Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Пинда. :pos::pos::pos::pos::pos: - Истиот тој Пинда што беше под команда на Урко , страшилото на Груевски. Е сега дали е сам незнам , али се шушка и Орцо Хоризонт дека има замешано прсти.
Како што спомна некој погоре , цела фама е заради стадионот , кур ги боли нив за Беласица. Нема да ме чуди стадионот што го гради Пандев да биде главен , а овој да го срушат и да градат некои згради.

Ех бате Ване да стане сега да види ... :(
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
И јас се вџшив кога видов што материјал ми е бомбата али сите се во заблуда.Нема никаква вистина во разните глупости за стадионот.Клубот има амбиции се донесени веќе играчи од прва лига овде на проба..
Па чек нели причианта поради која го изгуби тенедрот тој предохдниот, беше токму ради тоа шт оотоврил ресотарни во стадионот. :)
Не е ради тоа туку требаше да инстире 500 000 евра во стадионот според договорот за концесија а тој место да инвистира изнесе работи од стадионот.
Пинда. :pos::pos::pos::pos::pos: - Истиот тој Пинда што беше под команда на Урко , страшилото на Груевски. Е сега дали е сам незнам , али се шушка и Орцо Хоризонт дека има замешано прсти.
Како што спомна некој погоре , цела фама е заради стадионот , кур ги боли нив за Беласица. Нема да ме чуди стадионот што го гради Пандев да биде главен , а овој да го срушат и да градат некои згради.

Ех бате Ване да стане сега да види ... :(
Братче не ме зезај у Струмица живееш кај и ти Пинда сам.Башка Пинда веќе не е со Урко со поголеми играчи е во игра.Не се шушка туку и Орцето сака да се вклуче во ФК Беласица од кога не е перо повеќе тама.Можно е да се вклучи и Пандев али допрва ќе видиме.
И за стадионот не згради туку трговски центар е :pos::D.Али поради тоа што стадионот и спортските објекти се заштитени со закон ќе мора да ни прават стадион ала Во
довац трговски а на кровот стадион.Иначе летово стадионот тотално се обновува нов терен, подтрибинскиот простор ќе си го средат како што си сакат и можеби ќе градат некое трибинче зад голот.Иначе повеќе информации ќе објавувале на прес конференциите што ќе се во текот на наредниот период а прво инфо и сам знаеш чеки во Фанклуб Беласица или плус 2-3 дечки што објавуват на групата од ФБ.
Е сега фузија или ќе се оди чекор по чекор уште ја мислат за прва лига.За местење со оваа постава не знам бидејќи Здравје Радово млекарата ради тие местења се скара и го напушти Турново полани кога Турново за малце не лапна титула .А и ако се вклучи Пандев местенки ќе нема и ќе се подели клубот едниве ќе си терат бизнисот со стадионот другите ќе си гледат што ќе правиме на терен.Лани ФК Беласица беше втор најпрофитабилен клуб на трансфер пазарот по ФК Работнички.И да не заборавиме Пинда ја има прошетано цела Македонија со ФК Беласица како дел од Ајдуци.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Циркузи живи, толакв стадион ќе го рушат, за да изградат некое минјатурно стадионче на кров на трговски.
Живи глупсоти, место да се доизградат и позади голвоите трибини, они ќе го рушат целиот.
Кој ќе пере пари е во прашање.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
228
Поени од реакции
102
Абе овоа џоа на Воздовац во Србија сакат нешто да прават или така ми се чини??
Кај нив мислам исто така дека стадионот е на некој си кров (сега незнам дали на трговски или некаков друг објект битно е на кров и изгледа прекрасно)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Циркузи живи, толакв стадион ќе го рушат, за да изградат некое минјатурно стадионче на кров на трговски.
Живи глупсоти, место да се доизградат и позади голвоите трибини, они ќе го рушат целиот.
Кој ќе пере пари е во прашање.
Тоа тие зезанција од моја страна ради гласините дека ќе се руши стадионот што нема врска со вистината.Вистината е место да се руши стадионот ќе се реновира со нов терен а можно е и градење на нова трибина позади голот како што самиот ти напиша али тоа кога клубот ќе влезе во прва лига и секако доколку има потреба од тоа.Тоа што го напишав за стадион трговски е смешно прво од кај пари на Пинда за таков проект тоа повеќе чини од салата на Самосенко што е а второ тоа е законски неизводливо али некој се уверени во тоа :pos:.Значи трговски на местото на стадионот ќе нема и само стадионот ќе се донаградува со што после Арената ќе биде убедливо најдобар и најубав стадион во Македонија.
Ради самата личност кик-боксер глуми и во круговите кои е умешан сите се сомневат во неговите намери и вадат разни муабети низ град како еве овој со стадионот трговски, а реалноста е дека тој сака влез у прва лига.Играчите се сите задоволни Пинда рекол дека прва цел му е да обезбеди и други спонзори покрај таа екипа со него што го купи клубот.Ќе се врати сигурно и академијата на ФК Беласица која згасна пред 3 години или ќе потпишат договор за соработка со Академија Пандев.
Здрави живи па ќе се гледаме на Арената Филип Втори и градскиот стадион Младост за според мене убедливо најголемото дерби што го имаше македонскиот фудбал додека беше Бате Ване а тоа е ФК Беласица- ФК Вардар
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Не сум те сватил, јас мислев тие најавиле дека така ќе градат стадион. А не дека тоа биле чаршиски муабети.
И затоа инаку как ошто реков не дај боже да им бил отакво палнот, за пари ќе најдат, верувај овој е само некоја продолжена рака, па така многу лесно ќе најде пари, па ќе се чудиш и ќе викаш од кај овој волку пари имал. :)
Дај боже да испадне како што веруваат, вака како што ветуваат изгелда дека во Белсаица од пролетва ќе тече мед и млеко, а дали ќе биде така ќе видиме крајот на Мај почетокот на Јуни. :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Ради самата личност кик-боксер глуми и во круговите кои е умешан сите се сомневат во неговите намери и вадат разни муабети низ град како еве овој со стадионот трговски, а реалноста е дека тој сака влез у прва лига.Играчите се сите задоволни Пинда рекол дека прва цел му е да обезбеди и други спонзори покрај таа екипа со него што го купи клубот.р
Пинда ка се меше у нешто , веруви цела работа е за профит. Плус како шо кажа и погоре , он е само маска за некои други поголеми играче да не излеват у јавноста. И јас сакам да биде како шо пиша ти али чисто сумњам , не забрави и Перо ветуваше европски натпревари и јаки проекти , па на крајо у 3та лига га заглави.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Пинда ка се меше у нешто , веруви цела работа е за профит. Плус како шо кажа и погоре , он е само маска за некои други поголеми играче да не излеват у јавноста. И јас сакам да биде како шо пиша ти али чисто сумњам , не забрави и Перо ветуваше европски натпревари и јаки проекти , па на крајо у 3та лига га заглави.
Перо ка го зема клубо беше последен и стигна до бараж али после тава му се помати умо и го заеба клубо.Како второ сам рече профит а профит е да се намести некоја утакмица и да се продаде играч во прва лига како што прави Орцето а не да игра во трета лига.И се дур генерацијата на Бате Ване е во играчка форма Беласица ќе праа пари од процентот што ги следува матичните клубови, башка Академијата нема кај да ги пласира играчите така да кога ќе дојдат во Беласица па ќе си лапа процент.Едно е амбиции друго е реалност сам напиша али реалноста е Беласица да е стабилен клуб во прва лига како што беше Напредок дур не се смени општинската власт во Кичево.Значи тим што редовно ги исплаќа играчите на средина од табела далеку од зоната за испаѓање а на домашен терен речиси непобедлив:D:D.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Донесовте некои нови играчи, од есенската постава сите играчи ви се во тимот или имаше заминувања?
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Донесовте некои нови играчи, од есенската постава сите играчи ви се во тимот или имаше заминувања?
Сите останаа плус се донесени 3 играчи да ги покријат дефитицарните позиции во клубот
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Првата пријателска и победа од 11-0 :D:D[DOUBLEPOST=1425253142][/DOUBLEPOST]И сменето логото на клубот пак ќе има пиздарии уште на почеток
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
ФК БЕЛАСИЦА 6-0 ФК Хоризонт Турново Б
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Jaс нема да тупам многу тука, само едно ќе кажам:
Сакам силна Беласица која игра во 1 МФЛ со шампионски амбиции!
Не ме интересира дали е Пинда, Пандев, Заев, Мијалков или кој и да е газда!
Сакам фубал у недела на Градски стадион Младост во Струмица против Вардар, Пелистер....
А не тука со селски лиги да се заебаваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom