Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Ај да пишам збор два за утакмицава.Одбранава не беше лоша,средината така така.Ковачич гази машината,Медел просек.Напред Икарди исто просек,Паласио шта речииииииииииииииииииииии машината време му е за у пензија 25 пути влезе у офсајд.Кога ќе видам дека влага оној МБАЈЕ ми се крева косата,ја не сум верувал дека овој Мацари е толку глуп,али сеа се уверив.Па кретену кретенски пушти го Пушкаш пушка да те утепа.И кога веќе не напраи замени у регуларен дел,можеше да напраи у продужетци барем време ке помине али јебига кој колку има у главата.Ептен се накурчив сеа последнава кога искочи сам Икарди,па после Паласио го имаше чист Ковачич ама алчен е за гол а и до негде го разбирам.Ништо чим не прими Чезена 3 гола минимум,примаме ние наредната од Сампдориа.Се надевам ќе му текне на Мацари да си отиде сам
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Kovacic kako povlekuva protiv napad :cuc:, strasno dobar igrac, ali treba da raboti na onoj finalen pas, uste e mlad so tek na vreme koga ke nabilda iskustvo i toa ke legne, isto i na shutot mora da raboti, toj segment od igrata mu e ubedlivo najslab.
Hernanes ja podignuva formata toa e dobro za timov, steta, navistina steta sto denes ne napravija bar 2 gola razlika za da vleze Puskas, pa i Bonacoli, ovoj prviov veke stvarno nema rezon u primavera timot da ima von sekoja konkurencija e tamu.

Rekov pred nekolku nedeli koga nekoj ovde pisa zasto nemale 4 napagaci, pa pisav deka osvaldo dovolen bese zasto kaj mladincive ima ogromni talenti napred, ama Macari sto ne im dava sansa toa e drug muabet, so vakov Palasio i eve povreden Osvaldo mora da dobivaat sansa oni, pa i so Osvaldo vo tim koj kur, slicni profili na igraci se so Ikardi, dovolen e eden od niv napred.

Denes ubeden bev vo triumf ali iskreno ocekuvav so pogolema razlika, pogotovo posle crveniot, ali napred deluvaat mnogu neorganizirano, bezidejno vo situacija koga lesno mozat gol da dadat, se kocat pred sesnaesterec koga ke dojdat, toa e klasicna neugiranost i greska na trenerot, neznam na trening sto pravat ama vakva dezorganiziranost, vlaganje konstantno vo ofsajd i tn i tn se sreduva pri trenaznite procesi, mnogu losi u toj pogled, epten.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Што мајка бараат кај Манчини сеа. :facepalm:
Нека го остават Валцер подобро на клупа. Уствари исто ти е.
И што запнале со италијански тренер толку, има и по други земји тренери, веројатно многу подобри од она што ќе го преплатат во Италија.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Наредна утакмица играат дома против Сампдорија која е во добра форма, и заедно со Јувентус немаат пораз оваа сезона.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.926

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Вечер ми мириса на последна утакмица на Мацари, фала за се брат. <3
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ќе даете некое квалитетно линкче, овие од Арена све да им ебам мултипренос ќе вршат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom