Фан Клуб: Вардар

Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Добро утро Комити. Вака беше пред 3 години. Можеме ли погласно, можеме ли побројно?
19.00ч „АВИОНЧЕ“ - Ново Лисиче
Разбудете се Комити,разбудете се Скопјани, разбудете се Македонци, на Вардар му е потребна голема поддршка!
Знаете кога да органзирате караван, баш од денес поефтинуваат нафтата и бензинот. :icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1413892684][/DOUBLEPOST]
Добро утро Комити. Вака беше пред 3 години. Можеме ли погласно, можеме ли побројно?
19.00ч „АВИОНЧЕ“ - Ново Лисиче
Разбудете се Комити,разбудете се Скопјани, разбудете се Македонци, на Вардар му е потребна голема поддршка!
Знаете кога да органзирате караван, баш од денес поефтинуваат нафтата и бензинот. :icon_mrgr:
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
Некои неофицијални информации кои стигнаа до мене во врска со утрешниот меч :
-Билетарата затвара во 14.30ч
-Со една лична карта може да се купи еден билет
-На билетот се запишува име и презиме од личната карта
-На врата се проверува билетот дали се софпаѓа со личната карта

Повторувам ова се неофицијални информации.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
^ Ova ako e vistina jas ne stapnuvam na stadion poveke.
Neka igraat samo za redari ako im e toa celta.
Da ne praime muabet uste kolku lugje ke se vratat i ikogas poveke nema da stapnat na stadion od istite pricini....
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Прво терминот ( кој демек беше ради тв пренос), па сега ова епа кој ги ебе не идам утре, ќе си ја гледам на пренос.
Вардар им е како заморче, посебно ФК се на него испитуваат и се иживуваат. Да даде господ аир да не видат сите што се инволвирани во овие опструкции, бел ден да не видат да се мачат долго време па да умрат.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Не расипувајте вака атмосфера пред утакмица бе :D И ја иначе планирав да влезам у второ, нема да стигнам од почеток да ја фатам ...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
^ Ova ako e vistina jas ne stapnuvam na stadion poveke.
Neka igraat samo za redari ako im e toa celta.
Da ne praime muabet uste kolku lugje ke se vratat i ikogas poveke nema da stapnat na stadion od istite pricini....
Прво терминот ( кој демек беше ради тв пренос), па сега ова епа кој ги ебе не идам утре, ќе си ја гледам на пренос.
Вардар им е како заморче, посебно ФК се на него испитуваат и се иживуваат. Да даде господ аир да не видат сите што се инволвирани во овие опструкции, бел ден да не видат да се мачат долго време па да умрат.
А јас па планирам второ полувреме да влезам ....
Ве цитирам сите пошто другарот што пишал се шприца у вена. Ова важи само за обичната публика, не за Комити. Повелете си на Запад :D
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Некои неофицијални информации кои стигнаа до мене во врска со утрешниот меч :
-Билетарата затвара во 14.30ч
-Со една лична карта може да се купи еден билет
-На билетот се запишува име и презиме од личната карта
-На врата се проверува билетот дали се софпаѓа со личната карта
.
Така е во Скопје ќе се проверува со име и презиме и ќе се контролират личните карти. А што е со неадерталците во Тетово??? Сигурен сум дека половина од нив немат македонски лични карти.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Што се палите одма? Па овие мерки се против навивачите на Шкендија, да не доаѓат како предходниот пат, налик нешто на Српската Федерација во мечот против Албанија.

Стварно не ви је јасно , или се правите наудрени?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Во Тетово на билетара сигурно со бонбоњера идат и број од мобилниот оставаат.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Барале лична карта за да се осигураат дека нема да влезат Албанци. Па дај не заебавајте по сурат се гледаат од километар. Кој може да ги утне?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom