Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.295
Поени од реакции
22.586
Имаше една изјава Мурињо каде што истакна дека сака во секоја лига од топ 4 да освои титула. Германија остана единствена ;)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.200
Поени од реакции
21.354
Имаше една изјава Мурињо каде што истакна дека сака во секоја лига од топ 4 да освои титула. Германија остана единствена ;)
Здравје некојпат можеби. Засега Тухел си е супер. Иначе би било предизвик да не оди во Баерн пошто со Дортмунд сепак е предизвик да освоиш титула.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.295
Поени од реакции
22.586
Здравје некојпат можеби. Засега Тухел си е супер. Иначе би било предизвик да не оди во Баерн пошто со Дортмунд сепак е предизвик да освоиш титула.
Ок. Но зошто отиде у Реал и Интер (кој беа речиси најдобри во тие моменти во нивните лиги ) ?
Може да иде у Баерн зашто Гвардиола им кидна. Но реално Ман. Јунајтед е со најголеми шанси да го ангажира.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ок. Но зошто отиде у Реал и Интер (кој беа речиси најдобри во тие моменти во нивните лиги ) ?
Може да иде у Баерн зашто Гвардиола им кидна. Но реално Ман. Јунајтед е со најголеми шанси да го ангажира.
Анчелоти ќе им биде тренер на Баерн од јуни.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.295
Поени од реакции
22.586
Анчелоти ќе им биде тренер на Баерн од јуни.
Сигурен бев дека нема да им биде Мурињо зашто резервиран е за Јунајтед. Само ја коментирав изјавата негова .
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.200
Поени од реакции
21.354


Fenomenalna i kreativna koreografija na fanovite od Borussia Dortmund. Kako album napraveno vo koj fali uste edna trofeja za da bide kompletiran. Godinava e vistinskata sansa da se osvoi ovoj kup, posle toa ne gledam kako da uspee Dortmund vo toa so ogled, deka vo normalni uslovi bi igral LS.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Edvaj cekam da ja gledam utakmicava so totenhem ocekuvam dobar fudbal posho so porto minaa mn mirno.Igor,toj yarmolenko planira da se seli u bvb?bi bil odlicen transver!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.200
Поени од реакции
21.354
Edvaj cekam da ja gledam utakmicava so totenhem ocekuvam dobar fudbal posho so porto minaa mn mirno.Igor,toj yarmolenko planira da se seli u bvb?bi bil odlicen transver!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Yarmolenko veke e pominato. Go baraa minatoto leto i toj pokaza interes ama klubot ne go dade, izgleda BVB ne im bil soodveten kalibar za da go dadat vo takov klub. Zimava imase nov obid ama cenata skokna. Za vleto veruvam deka nema pak da odat po nego iako bi bil odlicno zasiluvanje.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Ajde da im ja odchitame molitvata na kjeljaviot pep i negoviot munshit u sabota sega ko sho nemaat odbrana kje se nadame povekje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Зашто Гинтер сезонава малку игра? Како што ми текнува лани повеќе минутажа добиваше а млад е сеуште...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.295
Поени од реакции
22.586
Зашто Гинтер сезонава малку игра? Како што ми текнува лани повеќе минутажа добиваше а млад е сеуште...
Ako мислиш на овој , у Галатасарај е шитнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom