Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Трол победа од пенал...
Clean sheet...
Пресврт момент у сезона...
Титула на пролет...
И така :D

Ковачиќ и Хернанез функционираат одлично кога се заедно на терен, јас би го играл Гуарин наместо Паласио и ќе има поголем ефект. Вечерва барем создававме шанси, ова никој не може да го оспори е сега тоа што Паласио утиња скоро сигурна шанса е друга работа. Мацари цело време го даваат се поти човекот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Абе дали тоа Хернанес проигра или мене ми се чини така? :D
Ако сум у право ондак на арно е работата, одличен тандем ќе се со Кова во средината, плус надополнети од Медел позади нив.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Нема непоразени екипи, чуда треба да се десат и секакви работи, и на крај Мартинс, Виери и Рекоба направија чудо!
Неможе да не се наежиш на ова видео, макар го гледаш и 100-ти пат..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кога никој не очекува тогаш само победваме,иначе кога цела јавност и медиуми е вперена во нас тогаш нормално ќе се испосерат сите играчи сосе џигерицата..сега против Парма 1X 10000%,додека Мацари е во Интер немаме сврзано три победи со ред,плус Парма има 5-6 порази со ред па нормално против Интер ќе излезат како животот да му зависи и Касано ќе ни тресни голче обавезно
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.537
Pricina plus Stekot da go saka Bonacoli

Il mio idolo è Rafa Nadal

ti ebam toa kopiljot.

Za vcera inaku, Macari nemase iskoristeno 3 izmeni, posle penalot ja iskoristi, pred penalot go smeni hernanes za kuz, povreda mala na hernanes, i potoa obi za mbaje, ova realno e fail, vo situacija da sakas da pobedis, baska sto Palasio i sam priznava deka ne e od start na sezona radi povredata 100% fit, a on go igra do kraj, ne ni dodava napagac plus. Vcera mac ocajno go vodese inter ali mu se nasmevna srekata ... pak, i pak ne igraa do tolku loso so ogled na faktot deka bea mnogu loso dirigirani, pak bea bolji od sampdoria.

Fakt e deka seuste nema nikakva stabilnost, pak timov deluva ko da e prasanje na vreme koga pak nekoj ke gi rasljaka, za ova vlijanie ima i faktot sto i navivacite im se nameraceni pa negoduvaat ( osven CN ) pa vo takva situacija potesko se igra, stegnati se nekako, se plasat, ali ajde, ovie 2 pobedi dobro im dojdoa a i ostanatite kiksnuvaa oa da se digne moralot na ekipata i da se krene atmosferata u timot. Eventualno pobedi nad Parma i Verona i vo top forma da vlezat vo dvata derbi duela so Milan i Roma.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Zamislete kako plus bi dosol igrac vo sredina namesto nekoj od trojkata nazad da e zamenet so Guarin na primer i da igrame razumna formacija .
Bi bile mnogu podobri..
Nego kaj se Dzoni i Ambrozio ?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Па знае малиот за кој да биде, затоа и ќе биде играчиште во иднина. :cool:

Едит: Леле видеово што го остави Пеџа, ау какви спомени само ми врати.

П.с. Колку само Бранко немал врска од коментирање, 100 грешки направи само на клипов од 6 минути. :D
 
Последно уредено:
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Кова изигра многу добра утакмица, да имаме класа напаѓач досега ќе имаше едно 7-8 асистенции.
^ Колку и лошо да коментираа и врска да нема, мене ептен јаки ми беа..и ептен фалат заедно со калчото на Телма, а не сега арапите и русите да ги слушаме, и добро понекогаш Арена и србиве. :)
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.431
Поени од реакции
4.018
Парма поцрепови се од нас...така да мора да ги тепаме кучките
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Парма има 8 порази и 1 победа, така да вечер 2 победи ќе има :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom