Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
ФК Беласица - ФК Баби, не знаат со кој играт, ох мори мајко.Го срамат и пезат клубот кај стигнат, го направија тема за потсмев.Ај тоа, па се фалат со асфалтирањето на патот на стадионот, а 1 денар немат дадено, санацијата е од Општина Струмица.Шта рачи, а да не заплкати.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
ФК БЕЛАСИЦА 1-0 ФК Брегалница Делчево
Денеска утакмицата се играше на помниот терен.Полиција вриеше како да сме злосторници, а одиме да гледаме фудбал.Публика не повеќе од 30 души, играта на теренот слаба , гол по случајна грешка на Брегалница.На натпреварот бевме онака 15 Ајдуци (УС) кои претежно се собравме за дружба пивце, фудбал, бидејќи не навиваме на помошното, но сепак решивме така да си навиваме т.е. да ги вежбаме новите песни.Многу ме изненади тоа што играчите дојдоа се поздравија со нас, и побараа поддршка за у Недела.Против гнасите силно.Сеуште не се знае каде ќе се игра против Јудите.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
А има ли некој др клуб заинтересиран за "пандевци" а да не е од Серија А? Значи не се толку квалитетни децата како шо се дига галама , колку шо влијанието на Пандев е јако. Значи ега да успеат сите шо ќе направат трансфер , али џабе се перче ка сите знааме как функционират работте.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Во Недела сите што навиват за ФК Беласица, а ќе одат у Турново (ние одаме у наша сопствена режија) да дојдат кај црквичката, поточно спроти главната пошта, од каде што ќе тргнаме за Турново.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Во Недела сите што навиват за ФК Беласица, а ќе одат у Турново (ние одаме у наша сопствена режија) да дојдат кај црквичката, поточно спроти главната пошта, од каде што ќе тргнаме за Турново.
Одбрана екипа, 18+ или? :icon_lol:

Навивам да победите, се надевам дека нема да изгубите барем :icon_mrgr:
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Одбрана екипа, 18+ или? :icon_lol:

Навивам да победите, се надевам дека нема да изгубите барем :icon_mrgr:
Тава пите ли се, нормално одберена екипа, на друг начин не мрдаме.

На истото се надевам и јас, иако ќе биде пеколно тешко :)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Составот на ФК БЕЛАСИЦА е: Митев Ристе-СТРУМИЦА, Серафимовски Јорде-СТРУМИЦА, Митевски Зоран-СТРУМИЦА, Костадинов Даниел-СТРУМИЦА, Валон Абази-ГОСТИВАР, Глигоров Ѓорѓе-СТРУМИЦА, Танчев Иле-СТРУМИЦА, Костовски Миле-СТРУМИЦА, Коцев Никола-СТРУМИЦА, Нечевски Славе-СТРУМИЦА. Составост на АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ е: Николов (голман)-БУГАРИЈА, Каламадевски-БЕРОВО, Деспотовски-СКОПЈЕ, Нечевски-СКОПЈЕ, Аломерович-ПРИЛЕП, Златкоски-КАМЕНИЦА, Темелков-КАВАДАРЦИ, Кочоски-ОХРИД, Иванов-ПРОБИШТИП, Дориев-СТРУМИЦА. Главен судија Маркан Марковски-ОХРИД.
пс. Треба да е Аломеровиќ-Скопје, арно ама копи паст ми е од еден профил, па затоа така споделувам.Де не се помисли јас сум тој аматер :D.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
3-0 за академијата. Нема шо прејаки се за сите у 3та лига моментално.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
Прејака екипа има академијата за 3та лига..Очекував ваков резултат
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Честитки за победата на ФК Пандев! Беласица е клуб со традиција. Во нејзината долга историја губеле и победувале многу натпревари, и секој пораз е прифатен со големо спортско срце... Но не значи дека ако ја изгубивме битката и војната е изгубена, продолжуваме напред сите заедно со срце за нашата гордост-БЕЛАСИЦА. Оваа година Пандев дефинитивно ни ја уништи шансата за да бидеме први на табелата, меѓутоа желбата да напредува Беласица сега е поголема од кога и да е. Догодина со нови сили се подготвуваме за влегување во втора лига. Голема благодарност до навивачката група АЈДУЦИ и до сите наши симпатизери.

Еве и од мене честитки за фановите на Академија Пандев, во баражот ви ги пожелувам Пелистер или Победа, па малце да ве сокршат од ќотек.Толку од мене.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Море нека флезат у 2ра за да имаме колко толко слободен пат наредната сезона. Ако отпаднат пак ќе испотепат се живо и диво.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Море нека флезат у 2ра за да имаме колко толко слободен пат наредната сезона. Ако отпаднат пак ќе испотепат се живо и диво.
Догодина се шире лигата, ќе влезат од Истоко 3-4 екипи без бараж :D.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Составот на ФК БЕЛАСИЦА е: Митев Ристе-СТРУМИЦА, Серафимовски Јорде-СТРУМИЦА, Митевски Зоран-СТРУМИЦА, Костадинов Даниел-СТРУМИЦА, Валон Абази-ГОСТИВАР, Глигоров Ѓорѓе-СТРУМИЦА, Танчев Иле-СТРУМИЦА, Костовски Миле-СТРУМИЦА, Коцев Никола-СТРУМИЦА, Нечевски Славе-СТРУМИЦА. Составост на АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ е: Николов (голман)-БУГАРИЈА, Каламадевски-БЕРОВО, Деспотовски-СКОПЈЕ, Нечевски-СКОПЈЕ, Аломерович-ПРИЛЕП, Златкоски-КАМЕНИЦА, Темелков-КАВАДАРЦИ, Кочоски-ОХРИД, Иванов-ПРОБИШТИП, Дориев-СТРУМИЦА. Главен судија Маркан Марковски-ОХРИД.
пс. Треба да е Аломеровиќ-Скопје, арно ама копи паст ми е од еден профил, па затоа така споделувам.Де не се помисли јас сум тој аматер :D.
Не смее да игра странец во втора или трета лига ! Шо значи голманот на академија Пандев има наш пасош ако не треба службено да ви се дадат бодовите како и на сите натпревари каде што бранел ...
п.с.инаку стрелци ? кој дели кај вас и кај пандевци ? оти златковски го сакавме кај нас дачи е добар и во форма ...
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Не смее да игра странец во втора или трета лига ! Шо значи голманот на академија Пандев има наш пасош ако не треба службено да ви се дадат бодовите како и на сите натпревари каде што бранел ...
п.с.инаку стрелци ? кој дели кај вас и кај пандевци ? оти златковски го сакавме кај нас дачи е добар и во форма ...
Сигурно има македонски пасош, или е некој од тука што е донесен од Бугарија, едно е сигурно од Струмица не е .Стрелци на головите се Зоран Златковски, Љупчо Дориев и Валентин Кочоски.Јас не бех у Турново,поради семејни проблеми, но колку што знам главен играч им е Златковски, и е у топ форма, има дадено 23 гола до сега.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
На Жути, Пинда ако им доблест треба доживотна пензија да му даде.Лани го спаси од гомна, таа година го спаси од катастрофа.Жути ако не бранаше тава се шо го брани против Плачковица, и ако не пушташе два гола на Беласица, оти Беласица неможеше да га тепа Тиверија, бидејќи газда Пинда не ги исплати премиите на Тиверија,ка ќе играше Беласица бараж.Ако играч на утакмцата тие голман, при пораз 3-0, шо ли ти говоре тава.
А кој ќе игра против Академијата го чека дебакл, имат контрола на терен, страшно уиграна екипа, појаки се од цела втора лига, и од пола прва лига.Догодина влеват у прва лига, ама џабе ка нема да може да играт у Струмица, дур не изградат нивните терени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom