Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.241
Поени од реакции
4.237
Не играме лошо , имавме две супер шанси на Велковски и Сусо , голманов нивни имаше одбрани на годината (све му ебам )
Судијата за лактот требаше црвен да му даде , ама албанец суди тоа е ..
Да се надеваме сеа барем на бод у второ
 
Член од
3 септември 2020
Мислења
300
Поени од реакции
1.214
Незнаат кај терат,средина стокмена баш како за некоја второ лигашка екипа,ама од долниот дел на табелата,а не за Вардар!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.241
Поени од реакции
4.237
Неверојатно какви шанси денес промашувавме( 3 јаки одбрани имаше нивниот голман) , или ако сакате немаме квалитетен играч да дадеме гол ..

Уште еднаш се покажа ситуацијата кога први ке примаме гол колку и да се трудиме неможеме да дадеме гол , и уште 30 минути да играме ке се мачиме со акции и центаршутеви ама џабе кога немаш гол играч.

Среќа што Брегалница и Ѓорче не го искористија нашиов пораз па се уште сме на + 3 од нив , сега одма во среда играме во Штип а потоа во недела во Скопје со Ѓорче ..

Во моментов без Лемос ке биде премија да земеме бод во Штип(Брегалница денес изгубија 4-0 но претходно дома ги победија Шкупи дома затоа мора да се влезе мотивирано) и потоа во Маџари да ги победиме Ѓорче за да имаме 90 % бараж .

Неможам да кажам дека не се борат играчите (квалитетот ни е тој), и со Воска и денес со Брера нивните голмани фатија неколку чисти топки за гол , следните два меча играме со најслабите екипи во лигава , тие се најбитни и ке одлучат каде Вардар ке биде наредна сезона ...
 
Последно уредено:
Член од
17 април 2024
Мислења
19
Поени од реакции
40
Секој голман против нас станува prime Буфон. За жал на крај спаднавме да се бориме за баражот
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.479
Поени од реакции
3.546
Брегалница е многу разнишана, ако и нив не ги добиеме не ни заслужуваме нешто подобро. Мислам дека Дуро мора да се врати на средина со Пато, доста експериментира Горазд.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.469
Поени од реакции
68.810
Зашто не го игра Дуро не разбирам?
Повреден е колку што знам.

Ништо веќе, ни инкериве не фаќаат. Почнавме да губиме и кога не сум присутен во живо :D
Успеав да го гледам на стрим второто полувреме, а што да се каже освен дека то је то.
Не можеме да дадеме гол никако, како некоја магија да прават противничките голмани. Не заслуживме да загубиме ни со Воска, ни денес, ама тоа е што е.
Три порази со конкурентите за опстанок, со гол разлика 0-5.
Реков и претходно, џабе се критикува Омерагиќ, едноставно исти курац е кој и да игра.
Не се погоди Шушњара, Швајц потфрли тофално, Лемос се повреди, едноставно не се поклопија коцките.
Чиста среќа што Брегалница загуби, а Ѓорче прими гол и изигра нерешено. Ако победеа, толку ќе беше од нас.

Максимум може да фатиме бараж, ама за тоа не чека ПЕКОЛНА борба. Јас имам надеж дека Силекс и Тиквеш ќе ја дадат, а со Брега и Ѓорче сами ќе си ја кроиме судбината.
Со Брега играме на први мај, што значи слаба бројка на наши навивачи. Со Ѓорче решавачката за Велигден, во период кога Скопје ќе биде пусто. Нема полошо за нас од овој термин, многу ме плашат ѓорчевци.
Добро е што со Ѓорче имаме подобар меѓусебен, а Брегалница за да не премине во меѓусебните треба 2-3 разлика да не победи.
Разнишана е состојбата во тимот, не можеме да дадеме гол, а примаме ефтини голови. Навивачите прават голем притисок со очекувањата за опстанок и тоа се рефлектира катастрофално врз резултатите.

Ако не се лажам ние оваа сезона НЕ ОСВОИВМЕ НИТУ ЕДЕН БОД, кога протовникот прв дал гол.
Дури не се ни сеќавам дали некогаш сме успеале да израмниме ако први повеле противниците.
Ова е за книгата на негативни рекорди, не знам дали некогаш и се случило на некоја екипа воопшто.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.575
Поени од реакции
8.224
Koe razočaranje denes. Na ovie Brera da ne im začukaš bar eden gol, pa ni telefoniraa da im go začukame. Kako najgolem del od našive se narekuvaat profesionalni fudbaleri ne mi e jasno. Maalska ekipa ke daeše bar eden gol denes. Onoj Suso cepanicana od metar so glava u korner znamence ja prati, Omeragič isto ejj centarfor može samo da posaka onakva topka on u golman. Onoj Altiparmakovski i Šušnjara mi e maka da gi komentiram, tie ne se ni na maalski turnir da igraat. Žalno u pm, koa ke vidam kakvi se ekipi se borat za visok plasman u ligava, mi se plaće. Toa e, ako ne zdivat vo poslednive kola, ne sakam ni da izgovoram.. I od tie mladite deca od naša škola eden be da ne se pogodi talentiran, da dribne da povede igra, da napravi razlika:(. Bar ova e selska liga ne e potrebno previše, ti ebam toa školata nikakva, se kopuci.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.536
Поени од реакции
3.736
Мујезиновиќ каков-таков сепак е нијанса подобар од се друго со што располагаме во средина во моментов мислам. Неправедно запоставен од Михајлов полусезонава и обратно од тоа Шушњара со неправедно голема минутажа. Сите се очобол периодов ама овој кога ќе го видам со оној обид за дриблинг со одење, го пробива секое можно дно од утакмица во утакмица, не знам што очекува Горазд да добие од минутажата која му ја дава.
Непотребна тензија се створи на утакмицата со Воска, играат како со "вода во уши" периодов, една утакмица е доволна да се разбие тој малер, се надевам тоа ќе биде во среда во Штип. Не сакам ни да помислам што може да се случи ако ја изгубиме и таа утакмица, атмосферата некако ми е како да е на раб да пукне некоја глупост и да се фрли во вода се добро што се направи од почетокот на сезоната.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.241
Поени од реакции
4.237
И Лемос ни се повреди во клучен период, барем он знаеше да помине играч да створи шанса за гол , какви малери сме ..

Брера не заслужи да победи денес , имаше Вардар убави шанси но немаме гол играч , башка и среќа немавме таа на Глишиќ од прекин статива закачи (мишко секунда закасни )

Со Брегалница и Ѓорче немаме веќе право на кикс и да викаме немаме среќа , овие два меча се најважни за Вардар , мора крв да плукаат на терен , да изгинат нашиве ..
 
Член од
23 август 2020
Мислења
260
Поени од реакции
428
Повреден е колку што знам.

Ништо веќе, ни инкериве не фаќаат. Почнавме да губиме и кога не сум присутен во живо :D
Успеав да го гледам на стрим второто полувреме, а што да се каже освен дека то је то.
Не можеме да дадеме гол никако, како некоја магија да прават противничките голмани. Не заслуживме да загубиме ни со Воска, ни денес, ама тоа е што е.
Три порази со конкурентите за опстанок, со гол разлика 0-5.
Реков и претходно, џабе се критикува Омерагиќ, едноставно исти курац е кој и да игра.
Не се погоди Шушњара, Швајц потфрли тофално, Лемос се повреди, едноставно не се поклопија коцките.
Чиста среќа што Брегалница загуби, а Ѓорче прими гол и изигра нерешено. Ако победеа, толку ќе беше од нас.

Максимум може да фатиме бараж, ама за тоа не чека ПЕКОЛНА борба. Јас имам надеж дека Силекс и Тиквеш ќе ја дадат, а со Брега и Ѓорче сами ќе си ја кроиме судбината.
Со Брега играме на први мај, што значи слаба бројка на наши навивачи. Со Ѓорче решавачката за Велигден, во период кога Скопје ќе биде пусто. Нема полошо за нас од овој термин, многу ме плашат ѓорчевци.
Добро е што со Ѓорче имаме подобар меѓусебен, а Брегалница за да не премине во меѓусебните треба 2-3 разлика да не победи.
Разнишана е состојбата во тимот, не можеме да дадеме гол, а примаме ефтини голови. Навивачите прават голем притисок со очекувањата за опстанок и тоа се рефлектира катастрофално врз резултатите.

Ако не се лажам ние оваа сезона НЕ ОСВОИВМЕ НИТУ ЕДЕН БОД, кога протовникот прв дал гол.
Дури не се ни сеќавам дали некогаш сме успеале да израмниме ако први повеле противниците.
Ова е за книгата на негативни рекорди, не знам дали некогаш и се случило на некоја екипа воопшто.
Imate i drugi rekordi ako ne se lazam, vo proletniot del od vkupno 11 natprevari do sega postignavte 6 golovi a samo eden vi e od akcija ( glisic protiv bregalnica ), ostanatite golovi padnale od Korner 3 (lemos protiv shkendija, djuric protiv struga I glisic vs rabotnicki), i od penal altiparmakovski vs bregalnica I od prekin miskovski gol vs gostivar.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom