Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
„Како што се менуваат времињата, се менуваат и логoата и на фирми и на клубови и тоа е многу нормално. За кенгурот можам да кажам дека не одговара на нашето поднебје. На новото лого нема ништо, само топка“, вели Васков за „Вис“.

http://sportmedia.mk/legendarniot-kengur-zamina-vo-istorijata-belasitsa-go-smeni-logoto-foto/
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
За среќа сме 2015 година и постои Google. Логово е украдено од интернет и со мали измени е „прилагодено“ за ново лого на Беласица. Плус си го вметнал и логото на Пинда внатре. :tapp:



http://www.freepik.com/free-vector/soccer-club-emblem-vector_716511.htm

Срамота :facepalm:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
^ Како што и реков , Пинда е тука само за бизнис и лична промоција , ништо друго.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
катастрофа. дај направете нешто оваа чкрабаница да не е лого на клубот.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
:pos::pos::pos::lolzz: Па дресови ги пишале, пиши дека се блузони, а не они дресови со долги ракави :lolzz:
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.784
Резили ,резили само прави со основните свети работи на клубот.И после Ајдуците ширале негативна енергија низ градот негативци сме биле оти одиме против него за тие работи.Лудило.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Kik Bokser gazda na klub. Ma nemoj da me jebes. Koj e ovoj be zit se i od kade pari na tepacov?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Колку е точно незнам, но слушнав дека Горан Попов стои зад Пинда... крај краева и да не е Попов сигурно е дека некој друг стои зад сето ова, а како и да е за логото ич кур не ме боли, нека средат таму теренот соблекувалните трибините, нека живне клубот малку дај боже, полошо никако неможе да направат за Беласица новите газди кој и да се.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Колку е точно незнам, но слушнав дека Горан Попов стои зад Пинда... крај краева и да не е Попов сигурно е дека некој друг стои зад сето ова, а како и да е за логото ич кур не ме боли, нека средат таму теренот соблекувалните трибините, нека живне клубот малку дај боже, полошо никако неможе да направат за Беласица новите газди кој и да се.
Полошо е веќе направено , штом тебе те боле куро за логото , кур ти дрема и за Беласица ... не само ти , на цел град му дрема за логото и Беласица ,10 години оставивме клубот да ни е под дното и ништо не превземавме, некој од овде напиша да се направи нешто , ете тоа е причината зошто ништо нема да се превзема ... сакате прва лига божем во Македонија врие од народ на стадионите , и да влезе Беласица во прва лига(иако чисто сумњам) ќе се врати народот 1-2 сезони додека помине еуфоријата и после пак ќе си останеме ние на стадионот .. НИЕ кои 10 години талкаме со клубот низ селата во втора и трета лига , како што пишува на еден текст постиран овде , го гледавме клубот тресејќи се од студ на стадионот , на поројни дождови низ селата каде топката едвај се движи по теренот , со екипи кој незнаат топка да водат и се бранат со 11 играчи , иако знаевме дека нема никаква смисла и вечно ке си останеме во 3та лига сепак имаше во нас надеж , дека нешто еден ден ќе тргне на подобро,малку сме тие ние , и затоа сме немоќни нешто да промениме.. е на тие им дрема за логото,затоа што логото преставува историја и чест на клубот , а не лична реклама на некој кој сака да е во центар на внимание и клубот го користи за промоција .. мене па ич кур не ми дрема и за стадионот , теренот соблекувалните , такви да останат , не заслужува струмичкиот народ ништо.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Според мене вашето лого беше едно од најавтентичното и најубаво знакче на клуб у земјава. Пред некоја недела имав некоја работа во Струмица и баш поминав до стадионот. Греота е за клубот. Беласица не го заслужува ова.
Прочитав кенгурот не одговарал на ова поднебје, објаснувањево од стручен хералдичар (тепач) како грб за општина да правеле. Сеуште неможам да сфатам мангава си ја стаил првата буква од прекарот на грбот на клубот.
Што му направија на клубов еејјј?!? Не, ние фудбал не заслужуваме во земјава. Со рекетари и тепачи разбирачка и напредок нема.
Затоа Фарски Острови го измислија фудбалот за нас.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
Абе луѓе се е заради стадионот. Ни Попов ни Пандев , ни било кој друг спортист од Струмица моментално неможе да се избори со некој на функција. Уште кога пред некоја недела ми го спомнавте Пинда како наводно прв човек на клубот , знаев дека има замешено некој од власта овде. Па сите знаеме дека Пинда под капата на Урко отвараше и пицерии , ресторанти , теретани. Можда сега не е Урко , али е некој друг сличен на некој.

Некој го сака стадионот , тоа е реалноста. Во самиот стадион имаш ресторант , кафетерија , а од другата страна перални , вулканизер ако не се лажам имаше и шо ли уште не. Тоа се сериозни пари од кирија. Јас не очекувам никакви промени во клубот. Можда ќе го донесат некоја сезона во прва лига колку да кажат дека напредуват , али во никој случај не очекувајте нешто повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom