Фан Клуб: Вардар

Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Какви пички се играчиве, место да ги доксуурваат вакви кондом клубчиња што не знаат кај тераат они се заебаваат. ТОј па помошникот во второ излеа од убиецето Илчо добил наредба сдамо офсадји да крева,све да му ебам. Какви стартови на оној Положани судијата не санкционираше, требаше одамна да добие црвен а он и без жолт помина.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.567
Се направи само не ја скина мрежата али ај ќе им опростиме на порталиве ради тоа што беше преубав голот. :D
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Какви пички се играчиве, место да ги доксуурваат вакви кондом клубчиња што не знаат кај тераат они се заебаваат. ТОј па помошникот во второ излеа од убиецето Илчо добил наредба сдамо офсадји да крева,све да му ебам. Какви стартови на оној Положани судијата не санкционираше, требаше одамна да добие црвен а он и без жолт помина.
Не претерувајте. Го решија натпреварот во прво полувреме, зошто да се трошат додатно во второ и да ризикуваат дополнителни повреди ? Имаа тешко гостување пред само 3 дена, сега пак играат, во недела пак треба да играат, нема потреба од префорсирање. Рутински до дупла круна, па после атак на Европа :)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Не претерувајте. Го решија натпреварот во прво полувреме, зошто да се трошат додатно во второ и да ризикуваат дополнителни повреди ? Имаа тешко гостување пред само 3 дена, сега пак играат, во недела пак треба да играат, нема потреба од префорсирање. Рутински до дупла круна, па после атак на Европа :)
Епа нека бидат благодарни што имаме многу среќа овие две утакмици, многу лесно можеа да направат од готово вересија.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Епа нека бидат благодарни што имаме многу среќа овие две утакмици, многу лесно можеа да направат од готово вересија.
Za prethodnata da kazes da, ali ovaa be brat do gol ne mozea da ni se dobilzat, sreka sme imale vikas....
Ja neznam sto ocekuvas ti.

Samo vtoro go gledav, pozitivno me iznenadi Vlatce kako igrase na bek. Dasijan gi rasturi, kakva tehnika ima :cuc:
Odlicno igraa, dodavanje po zemja, akcii ubavi za oko. Edina zamerka mi e za kontrite. Mnogu loso gi igrame,1 kontra nemame realizirano sezonava.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
За 4 дена 2 пати јадат чварки и сланина...да не им се слоши у пм. :D

Првото полувреме фантастично.Одлично го отворивме мечот со бомбата на Асани кој денес играше одлично.Изгледа камењата го мотивирале па им се истури на неговите.Малиов курташак денес си играше со цел дрим-тим.За кратко време Дашјан и Таневски донесоа сигурни 3:0 за Вардар и она што беше најважно е тоа што доминиравме на секој дел од теренот.Лекција по фудбал за сечените.Одбраната денес на доста високо ниво т.е и на 99% од утакмиците одбраната игра доста сигурно.Изненади денес Влатче на лев бек.Во второ кога целата екипа играше со 50% можда малку падна и он во играта па неколку пати го пробија по неговата страна во ситуации кога не успеаа да се заканат посериозно,но во првото полувреме беше маестрален.Деспот и Глигоров доста сигурни на средината,а тројката пред нив исто така изигра доста добра утакмица.До душа Петров малку послабо одигра,но затоа Асани пред се и Дашјан си играа со одбраната на дрим тимот како со мали деца.Петковски напред мислам дека мораше да погоди барем еднаш,а најубавата шанса ја имаше пред да излезе од игра кога имаше ситуација 1 на 1 со Јовановски.За жал многу споро реагираше и од таа чиста шанса Вардар доби само корнер.Воглавно шансите на Вардар да ги понижи целосно зелките беа во првото полувреме,а во второ ја нагазија топката нашиве играчи и не се замараа многу со голот на противникот.Искорено тоа не ми се свиѓа на мене бидејќи такви извитоперени инцести заслужуваат полна до врв мрежа,но со оглед на тоа што имаа тешко гостување во македонско Тетово пред 4 дена каде што славеа 1:2 и со оглед на тоа што веќе викендов имаат нова утакмица од првенството оправдано им е тоа ‘‘опуштено‘‘ играње во второто полувреме.

Посетеноста горе-доле на утакмици на ФК Вардар е таа.Денес да имаше саглам термин сигурно ќе имаше повеќе народ,но со оглед на тоа што е работен ден и што во 15:00 најголемиот дел од луѓето се на работа не е реално да се очекува којзнае каква бројка.До душа оваа година не треба да има многу оправдувања за слабата посетеност бидејќи Вардар покрај тоа што бележи одлични резултати игра и фудбал кој што е и повеќе од добар за македонски услови,но народов некако има ‘‘страв‘‘ од стадионов. :D Навивањето денес реално беше просечно,но затоа паролите беа за чиста 10ка. (y)

п.с Штета што бомбата на Фичо заврши во пречката инаку покрај голот на Асани ќе видевме и уште еден евро гол.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Епа нека бидат благодарни што имаме многу среќа овие две утакмици, многу лесно можеа да направат од готово вересија.
Претходната можеше, ама таму имаа нешто послаба партија. Денес можеше само да се отиде со плус некој гол за Вардар, далеку беше Шкендија од постигнување еден, камоли два гола
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Za prethodnata da kazes da, ali ovaa be brat do gol ne mozea da ni se dobilzat, sreka sme imale vikas....
Ja neznam sto ocekuvas ti.

Samo vtoro go gledav, pozitivno me iznenadi Vlatce kako igrase na bek. Dasijan gi rasturi, kakva tehnika ima :cuc:
Odlicno igraa, dodavanje po zemja, akcii ubavi za oko. Edina zamerka mi e za kontrite. Mnogu loso gi igrame,1 kontra nemame realizirano sezonava.
Абе не дај боже да погодеа некоја од тие шутевите од далеку во второ, среќа шутираа како балони да шутираат.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Абе не дај боже да погодеа некоја од тие шутевите од далеку во второ, среќа шутираа како балони да шутираат.
Реално со играта од денес уште 3 утакмици да игравме немаше гол да ни дадат,а ние од друга страна можевме кога сакаме и како сакаме да им дадеме гол.За цела класа се позади Вардар.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Inace vistina bil muabetot deka biletarata ke raboti samo do 2-30 :tapp::tapp:
Sreka si otidov doma ja, ke frlev u voda 200 den za taxi od Madjari do Gradski.
Sekoja cest na upravata za toa kolku moronski raboti, i kako gi brka i onie malce fanovi sto idat na sever.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.506
Ни во државна администрација не можат да излезат во 2 саат од работа за да купат карта не пак некој друг.

Ги згазивме Шкендија во дуеливе, али во првенство ништо не е готово, штета за мечот со Тетекс и Турново кај што мораше да победиме и со +4 бода веќе ќе беше друга приказна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom