Фан Клуб: Вардар

Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Браво за соопштениево и нападот спрема ффм, Пак можност за Комити да си ги средат работите, а за Попов ги повлекувам сите ложи зборови :D и ми станува омилен играч моментално, едноставно знае како треба против индијанци барем за тоа го бива и кур не го боли за последици, а не ни треба.:aplauz:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Само ќотек треба, помочај му се на купот, ќотекот е од рајот излезен. Од камерман до управа, играчи и судии, се по список :icon_mrgr:
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Само ќотек треба, помочај му се на купот, ќотекот е од рајот излезен. Од камерман до управа, играчи и судии, се по список :icon_mrgr:
Треба ќотек и за тие што глумат навивачи, а на стадион не се појавуваат
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Da se delea so vreme zauski sea druga pesna ke bese, ke trebase mn malce luge ostanato za doveduvanje u red. A vaka sea kandidati za kotek eden kup, ama nema koj da im go mavne toj kotek, ostaven e vardar sam na sebe.
Naucile mesteno e ili se drva igracite. Odkako Paca primi gol vo Turnovo pocnaa nego da go plukaat, a dva dena posle toa i na mehengladbah golmanot primi ist gol, pa nikoj ne go navreduva a stadionot im e poln.
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Па имаше коментари и дека Седлоски треба да си оди после поразов, Симев,Попов,Асани, Самсоненко и тренерот на младинците, од навика не друго.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Кога сме веќе кај рамковен договор. Нели според договорот македонското знаме треба да биде за 1/3 поголемо од знамето на етничките малцинства. На стадионот во Чаир албанското знаме е двојно поголемо од македонското државно знаме. Е сега кога они можат да се пењават и 1600 неписмени административци да седат дома и да зимаат плата треба и ние да бараме да се почитуваат некој правила.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Без Фелипе во составот, со Љамче во бековската линија... Напред Вардар
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Глигоров и Грнчаров глупи жолти на 2-0. Дали чистеа? Се откажавме од купот?
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.276
Добра игра денес ,т.е против Ренова секад играме најубаво.Тие 4-5 шанси 1 на 1 со голманот беше срамота да се промаршат али сепак битно освоивме 3 бода.Теренот на Градски никад не бил во полоша состојба,човек да помисли дека во Маџари играме...
П.С Добра забава на запад :D:D
https://youtu.be/FXiEJKfawIU
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Одново не изигравме ништо, а направивме 5-6 чисти шанси. Штета Николов што не даде гол, првиот шут му беше одличен, а голманон на Ренова ја имаше интервенцијата на сезоната. Време беше Петковски да го постигне деби погодокот, особено по промашувањето на неговата 100% шанса. Фичо и Блажевски беа најслаби денес, ништо не одиграа, особено Ивановски. Блажевски има пад во формата, можеби е време малце да се пресели на клупата. За Стојков имам помешани гледишта, изработи една сто процентна шанса за Николов кога мајсторски ги мина по левата страна, ама во глобала гледано играше просечно.
Заслужено победивме, иако немаме некоја посебна убавина во играта, сепак требаше дуелот да заврши со многу повисока победа.
На трибините беше дрмање, грмеше ИНДИЈАНЦИ, ГОРАН ПОПОВ, ИЛЧО ПЕДЕР, НАПРЕД ВАРДАР, од се по нешто имаше :D
И песна која дефинитивно ќе стане хит, верувам меѓу сите навивачки групи во Македонија :pos::pos::pos:
Не можам да престанам да се смеам, ШОШОНИ ШОШНИ во ритамот на мотори, мотори :pos::pos::pos::pos::pos::pos:

+4 бодови пред Шкендија и сскоро загарантирано прво место по два круга, што значи дека со Шкендија одново ќе играме како домаќини.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Еден куп шанси се изнапромашивме денес :D Стојков дефинитивно најдобра утакмица сезонава, цело време беше активен, добро се движеше, неколку пати добро пројде, за разлика од Шиле кој само чека топка, не мрда од лево крило и после одма на дриблинг иде. Мора да се пофали и Николов, и против шкендија го приметив, се утепа од трчање, добар беше и денес, доста борбен на сите утакмици, нека се угледа Велковски на него малце. Не знам зашто ги немаше Фелипе и Ромеро денес, ни на клупа не беа, ако не се повредени со шкендија нека излезат со Николов - Дашјан - Фелипе во средина, Стојков - Шиле/Петковски крила и Ромеро шпиц, Фичо безкорисен ми делува некако.
Добра забава на трибина, поготово во второ полувреме, многу смеење имаше :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom