sto nemam gledano od nas so godini.Vetuva igrava, samo morase da se kupi nekoj bek zimava.koga go gledam ansaldi tujg sram me jadi.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.030
Ранокија каже чао Интера :vozbud:
Агентот негов е во Лондон и најверојатно ќе иде у Западна Шунка (позајмица со право на откуп)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
Ранокија каже чао Интера :vozbud:
Агентот негов е во Лондон и најверојатно ќе иде у Западна Шунка (позајмица со право на откуп)
Сречан му пут у неповрат желим :ROFLMAO:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.030
Juve e lopov da go dudla topov[DOUBLEPOST=1485059899][/DOUBLEPOST]ne pravam refren ne sum kreten ja sum betmeeeeeeeeeeeeeen[DOUBLEPOST=1485060002][/DOUBLEPOST]vcera dzandari me fatija
a jas kutar, jadam boranija ne sum vlezen vo mafija
drugarite idat i mi velat
deka sum taster
i bomba mi postavija
<3
 
D

Darko_ufo

Гостин
Joao Mario i Kondogbia out, Brozo i Banega in. Golema greska so Brozo i Kondogbia, tolku od dobrite partii na Kodogbia...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Kondogbija играше некни 120 минути а претходно во саботата 90 минути..не е робот,мора да одмори малце..логичен потег на Пиоли
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Joao Mario i Kondogbia out, Brozo i Banega in. Golema greska so Brozo i Kondogbia, tolku od dobrite partii na Kodogbia...
Во вторникот играа 120 минути, нема потреба да се трошат со мртвиот палермо.
Ако ништо друг бар у средина има простор за ротација.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
На клупа Медел, Кондо и Марио, имаме доста играчи во средина, мора паметно да ги ротира Пиоли.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Икарди зицерче, штета...[DOUBLEPOST=1485095844][/DOUBLEPOST]Што бара Несторовски? Пенал за игра со нос од Гаљардини?
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom