Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Само јас не сум воопшто импресиониран од Габигол? Два пати има влезено од клупа сезонава, еве денес стартер, ама воопшто не сум импресиониран од него, нема ништо WOW во него. Не е фер да оценува можда после волку кратко време, ама некако натака ми мириса работава.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Само јас не сум воопшто импресиониран од Габигол? Два пати има влезено од клупа сезонава, еве денес стартер, ама воопшто не сум импресиониран од него, нема ништо WOW во него. Не е фер да оценува можда после волку кратко време, ама некако натака ми мириса работава.
Реално дрво беше денес ама нејќам да кршам филмови во фан клубов.
Инаку искрено мислам дека јоветич го има измислено фудбалот за циганов.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Реално дрво беше денес ама нејќам да кршам филмови во фан клубов.
Инаку искрено мислам дека јоветич го има измислено фудбалот за циганов.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ајде да не биде дека носиме прерано заклучоци, ќе му дадеме време и шанса. :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ко за деби утакмица уопште не беше дрво со оглед на тоа што има 20 години и денеска како поддршка имаше играчи како Дамброзио, Едер и Паласио. Се гледа дека беше под импресии, полека малце, никој не ви е крив ако сте очекувале голови и асистенции уште на прва утакмица.
3 настапи има до сега а пак нема собрано ни 90 минути.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Кондогбија MOTM, направи 2 грешки цел натпревар ама затоа скоро секоја акција напред беше стартувана од него. Нека продолжи вака да игра.

Барбоса премногу се труди да импресионира плус е многу себичен. Инаку е добар играч, се осеќа tbfh.

Чао
 
D

Darko_ufo

Гостин
Кондогбија и Гаљардини можат да ја доминираат било која средина во Италија и пошироко ако продолжат вака, Марио само малку да ја оттргне таа ментална блокада и вредноста ќе му се качи до небо.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.422
Поени од реакции
3.989
Не беше лош Габи бе :D можеше тој да го даде вториот гол ама Паласио го претрка и за некое чудо постигна гол :D Габи како чепка топка и публиката одма се пали хахахаааа.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не знам што сакате од 20 годишен играч што седи на клупа 6-7 месеци и сега сите очи вперено кон него..како за прв впечаток ми делува брз,барем тоа е позитивно бидејќи ќе му треба време да се отпушти и да не се плаши од грешки а вака како да се плашеше да згреши и си играше зихерашки ...ако забележавте во еден продор во второто полувреме како струја му помина на два-трјца играчи на Болоња и одма ја даде,не е искусен сеуште и му треба натпревари.

Иначе од овој натпревар најмногу ме радува Кондогбија,чоекот почна да игра фудбал како што треба и очигледно е веќе дека се отпушти и не чуствува повеќе притисок..да се надеваме дека ќе продолжи со одличните игри и да ги демантира сите што тврдеа дека е флоп...белиот Погба одличен како за втор натпревар исто така и Жо Марио...проигрувањата на овие тројцата беа одлични.

Од километар се познава дека имаме слаби бекој покрај ваква средина,тотално неупотребливи се Ансалди и Ди Амбросио..камења
 
D

Darko_ufo

Гостин
Не знам што сакате од 20 годишен играч што седи на клупа 6-7 месеци и сега сите очи вперено кон него..како за прв впечаток ми делува брз,барем тоа е позитивно бидејќи ќе му треба време да се отпушти и да не се плаши од грешки а вака како да се плашеше да згреши и си играше зихерашки ...ако забележавте во еден продор во второто полувреме како струја му помина на два-трјца играчи на Болоња и одма ја даде,не е искусен сеуште и му треба натпревари.

Иначе од овој натпревар најмногу ме радува Кондогбија,чоекот почна да игра фудбал како што треба и очигледно е веќе дека се отпушти и не чуствува повеќе притисок..да се надеваме дека ќе продолжи со одличните игри и да ги демантира сите што тврдеа дека е флоп...белиот Погба одличен како за втор натпревар исто така и Жо Марио...проигрувањата на овие тројцата беа одлични.

Од километар се познава дека имаме слаби бекој покрај ваква средина,тотално неупотребливи се Ансалди и Ди Амбросио..камења
А мора да се напомене дека Барбоса добил на брзина во Интер, кога го гледав за Бразил и на некои натпревари исечоци баш приметив дека брзината не му е јака страна но сега изненадува, не е претерано брз но се има доста подобрено во тој сегмент (најверојатно во Интер се работи посбено со него на таа карта), исто добро ја води топката и како што кажа само нема самодоверба моментално пошто не играл 100 години и нормлано е да прави грешки.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мислам дека Габриел мора да го препороди овај лош период доколку сака да стани играчи,само тренерот Пиоли да е упорен и да го става редовно во игра верувам дека Интер ќе добие играчиште бидејќи подоцна кога ќе се оптушти и ќе почни да игра фудбал без притисок е дури тогаш ќе имаме квалитетен играч...вака додека го држат на клупа ништо не прават.

Ама Интер како што е ретардиран клуб ќе го продадат во Виљареал/Селта Виго по две години и ќе се оформи во играчиште како Кутињо
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Дајте ми линк, каде може да се гледа цела утакмица реприза?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Мислам дека Габриел мора да го препороди овај лош период доколку сака да стани играчи,само тренерот Пиоли да е упорен и да го става редовно во игра верувам дека Интер ќе добие играчиште бидејќи подоцна кога ќе се оптушти и ќе почни да игра фудбал без притисок е дури тогаш ќе имаме квалитетен играч...вака додека го држат на клупа ништо не прават.

Ама Интер како што е ретардиран клуб ќе го продадат во Виљареал/Селта Виго по две години и ќе се оформи во играчиште како Кутињо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom