Фан Клуб: Вардар

Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
A spored vas sto treba covek da napravi za da e Crven?
Абе не се правете со сила будали сега, дали такви два фаули од Хамбарџумијан у први 20 минути треба да се санкционираат со два жути и црвен картон ?? За Попов искрено не видов убаво, не дадоа повторена снимка, од првиот пат што видов го гурна со тело и немаше лактање, ако го удрил со лакт ај да речеме дека е црвен, иако јас не видов лакт. Шкендија направи еден куп фаули у прво полувреме, не дозволи да има игра воопшто, и го завршија полувремето со само еден жолт картон!
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Kakva uprava svaka cast odma usr koa gi postavija znarv deka ovie nema da rabotat za dobroto na Vardar. Site od Vardar so se drugar im Ilco od Ffm treba da letaat na kloci nadvor od Fudbalov.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Сега ја видов снимката од црвените, трагикомедии... Првиот жолт од хамба не го прикажаа изгледа, али вториот иако слабо се гледаше немаше никаков недозволен старт за да досуди воопшто фаул за Искра, не па жолт, лакт немаше, се останато беше борба за топка, комедии...
За црвениот на Попов се гледа убаво, освен бодичек за градење на топка, ништо повеќе, ниту фаул, не па црвен, а она говедоно падна ко покосен... Јас го поддржувам Попов за потегот, да ти дојде преку глава од вакви умислени судии, т.е. сигурно не беше само умислен...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Аууу класична кражба, сеа ги гледав снимките. Ова ни у Бурунди лигата го нема. Мене лично би ми било срам мојот тим да победи на ваков начин. Па уште јадат бубрези ни лежеле играчите цело второ полувреме, па нормално од страв уште некој црвен да не добијат :pos:
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Ме интересира дали крминалната банда ФФМ ќе го казни брзилското копиле што носеше маица балисти, со што директно го вреѓа македонскиот народ
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Истото копиле пред да појде во шкендија беше идол на Чкембари и носеше нивни маици,класичен циган:D.Треба Сергеј да го одврзе ќесето и да им понуди на манекениве неколку илјади евра само да ја поминат шкендија и да тепаме со Ренова,ако пак изгубат на двете утакмици онда 50% од платата да им се намали ама некако ми изгледа дека го боли кур него за ФК.[DOUBLEPOST=1448581049][/DOUBLEPOST]https://youtu.be/21DIoapqkXU. Ахахахаххаххаха Попов легенда!
 
Последно уредено:

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
2 црвени картони = доволно да направат сигурна предност
сигурна предност = се помалце и помалце луѓе од натпревар во натпревар и уште поголемо разочарување кај луѓето...
помалце луѓе на стадион = мирна глава кај Илчо

Чаре, балканска лига која ќе има значење и ќе биде 100% фудбалски фокусирана, а не спрема партија, рамковни договори, судии што не знаат офсајд што е, судии што се губат под притисок од планинци итн. Еден :kluc: и на репрезентација и на домашно првенство каде што албанските провокации или не ги слушаат или не ги разбираат, каде што законот за едни важи, а за други не важи, а љепотаните нека си играат некој турнир со Ренова, Дрита и нека им биде Илчо секогаш гостин и нека се прави дека не слуша :angel:
Среќа нас што ни помагаат сезонава, иначе 4 црвени картони ќе добивме :pos:
Само за се самите сме си криви, од своите си патиме, да не беше така, пак ќе се банираа колективно во темана за Шкендија на една недела :bance: :несвест: вака нека се радуваат што го победиле во куп, шампионот :kruna:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ете какви "репортаже" праа нивните медиуми. Одма Јанкуловска, политика, албанците угнетени, Попов ги нарекол индијанци. А цела утакмица од трибина "смрт за каури" и слично.
А нашиве да можа ќе им го испуша. Нигде ги нема да пишат за денешните скандирања. Мулињава ваши од управа еднаш немаа застанато позади своите играчи, и ова сигурно ќе пројде без никаква реакција.

Шо би рекол Цацко: "Епа чорба Македонче".
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Истото копиле пред да појде во шкендија беше идол на Чкембари и носеше нивни маици,класичен циган:D.Треба Сергеј да го одврзе ќесето и да им понуди на манекениве неколку илјади евра само да ја поминат шкендија и да тепаме со Ренова,ако пак изгубат на двете утакмици онда 50% од платата да им се намали ама некако ми изгледа дека го боли кур него за ФК.[DOUBLEPOST=1448581049][/DOUBLEPOST]https://youtu.be/21DIoapqkXU. Ахахахаххаххаха Попов легенда!
Gledajte gi nivnite novinari i televizii, ej i tie provociraat i rcka rabota. Dodeka nasive kuropusaci im se ulizuvaat.
Go slsunal kako vika Popov indijanci,ama izlea use bil u studio koa se skandirase united albanija, uck, skipri etnike, i t.n.
I da naglasam zelkarskava tv studioto im e ni pomalce ni poveke tuku na ulica Makedonija.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Истото копиле пред да појде во шкендија беше идол на Чкембари и носеше нивни маици,класичен циган:D.Треба Сергеј да го одврзе ќесето и да им понуди на манекениве неколку илјади евра само да ја поминат шкендија и да тепаме со Ренова,ако пак изгубат на двете утакмици онда 50% од платата да им се намали ама некако ми изгледа дека го боли кур него за ФК.[DOUBLEPOST=1448581049][/DOUBLEPOST]https://youtu.be/21DIoapqkXU. Ахахахаххаххаха Попов легенда!
Не ми сметаше кога праеше орел со рацете, но со ваква маица го вреѓа цел македонски народ.

Gledajte gi nivnite novinari i televizii, ej i tie provociraat i rcka rabota. Dodeka nasive kuropusaci im se ulizuvaat.
Go slsunal kako vika Popov indijanci,ama izlea use bil u studio koa se skandirase united albanija, uck, skipri etnike, i t.n.
I da naglasam zelkarskava tv studioto im e ni pomalce ni poveke tuku na ulica Makedonija.
Како што рекол Гоце Делчев: „Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови, изроди, како македонскиот.“
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Ауу црвениов на Попов што му го дале. Ова во трета лига во Пакистан не се суди.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Хахаха црвените на Хамба и Попов, па овоа го нема у Бурунди бе, у детска лига го нема воа боже, боже па овај ли е меѓународен судија да го ебам у шупелката, и овие од ФФМ дома да им шетат шпонови.

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom