Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Reus ke ispadne najlojalen od site ko so gleam jas, ne sum procital niso za nego, nikogas ne pokazal nezadovolstvo ako ne gresam.

Za Gundogan i Humels obavezno ke treba zamena a Miki moze i ne e tolku strasno poso Kagawa e tuka u sekoj slucaj.

Ali moze Auba da e zrtva zaedno so Gundogan kade so bi trebalo da se soberat 100+ milki i da se prai remont asalen.
Dobro e so imate takvi igraci so drzat golema vrednost pa ke mozete odma da najdete zameni za niv samo ke treba malce povnimatelno da igrate poso Klop ja utna rabotata so Imobile i use par transferi.

Sto veznjaci imate sea? Bender/Gundogan/Sahin i? Imate nekoj talent jak so ke go gurate posle Gundogan?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.236
Поени од реакции
21.536
Reus ke ispadne najlojalen od site ko so gleam jas, ne sum procital niso za nego, nikogas ne pokazal nezadovolstvo ako ne gresam.

Za Gundogan i Humels obavezno ke treba zamena a Miki moze i ne e tolku strasno poso Kagawa e tuka u sekoj slucaj.

Ali moze Auba da e zrtva zaedno so Gundogan kade so bi trebalo da se soberat 100+ milki i da se prai remont asalen.
Dobro e so imate takvi igraci so drzat golema vrednost pa ke mozete odma da najdete zameni za niv samo ke treba malce povnimatelno da igrate poso Klop ja utna rabotata so Imobile i use par transferi.

Sto veznjaci imate sea? Bender/Gundogan/Sahin i? Imate nekoj talent jak so ke go gurate posle Gundogan?
Мики е подценет ама е најважен играч годинава во Дортмунд. Верувам дека ќе продолжи. Хумелс е на крстопат, вечно Дортмунд или ново искуство во Англија или Шпанија. Се надевам ќе остане ама и да не, за бековските позиции полесно се наоѓа замена иако заминување на Хумелс многу би болело. Одењето на Гиндоган веќе 2 години уназад е планирано. Важен е ама може да се замени и поред мене не е целосна во таа форма која ја имаше пред долгата повреда.

Дортмунд не му треба пари ама ако клуб ти нуди 100м за Обамејанг тогаш мораш да прифатиш. Ако понудат Мората како замена плус пари тоа би било добро решеније ако веќе така мора да дојде.

Иначе Бендер повеќе игра бек. Тука се Гинтер, Вајгл и Шахин и од следната година Мерино кој ќе дојде од Осасуна.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Glupo e da kazes deka ne mu trebaat pari a sakate da go butnete Baern od tronot, mora sekoja prilika za tezok kesh da se iskoristi za klubot da si e postabilen i postabilen.

Kaj vas barem e lesno, parite so gi zimate gi vlozuva klubot odma i se tera ponataka, so da kazam jas so Milan? Dno.

Odbrana Sokratis i Subotic valjda ke vrsat rabota ako se zdravi a i sigurno ima neso po Bundesot so ke zavrshi rabota edino kaj Gundogan spored mene moze da se stvori problem, ke mora da se pazari tamu kvalitetno po sekoja cena.
Dosta bitna pozicija e.


Inace pak za Auba ke kazam, strasna sezona ima, milion klubovi ke se tepaat za nego i ne smeete da si dozvolite da se zadovolite so 20m+morata poso spored mene toa e losa ponuda. Dno od ponuda.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.236
Поени од реакции
21.536
Glupo e da kazes deka ne mu trebaat pari a sakate da go butnete Baern od tronot, mora sekoja prilika za tezok kesh da se iskoristi za klubot da si e postabilen i postabilen.

Kaj vas barem e lesno, parite so gi zimate gi vlozuva klubot odma i se tera ponataka, so da kazam jas so Milan? Dno.

Odbrana Sokratis i Subotic valjda ke vrsat rabota ako se zdravi a i sigurno ima neso po Bundesot so ke zavrshi rabota edino kaj Gundogan spored mene moze da se stvori problem, ke mora da se pazari tamu kvalitetno po sekoja cena.
Dosta bitna pozicija e.


Inace pak za Auba ke kazam, strasna sezona ima, milion klubovi ke se tepaat za nego i ne smeete da si dozvolite da se zadovolite so 20m+morata poso spored mene toa e losa ponuda. Dno od ponuda.
Па и не му треба, има кеш на страна 50м ЕУР најмалце. Дортмунд е во ситуација каде што не може многу со пари да се подобри, односно треба многу пари за тоа. Ако оди Хумелс ќе иде сигурно друг оти и Суботиќ сигуно ќе оди. А ако стварно испадне трампа Обамејанг со Мората Дортмунд најмалце ќе бара 50м и ни цент помалце. Ама моментално многу неизвесно е што ќе биде следната сезона. Навикнати бевме на едно квалитетно заминување но летово може 3-4 да испаднад во најлош случај.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.236
Поени од реакции
21.536
Хумелс за Германска тв: Ако се врати Геце, сите би биле среќни.

Жешка е работава...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Хумелс за Германска тв: Ако се врати Геце, сите би биле среќни.

Жешка е работава...
Подготвуваат терен како што стои работава,ама Хумелс со изјавава индиректно сака да каже дека ќе остане или онака само..
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.980
Поени од реакции
25.324
Хумелс за Германска тв: Ако се врати Геце, сите би биле среќни.

Жешка е работава...
Кажи и Хумелс оти изјави дека не е сигурен уште што сака, дали да остане во Дортмунд или да игра и за друг клуб. Многу тимови имаат потреба од нови добри стопери, посебно Сити и Барса. Да не ги потценуваме и Арсенал кој сигурно ќе сакаат замена за Мертезакер. Плус тоа што му истекува договорот наредното лето така да и за помала цена можат да го добијат.


Жешка е работава стварно :LOL:
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.236
Поени од реакции
21.536
Кажи и Хумелс оти изјави дека не е сигурен уште што сака, дали да остане во Дортмунд или да игра и за друг клуб. Многу тимови имаат потреба од нови добри стопери, посебно Сити и Барса. Да не ги потценуваме и Арсенал кој сигурно ќе сакаат замена за Мертезакер. Плус тоа што му истекува договорот наредното лето така да и за помала цена можат да го добијат.


Жешка е работава стварно :LOL:
Toa se znae veke so godini unazad. Hummels sekojpat ova go kazuvase i pred da prodolzi posledniot pat. Ke vidime sto ke ispadne so nego. 60:40 e da ostane pored mene.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.980
Поени од реакции
25.324
Toa se znae veke so godini unazad. Hummels sekojpat ova go kazuvase i pred da prodolzi posledniot pat. Ke vidime sto ke ispadne so nego. 60:40 e da ostane pored mene.
Гундоган исто. Билд пишаа пред некој ден дека до крајот на месец април ќе ја извести вашата управа за неговата одлука, но се шпекулира дека Пеп го сака во Сити.

http://www.transfermarkt.de/bericht-city-mit-guendogan-einig--verhandlungen-mit-pogba-/view/news/230765

Според Mirror се договориле веќе со играчот и останува уште со Дортмунд
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.236
Поени од реакции
21.536
Нека оди и нека му земат добра пара. Јасно е одамна ама Сити може да фрли некое милионче плус.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.236
Поени од реакции
21.536

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.980
Поени од реакции
25.324
Мората е многу потценет играч и Реал има клаузула за 30 мил. евра да го врати играчот. Но, не верувам дека толкава сума ќе ви понудат, 70 мил. + Мората = 100. Како и да е, и 40 мил. + Мората за Обамејанг е многу добра понуда која треба многу добро да ја размислат вашата управа, освен ако Обамејанг е цврсто убеден дека сака да остане во Дортмунд.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.236
Поени од реакции
21.536
A zosto Dortmund da go dade ispod 100m EUR?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
A zosto Dortmund da go dade ispod 100m EUR?
Бидејќи не вреди 100 милиони ,бидејќи таа е луда сума и колку да е добар Абомејанг не е некој екстра класа играч за туку така да бидат фршнати 100 милиони,бидејќи е 27 години а не 22,бидејќи едноставно треба да биди некој ретардиран да понуди 100 милиони кога сигурно Дортмунд за 70 ќе го продаде доколку стигни понуда,тоа што медиумите си играат ашици не значи дека толку вреди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom