Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Фали Думан на темава ..... све пиљуштари се изнасобраа :masa:
Какви времиња беа кога со Syn се контраа(не се сеќавам за што)..милина ми беше двата да ги читам ама овај Syn поупорен испадна со оглед на неговите пишани реферати од 5000 тома..па и Думан колку беше искрен чоекот и колку се отвораше небаре на психијатар се наоѓа не на форум,па и со аватарот од Морати:pos:..
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.060
Поени од реакции
12.566
Какви времиња беа кога со Syn се контраа(не се сеќавам за што)..милина ми беше двата да ги читам ама овај Syn поупорен испадна со оглед на неговите пишани реферати од 5000 тома..па и Думан колку беше искрен чоекот и колку се отвораше небаре на психијатар се наоѓа не на форум,па и со аватарот од Морати:pos:..
Да бееее!Каков звер беше таа газда Думан :pos:.Најјак беше со тезата дека Мурињо ништо немало да направи во Интер :D.Откако освои интер се живо и диво,газдава моментално се невиде кај фати од форумов :pos:
Ама барем јака трага остаи,го спомињаме од време на време
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тука е Думан бе, само со сменет јузер. @ROBERTO MANCINI Рече додека не го вратат Манчни во Интер не пишува и ќе навива за Сити. Сега пак не пишува :(

Најако беше што Думан му беше професор на Боби по географија во средно и се контраа на форум :pos:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Знам, и за у Арсенал нешто се шушка. Ќе им го нашушкам на мајките на овие од управа ако шитнат драгуљот што би рекле хрватите.
Секако дека ќе му го нашушкаш,бидејќи Интер моментално неможи без месијата Ковачич,не смееме такво играчиште и таков супер талент да испуштиме кој е алфа и омега во тимот....ама Манчини го играл на погрешна позиција иначе партал ќе праеше
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Неспорен е талентот на Ковачич, не смее ни да се размислува за негова продажба.

Негова замена треба да биде Алан од Удинезе. Солиден играч, просечен, нешто како Брозович... Сумата што се споменува е околу 15м.


Ако некој треба да се проидаде (мислам на тие кои вредат некој милион) тоа нека бидат Ханданович(12-15м) , Гуарин(12-15м), Кузманович(3-6м) па и Жесус(5-8м).
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Секако дека ќе му го нашушкаш,бидејќи Интер моментално неможи без месијата Ковачич,не смееме такво играчиште и таков супер талент да испуштиме кој е алфа и омега во тимот....ама Манчини го играл на погрешна позиција иначе партал ќе праеше
еј дај ти бе прекини више,во секоја ебена тема се бламираш,намали со тоа битолската фалц дрога мешана со малтер.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
еј дај ти бе прекини више,во секоја ебена тема се бламираш,намали со тоа битолската фалц дрога мешана со малтер.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Шо се бламирам бе?..ако не се сложваш со моето мислење бујрум со аргументи демантирајме а не веднаш да почнуваш со предрасуди...зарем треба сите исто размислување и исти став да имаат?....во секоја тема сум се бламирал:pos::pos::pos:..дај не трескај глупости и пиши нешто паметно ако пишиш..

И тој вашиот Ковачич преку куро ми е стигнат со неговиот талент..2 години е во Интер и ништо нема изиграно ниту има заслужено да игра,сеуште се рачуна како талент а Германските и Шпанските играчи на 20 години се веќе готови играчи кои го ораат теренот а не да се плашат да влегваат во дуел...

Не му ја годел позицијата,не го играле доволно,не знам што не знам како...кој фактор е па тој да се жалат другите за него демек не му било погодено?..ова е Интер бе не е Фиорентина или Лацио..тука треба резултат да покажиш и треба да се оди на победа во секој можен натпревар а не ако победиш арно,ако не здравје...во Интер какви играчишта пропаднале па за Ковачич ќе му ја мислиме ние тука зошто не му била погодена позицијата..

Епа другар,ако 2 години неможат позицијата да ти ја погодат,или пак да не те играат во ваков мизерен тим одговорот е едноставен..значи НЕ ТЕ БИВА..едноставно има разлика да си талентиран ама сепак треба да се изградиш во комплетен играч и да превземиш одговорност...сепак за Интер навиваме,,,на пример зошто никогаш немам лошо напишано за Гуарин освен дека е ментален?..чоекот срцето го остава на теренот и се бори како Лав и дресот скоро секогаш му е жива вода...барем дава се од себе..на Ковачич ни дресот не му е испотен кога го вадат во 70 + минута
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Дечки, доста шпекулации има уште отсега за Ковачиќ дека Ливерпул ќе го купувал летово/барал...доста ми е пореален овај трансфер него онај на Пјаниќ, пошто Ковачиќ е по "Џерард" тип на играч.

Пошто сезонава Интер го имам гледано вкупно 45 минути, ај дајте некое инфо за него.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дечки, доста шпекулации има уште отсега за Ковачиќ дека Ливерпул ќе го купувал летово/барал...доста ми е пореален овај трансфер него онај на Пјаниќ, пошто Ковачиќ е по "Џерард" тип на играч.

Пошто сезонава Интер го имам гледано вкупно 45 минути, ај дајте некое инфо за него.
Многу е физички слаб,а не е дотолку брз и снаодлив за да го надохнади тоа како што беше случај со Кутињо...
Има одлична визија и добра техника,пред се е тимски играч но е кондиционо катастрофален и неможи да го издржи спорото темпо во Италија каде буквално екипите одат, кога би ги споредил со Премиер Лигата и англиските екипи кои играат како на x2 забрзано кога ќе ги местиш на PES...

Што се однесува до мене комотно можи да се шитни и секоја сума над 20 милиони е одлична...ама јас не сум никаков фактор и веројатно клубот ќе бара 40 милиони со што Ливерпул не се дотолку ненормални да платат таква огромна сума и нема да има ништо од трансферот
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.824
Така така, слушај го Џони и далеку ќе стигнеш.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
на Ковачич ни дресот не му е испотен кога го вадат во 70 + минута
Па не му подаваат бе. :D

Ако ги продадат Гуарин/Ковачиќ/Хернанез, ќе неможат после топката да ја пренесат во противничка половина...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.353
Неспорен е талентот на Ковачич, не смее ни да се размислува за негова продажба.

Негова замена треба да биде Алан од Удинезе. Солиден играч, просечен, нешто како Брозович... Сумата што се споменува е околу 15м.


Ако некој треба да се проидаде (мислам на тие кои вредат некој милион) тоа нека бидат Ханданович(12-15м) , Гуарин(12-15м), Кузманович(3-6м) па и Жесус(5-8м).
Алан е 24 години, одличен играч ако си го следел удинезе ќе знајш дека веќе 3 сезони е главен играч на средина во дефанзивните задачи на оваа екипа, па оваа година го издоминира Погба и ред други играчи. Алан е играч со одлична иднина нешто како Раџа само подобар во дефанзивните задачи, за во офанзива е тек тук просек али е upgrade и секој тим би бил среќен да го има во екипата.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Алан е 24 години, одличен играч ако си го следел удинезе ќе знајш дека веќе 3 сезони е главен играч на средина во дефанзивните задачи на оваа екипа, па оваа година го издоминира Погба и ред други играчи. Алан е играч со одлична иднина нешто како Раџа само подобар во дефанзивните задачи, за во офанзива е тек тук просек али е upgrade и секој тим би бил среќен да го има во екипата.
Тоа и јас го реков, солиден просечен играч, не е лошо да се земе. Ама за 15 милиони и тоа за негово доаѓање да биде продаден Ковачич?
Реформите продолжуваат, преродба во 100 чекори...

Играч кој вреди да се купи од малите екипи и има потенцијал да стане играчиште, односно да биде вистинско засилување за било кој тим е Димбала од Палермо.

Да направат таков потег, да замине Кова а да се купи Димбала се ке им биде опростено, но за просечни анонимиси како овој имаме лошо искуство од предходниве години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom