Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
ДиМбала бе :pos:
Муриел од Сампдорија си гази, многу добар играч е, али само што го земаа Сампа, не верувам одма да го шиткаат, можда летото 2016.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.307
Тоа и јас го реков, солиден просечен играч, не е лошо да се земе. Ама за 15 милиони и тоа за негово доаѓање да биде продаден Ковачич?
Реформите продолжуваат, преродба во 100 чекори...

Играч кој вреди да се купи од малите екипи и има потенцијал да стане играчиште, односно да биде вистинско засилување за било кој тим е Димбала од Палермо.

Да направат таков потег, да замине Кова а да се купи Димбала се ке им биде опростено, но за просечни анонимиси како овој имаме лошо искуство од предходниве години.
Независно од Ковачич според мене ќе биде донесен немаат врска меѓусебе обацјата за едниот да биди жртвуван поради другиот. Јас Кова не го ценам толку многу и сум донекаде согласен со Џони.

А Алан има одличен потенцијал не е просек или солиден. Моментално е добар играч со потенцијал да биде одличен.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Ковачич е еден од најдобрите играчи во Интер, немаме подобар а и сме немале подобар млад играч од Ковачич на негови години.

Секој си има свое мислење, али талентот, и способностите на Ковачич ретко кој играч ги има, без разлика дали некој од нас тоа го цени.

Детево кај нас не може да просперира бидејќи тимот ни е за никаде, играме дефанзивно и без некоја претпознатлива игра, што дополнително влијае на неговите игри, па би рекол и на другите добри играчи што ги имаме(не многу), освен тоа зарем има некој играч за кој можеме да кажеме дека стандардно игра добро и кој ја задржил формата колку толку?! Јас мислам дека немаме таков во овој моментален Интер.

Интер е докажан низ минатото дека не е клуб за млади таленти каде можат да се развиват како што треба, и лош пример за клуб е во тој поглед, тоа го докажал многу пати.

Ковачич е злато од играч само некој тоа сеуште не го гледа, треба изгледа да го шитнеме некаде па да видиме што сме пропуштиле.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.307
Ковачич е еден од најдобрите играчи во Интер, немаме подобар а и сме немале подобар млад играч од Ковачич на негови години.

Секој си има свое мислење, али талентот, и способностите на Ковачич ретко кој играч ги има, без разлика дали некој од нас тоа го цени.

Детево кај нас не може да просперира бидејќи тимот ни е за никаде, играме дефанзивно и без некоја претпознатлива игра, што дополнително влијае на неговите игри, па би рекол и на другите добри играчи што ги имаме(не многу), освен тоа зарем има некој играч за кој можеме да кажеме дека стандардно игра добро и кој ја задржил формата колку толку?! Јас мислам дека немаме таков во овој моментален Интер.

Интер е докажан низ минатото дека не е клуб за млади таленти каде можат да се развиват како што треба, и лош пример за клуб е во тој поглед, тоа го докажал многу пати.

Ковачич е злато од играч само некој тоа сеуште не го гледа, треба изгледа да го шитнеме некаде па да видиме што сме пропуштиле.
Искрено ме интересира

It’s reported that Inter would use any potential windfall from selling Mateo Kovacic to Liverpool to buy Yaya Toure from Manchester City.

Дали ова би го прифатиле? Да се продај Ковачич да се донеси Јаја Туре + Аллан и некој шпиц креативен да игра до или зад Икарди? :)
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Искрено ме интересира

It’s reported that Inter would use any potential windfall from selling Mateo Kovacic to Liverpool to buy Yaya Toure from Manchester City.

Дали ова би го прифатиле? Да се продај Ковачич да се донеси Јаја Туре + Аллан и некој шпиц креативен да игра до или зад Икарди? :)
Најискрено јас да се прашувам би го продал Ковачич али не во Ливерпул, туку во Барса или Реал, бидејќи самиот Аусулио призна дека пратиле понуди за него летово. Би го продал бидејќи едно знам ако остане уште малце овој играч во овој тим со ваква игра и тренери кои незнаат како да го извадат максимумот од своите играчи, само ќе го упропастат, али нема да го продавам него за да го донесам ЈајаТуре.

За да се донесе Туре ако имаме малце среќа, парите можеме да ги обезбедиме од позајмиците кои ги имаме во другите клубови, ако не се лажам се работи за сума од 15-20м, кои директно имат некаков обврзувачки договори, како што е случајот на Алварез во Сандерленд, кои треба да платат 11М ако Сандерленд успее да обезбеди опстанок во премиер лигата.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
30 милиони ако извлечат за ''новиот Иниеста'',тоа би било грабеж на столетието!Само мислам дека не се до толку ретарди Ливерпул да плеснат толку пари за вечитиот талент!А и да ги лупнат тие 30 милиони како што се збори,сигурно ке се потрошат за 3 мега - мисири од по 10 мил. и на крајот пак ке се бориме за 8 место
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Е баш у Барса и Реал ќе го извади максимумот :D[DOUBLEPOST=1427469078][/DOUBLEPOST]
30 милиони ако извлечат за ''новиот Иниеста'',тоа би било грабеж на столетието!Само мислам дека не се до толку ретарди Ливерпул да плеснат толку пари за вечитиот талент!А и да ги лупнат тие 30 милиони како што се збори,сигурно ке се потрошат за 3 мега - мисири од по 10 мил. и на крајот пак ке се бориме за 8 место
Многу е 30м, реално. Мислам дека и Интер се свесни дека нема да можат тоа да го извадат за него али ај, ќе видиме...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
А бе се нема пари иначе знам шо треба... :kafence:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Шо се бламирам бе?..ако не се сложваш со моето мислење бујрум со аргументи демантирајме а не веднаш да почнуваш со предрасуди...зарем треба сите исто размислување и исти став да имаат?....во секоја тема сум се бламирал:pos::pos::pos:..дај не трескај глупости и пиши нешто паметно ако пишиш..

И тој вашиот Ковачич преку куро ми е стигнат со неговиот талент..2 години е во Интер и ништо нема изиграно ниту има заслужено да игра,сеуште се рачуна како талент а Германските и Шпанските играчи на 20 години се веќе готови играчи кои го ораат теренот а не да се плашат да влегваат во дуел...

Не му ја годел позицијата,не го играле доволно,не знам што не знам како...кој фактор е па тој да се жалат другите за него демек не му било погодено?..ова е Интер бе не е Фиорентина или Лацио..тука треба резултат да покажиш и треба да се оди на победа во секој можен натпревар а не ако победиш арно,ако не здравје...во Интер какви играчишта пропаднале па за Ковачич ќе му ја мислиме ние тука зошто не му била погодена позицијата..

Епа другар,ако 2 години неможат позицијата да ти ја погодат,или пак да не те играат во ваков мизерен тим одговорот е едноставен..значи НЕ ТЕ БИВА..едноставно има разлика да си талентиран ама сепак треба да се изградиш во комплетен играч и да превземиш одговорност...сепак за Интер навиваме,,,на пример зошто никогаш немам лошо напишано за Гуарин освен дека е ментален?..чоекот срцето го остава на теренот и се бори како Лав и дресот скоро секогаш му е жива вода...барем дава се од себе..на Ковачич ни дресот не му е испотен кога го вадат во 70 + минута
прекини да се фолираш бе,од тие две сезони во три утакмици му ја погодија позицијата и покажа момакот што знае и умее.Нема друг креативец во Интер кој знае да одигра како него и да повлече напред.Фала богу дека не напредува кога и не ни игра,прават некои глупави ротации и мислат дека играат фудбал менаџер.Таму барем можеш да лупнеш во монитор или да дојдеш на форум како Џонтра да изнапцуеш се живо и диво дека играта ти праи краш дамп.
Ама во реалниот живот и за огромната спортска светска јавност Кова е играчот со светла иднина пред него и за да успее во тоа мора да игра почесто и да се надоградува и да просперира.Тебе на пример да те стаат за главен судија во прва лига во Англија,сигурно ќе бидеш како изгубен германец на југословенска територија.Значи те ставиле на погрешно место за кое не си спремен .Ти си за бетон селска лига во нашава да судиш во Кравари или Прибилци.Така и со Ковачич,една утакмица игра како треквариста,веќе следната игра како задњи везни а во третата игра како втор напаѓач.Дај молим те.

Ако се носи Алан а се шитка Кова на лето, аир да не види цела управа и сите да добијат ебола и да патат во страшни маки.
Алан и Кова се тотално различен тип на играчи.
Алан е дефанзивно настроен играч,нешто подобар од Медел бидејќи знае подобро да одигра со топка,а Кова треба да биде задолжен за асистенциите кон напаѓачите и тој самиот да се уфрлува во напад.
Ама бидејќи моментално во тим се имаат пациенти како Кузмановиќ и Оби,иднината и просперитетот на Кова висат на конец.
Гуарин игра топло ладно и е нестабилен во главата,а Медел знае само да игра дефанзива.
Да речеме на пример Јаја Туре да биде со него во иднина и Алан како задњи везни,Кова ќе растура.
Ама ок,ти беше експертот на форумот кој Д'амброзио го направи на ниво на Вратислав Грешко.у реду е.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Искрено ме интересира

It’s reported that Inter would use any potential windfall from selling Mateo Kovacic to Liverpool to buy Yaya Toure from Manchester City.

Дали ова би го прифатиле? Да се продај Ковачич да се донеси Јаја Туре + Аллан и некој шпиц креативен да игра до или зад Икарди? :)
Не фала,има иљада и една жртва кија може да се направи а да не биде Кова.Реално.
Први на пик треба да бидат тие што вечно грејат клупа и цицаат плата,а притоа немаат врска од фудбал.
тука мислам на Кузмановиќ,Оби,Нагасан,Џони,Кампа,Паласио,Хернанес и таквите играчи со траен инвалидитет.
Кова треба да биде последен на листата за продавање задно со Шачко и Икарди.
Играта околу нив треба да се гради.
Ако се продадат или ослободат тие погоре што ги набројав и се промовираат Пушкаш и Бонацоли во прв состав,а се доведат Јаја,Алан,Дармиан и Шар веќе се има сериозен состав за нешто повеќе од четврто место

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.307
Не фала,има иљада и една жртва кија може да се направи а да не биде Кова.Реално.
Први на пик треба да бидат тие што вечно грејат клупа и цицаат плата,а притоа немаат врска од фудбал.
тука мислам на Кузмановиќ,Оби,Нагасан,Џони,Кампа,Паласио,Хернанес и таквите играчи со траен инвалидитет.
Кова треба да биде последен на листата за продавање задно со Шачко и Икарди.
Играта околу нив треба да се гради.
Ако се продадат или ослободат тие погоре што ги набројав и се промовираат Пушкаш и Бонацоли во прв состав,а се доведат Јаја,Алан,Дармиан и Шар веќе се има сериозен состав за нешто повеќе од четврто место

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Мора да се држи клупа и без разлика колку го мразите Паласио моментално е најкомплетниот напаѓач кој го имате и од 70та е одличен според мене. Хернанес според мое видување неможи да игра заедно со Ковачич се гушат барем засега а е одличен фудбалер и мора да се задржи со правилен тренер ќе сјај. Кузманович за Серија А на клупа ви едоволен.

Бонацоли и Пушкаш рано е да се врлат во оган а камоли да ги фрлите во оган па и уште на клупа треба да играат а в година не учествувате во Европа така да малце утакмици ќе има.

Јас искрено мислам за добра понуда треба да го продадете Ковачич слично како што ное направивме со Диего.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Мора да се држи клупа и без разлика колку го мразите Паласио моментално е најкомплетниот напаѓач кој го имате и од 70та е одличен според мене. Хернанес според мое видување неможи да игра заедно со Ковачич се гушат барем засега а е одличен фудбалер и мора да се задржи со правилен тренер ќе сјај. Кузманович за Серија А на клупа ви едоволен.

Бонацоли и Пушкаш рано е да се врлат во оган а камоли да ги фрлите во оган па и уште на клупа треба да играат а в година не учествувате во Европа така да малце утакмици ќе има.

Јас искрено мислам за добра понуда треба да го продадете Ковачич слично како што ное направивме со Диего.
Не бе,не го мразам јас Паласио, ама толку е од него.
Хернанес би сакал да им го вратиме гратис на Лацио и да ни се изнасмее во фаца Лотито за кражбата.
Солидна клупа се држи и со помлади играчи,а не со повреденковци што не знаат два паса да сврзат.
Бонацоли и Пушкаш не велам да се фрлат во оган и секоја утакмица да играат максимум,туку одвреме навреме да добиваат солидна шанса по 10-15 минути.
Факт е дека Кова со двајца подобри играчи од него кој си ги знаат задачите и позициите и тој самиот знае каде да се движи и што да прави ќе игра многу многу подобро и послободно.Огромен е притисокот врз него сеуште.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.307
Не бе,не го мразам јас Паласио, ама толку е од него.
Хернанес би сакал да им го вратиме гратис на Лацио и да ни се изнасмее во фаца Лотито за кражбата.
Солидна клупа се држи и со помлади играчи,а не со повреденковци што не знаат два паса да сврзат.
Бонацоли и Пушкаш не велам да се фрлат во оган и секоја утакмица да играат максимум,туку одвреме навреме да добиваат солидна шанса по 10-15 минути.
Факт е дека Кова со двајца подобри играчи од него кој си ги знаат задачите и позициите и тој самиот знае каде да се движи и што да прави ќе игра многу многу подобро и послободно.Огромен е притисокот врз него сеуште.
Јас вака ќе ти кажам најголема грешка на Јуве беше чувањето на Џовинко на клупа и пропадна ко играч. Најдоброто нешто беше праќањето на Маркизио на позајмица, Заза и Берарди останати во Сасуоло и Ругани во Емполи.

Бонацоли и Пушкаш треба да ги челичите да го извадат цел потенцијал надвор на виделина во некој клуб како Сасуоло, Емполи каде што ќе можи редовно да игра. Хернанес воопшто не е лош играч, едноставно моментално и Меси да го донесите ќе се совпадни во сивилото.

Сите овие треба да ги видиме со некој асолен тренер како ќе се покажат. Паласио уште можи да ви биди од корист :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom