Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Како играа цела утакмица како да браниме водство од 3-0 па ајде ќе ја тупиме со игра во средина и враќање до голман. Тренираат ли некои акции таму во тоа тренинг центарот?

Најинтересен момент беше Мацари како прави финта со шишето. :D

Среќа во најлесната група паднавме па некако ќе поминеме во следната фаза но вака ли ќе освојуваме ЛЕ оваа година?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Крајно време е да се ногира имбецилов, доека уште може да се спаси сезонава, давај го Спалети и чао пријатно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.615
Како играа цела утакмица како да браниме водство од 3-0 па ајде ќе ја тупиме со игра во средина и враќање до голман. Тренираат ли некои акции таму во тоа тренинг центарот?

Најинтересен момент беше Мацари како прави финта со шишето. :D

Среќа во најлесната група паднавме па некако ќе поминеме во следната фаза но вака ли ќе освојуваме ЛЕ оваа година?
:pos::pos::pos::pos:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Саркастично беше, ми фалат 3 извичника и смајли. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.615
Знам, само морав да се изнасмеам, како само смешно звучи кога ќе го прочита човек. Впрочем, се што е поврзано со зборовите “освојување“ и “Интер“ е смешно, али трагично и смешно во исто време.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ааа еве го овој шо го здрпавте :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.923
Морати си замина кога го продаде Интер. После тоа за да нема паника, почесен претседател, акции, ти реков ми рече, и на крај тивко ја здувна на задња врата зошто знае дека не чекаат многу полоши времиња. А тој не сака да биде тука кога тоа ќе се случи.

Ако ништо друго освоивме триплета, станавме прваци на Италија и на Европа. И тоа е нешто. Тешко е да се верува, ама можеше да биде многу полошо.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Морати си замина кога го продаде Интер. После тоа за да нема паника, почесен претседател, акции, ти реков ми рече, и на крај тивко ја здувна на задња врата зошто знае дека не чекаат многу полоши времиња. А тој не сака да биде тука кога тоа ќе се случи.

Ако ништо друго освоивме триплета, станавме прваци на Италија и на Европа. И тоа е нешто. Тешко е да се верува, ама можеше да биде многу полошо.
Не се секирај Италјанците не се како нас па туку така да си ќутат, ако продолжат со вакви катастрофални резултати секоја година Курва Норд ќе ги запалат сосе куќи и не ајвар туку домата и вино ќе почнат на трибини да прат..нема заебанција со Италјанските ултраси
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Не се секирај Италјанците не се како нас па туку така да си ќутат, ако продолжат со вакви катастрофални резултати секоја година Курва Норд ќе ги запалат сосе куќи и не ајвар туку домата и вино ќе почнат на трибини да прат..нема заебанција со Италјанските ултраси
pred nekoja nedela izleze soopstenie od glavniot na CN, za razlika od nas tuka oni ja gledaat golemata slika, sto se odnesuva do Tohir on ima potpolna podrska za golemite promeni sto se napravija ova leto i svesni se i samite deka posle godini i godini loso rabotenje plus neigranje vo LS premnogu mal period e ova za da se promenat naglo rabotite kon podobro.
Za Macari ne se izjasni direktno no kaza deka oni na tribina gledaat da bidat 12ti igrac na timot a ne da mu odmagaat i zatoa samo toj del od Meaca ne upatuva svirezi kon Macari.
Najvatrenite navivaci u momentov, a i najvernite, se mnogu daleku od toa sto ti go zboris, zasto samo ke odmognat ...

Inaku Morati se povlekuva zasto ne mu se svigjata izjavata na eden od novite clenovi na bordot koj kaza deka ke gledaat da rabotat na nacin na koj ne bi gi povtoruvale greskite od minatoto, i on na toa se napizdil i sega izjavi u stil, eve ja ne sum veke sopstvenik dominanten a pak imaat zaguba.

Nefer izjava e ova od prosta pricina sto Inter rabotea so zagubi i koga igraa vo LS i koga osvoija trojna kruna vo sezona koga go imaa ubedlivo najgolemiot prihod, od 320m evra, pak u takva situacija bea u minus. Sega ne se vo LS, ne se vo LS veke nekolku godini, a on toa go vika iako svesen e deka toj trend naglo preku nok ne se menuva, pogotovo ne sega, tuku e potreben izvesen period. A i da ne zaboravime deka tokmu Morati e onoj koj go donese Macari tuka, a ne ova momentalno rakovodstvo. Mene licno ovaa negova odluka mi e isforsirana i nepotrebna, ama on ne se otkazuva od tie 30%, se otkazuva od pocesnoto pretsedatelstvo, bukvalno nisto ne menuva so toa vo momentov.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Можен состав за утре:

------------Ханда------------
Жесус---Видич---Ранокиа
Оби-Медел-Ернанес-Додо
--------Ковачич
------Паласио---Икарди


Може да има промени само на 2 позиции, Оби-МБаје и Ковачич-Гуарин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom