Фан Клуб: Вардар

Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Русинов е луд нема потреба Љамчевски да го враќа на бек, кога веќе игра феноменално на крилна позиција, па макар и ни дуваа промаја, а и Глишиќ не е некој да е право теле па да биде толку трагично ако игра. Сигурно е квалитет за нашево првенство и поубаво да имаме играч подобар во наапдот и да идеме на гол повеќе одколку да чуваме мрежата па после да мислиме да дадеме гол.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Русинов е луд нема потреба Љамчевски да го враќа на бек, кога веќе игра феноменално на крилна позиција, па макар и ни дуваа промаја, а и Глишиќ не е некој да е право теле па да биде толку трагично ако игра. Сигурно е квалитет за нашево првенство и поубаво да имаме играч подобар во наапдот и да идеме на гол повеќе одколку да чуваме мрежата па после да мислиме да дадеме гол.
Овојпат ти го забораваш она што јас го заборавив претходниот пат :D
Нели мора да имаме млад играч во стартниот состав, што значи Асани ќе МОРА да игра.
Асани може да игра лево или десно крило по потреба.
Тоа би значело дека би требало да лета некој од Љамче или Петров.
Асани не знам колку добро би изиграл на десно крило, што значи Петров би требало да игра. Љамче ни е најдобар на подготовкиве што значи сигурно ќе игра.
Чаре? :D
Клупата за Глишиќ, Љамче на бек, Асани на крило :D
Ако не штима, Асани оди на десно крило, Љамче на лево, Глишиќ на бек, Петров на клупа :)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Овојпат ти го забораваш она што јас го заборавив претходниот пат :D
Нели мора да имаме млад играч во стартниот состав, што значи Асани ќе МОРА да игра.
Асани може да игра лево или десно крило по потреба.
Тоа би значело дека би требало да лета некој од Љамче или Петров.
Асани не знам колку добро би изиграл на десно крило, што значи Петров би требало да игра. Љамче ни е најдобар на подготовкиве што значи сигурно ќе игра.
Чаре? :D
Клупата за Глишиќ, Љамче на бек, Асани на крило :D
Ако не штима, Асани оди на десно крило, Љамче на лево, Глишиќ на бек, Петров на клупа :)
Не го заборавив туку го планирав Асани да игра десно крило, ама како што викаш може и тоа да биде како резервна варијанта. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
2-1 губевме во 84 минута и одма израмнивме исто како и во првиот дел. Овојпат Дашјан стрелец на голот за 2-2 :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Руски рулет сакаш да кажеш дека се игра цело време , не знаеш дали ќе те погоди кундак во глава .... шо сакаш и ти, Русин ни е газда :D
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888

Многу статична ми делува одбранава кога ги примиле двата гола, особено при изведувањето на корнерот од страна на Русиве, никој не скока ниту тргнува да блокира освен Таневски.
Инаку убав гол на Дашјан (y)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ај бе и вие сте се фатиле шт оги местат ак оги емстат пријателскиве, ние да гледаме да почен изградбата на тренинг комплексот, овие местенки тогаш нема да бидат битни. :D
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Gi gleav posledni 10 minuti abe topka ne fatija i toa sto trgnaa u napad katastrofa tri dodavanja nemozea da svrzat, tnka e rabotava ...
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Кога ќе ги идам Деспотовски и Петковски ми се повраќа, со такви ропаци нема проспиритет. 100 пати подобра опција ќе беше Марче Симоновски и Десотовски на клоци и заушки да се избацеше и на негово место да се форсираше малион Серафимовски.

Шо е со Глишиќ, и Кемалот ли увиде дека само за лигушење на интернет го бидува
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Кога ќе ги идам Деспотовски и Петковски ми се повраќа, со такви ропаци нема проспиритет. 100 пати подобра опција ќе беше Марче Симоновски и Десотовски на клоци и заушки да се избацеше и на негово место да се форсираше малион Серафимовски.

Шо е со Глишиќ, и Кемалот ли увиде дека само за лигушење на интернет го бидува
Не е реално да се очекува нешто од овој додека не му забранат да користи фејсбук,твитер и слични на ова работи.Педерчево треба да гризе за место во тимот затоа што е дојден летово и да се бори да остави што е можно подобар впечаток,а он наместо тоа по цели денови се слика како некоја старлета и се пали на лајкови.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888
Кога се искритикува Петковски да спомнам нешто околу него. Играчкиот квалитет на Петковски не сакам да го коментирам, но едно знам дека типчето ми малку уфилмано и многу високо лета. Имено се погоди неколку недели пред да се официјализира негвоиот трансфер во Вардар по некаква случајност да се погодам во негово друштво ни ја сеуште не знам како се најдов таму. Паднаа муабети со некои дечки кои беа со него за трансферот на Глишиќ во Вардар. Петковски го направи будала Глишиќ зашто за тие 5.000 евра плата ( така неофицијално разбрал дека толкава му била платата на Глишиќ) не си ја прифатил наводната понудата од Осасуна, подобро да си го лади во Шпанија отколку да игра за Вардар:facepalm:, само го слушав мубаетов не влегов во никаква конверзација со него. Бидна тоа, после неколку дена гледам потпишал за Вардар. Убаво ете мислам дека даде гол на подготвкиве, но некако после тој муабет не можам да верувам дека ќе го даде максимумот и знам дека светиот дрес го носи колку да не трчка на кеј или да не игра во некој утепан прволигаш. Се надевам дека со игрите ќе ме демантира и дека убаво ќе го испоти дресот.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Gi gleav posledni 10 minuti abe topka ne fatija i toa sto trgnaa u napad katastrofa tri dodavanja nemozea da svrzat, tnka e rabotava ...
Јас кога гледав исто игравме, а гледав скоро цело прво полувреме измеѓу 20 и 30 мин не гледав и второ до 75 мин гледав, максимум што успевавме е да сврземе 4-5 паса и после ја губевме топката мада со тие 4-5 паса многу брзо успевавме да ја префрлиме топката на противничка половина и тука кога ќе дојдеше ред да започнеме акција ни ја одзимаа топката дали цело време вака сме играле или само оваа утакмица сме изиграле волку лошо не можеме да знаеме зашто уште касниме со организацијата па кога скоро сите екипи имаат стримови, ние немаме ни текстуален пренос.
И овие евреиве денес многу остро играа 5-6 пати лежеа наши играчи на трева иако за среќа никој не беше посериозно повреден сепак ептен опасни стартови имаа,и тоа се одпозади.
Според мене тешко дека ќе и парираме на Шкендија, сигруно сме физички посрепмни ама имаат далеку поквалитетни играчи, посебно со Зеба и Алими аи по крилата се подобри барем стартните играчи Митров и Жуниор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom