Фан Клуб: Вардар

Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Се планира некој пријателска на Филип Втори кога ќе се вратат од припреми со некоја добра екипа? Да ги видиме на дело што како е :D
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Golovite od denesnata utakmica
Za 2riot mi lici ko faul da ne ni dosudija, a tretiot e greska na 26kata. Nasite golovi po kontri. Od klipov izglea ko viktorija da se igralo pred nas gol, nasive samo na kontri probuvale neso. Ali ko sto moze da se vidi dosta trcaat nasive, pokrivaat, e sea protiv ekipi kako Metalist ne e tolku dobro ali za nase prvenstvo bi trebalo da e top...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Ај малце помош да ги разграничиме по броеви :)
1 - Игор Павловиќ
3 - Филип Петковски
5 - Златко Таневски
6 - Бобан Грнчаров
7 - Благоја Љамчевски
8 - Артак Дашјан
11 - Јасир Асани
13 - Филип Петров
14 - Раденко Бојовиќ
15 - Филип Стојановски
16 - Никола Глигоров
18 - Димитар Иванов
19 - Хофханес Хамбарџумијан
20 - Андреј Ацевски
21 - Столе Стојчевски
22 - Филип Ивановски
23 - Филип Деспотовски
24 - Александар Темелков
26 - Виктор Серафимовски
27 - Васко Распашковски
32 - Дарко Глишиќ
41 - Матија Кобетиќ
87 - Влатко Гроздановски

Уште на Адемовиќ не можам да му го откријам бројот и на третиот голман Ристовски.
Да нема забуни Стојановски, Серафимовски и Распашковски се дојдени од младинците, покрај Асани и Иванов кои веќе дебитираа лани.

Според видеото, третиот гол е грешка на Серафимовски што и не е некој голем грев.
Одбранава искрено доста изгубено ми изгледа на видеово. Грнчаров делува преспоро, Таневски за нијанса побрз, а главен виновник мене ми изгледа Хамбурџијан кој ние го испофаливме за офанзивните задачи. Глејте го како дреме како мисир при секоја противничка акција...
Испаѓа подобар е за крило, отколку за бек :)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
@Коњаникот Сабја Адемовиќ е 9ка.
За првиот гол виновник е Таневски, кој можеше да ја избие ама ја повлече ногата во последна секунда најверојатно мислејќи дека ќе ја собере Павловиќ, а не забележувајќи го украинецот позади него.А Хамбурџијан го исфрлија два три пати со дупли пас.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Не е срамно да с еизгуби од Металист и др Украински тимови тие имаат вредност 10 пати поголема од Вардар така да рано е да се споредува Вардар со нив.Белки донесат уште некое засилување на местата на Гроздановски,Темелков и Десподовски.
 
Ф

Флеш

Гостин
Не е срамно да с еизгуби од Металист и др Украински тимови тие имаат вредност 10 пати поголема од Вардар така да рано е да се споредува Вардар со нив.Белки донесат уште некое засилување на местата на Гроздановски,Темелков и Десподовски.
Нема срам,разликата е 80:6 во цената,тим кој игра редовно во Европа и рамо до рамо со Шакхтар и Динамо во лигата ....

Јас сум одма Лазевски да дојде,би бил одлично засилување .... :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
@Mr.X Да, сега ги видов сликите од вчера и Адемовиќ играл со број 9.
1 - Игор Павловиќ
3 - Филип Петковски
5 - Златко Таневски
6 - Бобан Грнчаров
7 - Благоја Љамчевски
8 - Артак Дашјан
9 - Един Адемовиќ
11 - Јасир Асани
13 - Филип Петров
14 - Раденко Бојовиќ
15 - Филип Стојановски
16 - Никола Глигоров
18 - Димитар Иванов
19 - Хофханес Хамбарџумијан
20 - Андреј Ацевски
21 - Столе Стојчевски
22 - Филип Ивановски
23 - Филип Деспотовски
24 - Александар Темелков
26 - Виктор Серафимовски
27 - Васко Распашковски
32 - Дарко Глишиќ
41 - Матија Кобетиќ
87 - Влатко Гроздановски

Вчера Бојовиќ си играл со стандардната 4-ка, а претходно на утакмиците и тренинзите го гледам имаше број 14, така да не знам кој број да му го пишам :D
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Дај нека направат Вардар ТВ со интервју на играчи,тренерот и пренос од утакмиците да видиме стварно што како е..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Металург Доњецк 0 - 1 Вардар, 70та минута.
metallurg.donetsk.ua/ru/matches/live/

Адемовиќ омилениот :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
На онлајн известувањата од страната на Металург Доњецк, Адемовиќ го пишале Диме:pos:

Инаку во прво полувреме Асани погодил пречка после негова индивидуална акција :D
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
1-0 Конечен. Добор е и според статистиката сме биле тука некаде.
Следна во во вторник играме против некој Руси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom