Фан Клуб: Барселона

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Овие кој знае колку години држат играч како Пепе во тимот а сеа ради ицнидентот на Суарез не го сакале играчов (y)
Гледаш не сакале „лигуши што се буткаат за да привлечат пажња“ (за Манџо) а пола тим им е таков бе :(

Да не бил инцидентот Суарез ќе бил во Реал
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Скептичен сум за овие 81 милион, останува да видиме...

Инаку сумата за Санчез од продажбата е одлична. Не ги пратам толку детално работите има нешто за штопер?
 
R

Rigel Kent

Гостин
Скептичен сум за овие 81 милион, останува да видиме...

Инаку сумата за Санчез од продажбата е одлична. Не ги пратам толку детално работите има нешто за штопер?
Ако се точни шпекулациите , останува уште Матје и Квадрадо да ги купат.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
El Barça ha conseguido rebajar esa cifra de manera espectacular hasta los 81 millones. Pero eso no es todo. Porque hay que tener en cuenta en la operación el traspaso de Alexis. En principio, el Barça quería que el chileno fuera al Liverpool para abaratar el precio de Suárez. El Barça tasaba a Alexis en 35 millones de euros. Pero, finalmente, el chileno ha sido traspasado al Arsenal por... ¡42,5 millones!. Y ha sacado más dinero del que se esperaba.

Si a los 81 millones de euros que ha costado Luis Suárez se le restan los 42,5 cobrados por Alexis, el coste final de toda la operación es de 38,5 millones. Y no me dirán que tener al Bota de Oro (marcó 31 goles la pasada temporada) por ese precio no es una ganga... Ahora solo falta que el éxito económico sea vea refrendado por el éxito deportivo. Pero de eso, por ahora, no tengo ninguna duda.

Ако ги гледаме работите од овој агол тогаш трансферот на Суарез не е воопшто некој голем економски удар за клубот.
 
P

pepito*

Гостин
Да не беше тоа со Киелини ќе го гледаше сега во бел дрес, така да биди среќен што се случи тоа.
Многу јак играч штета што си има проблеми со психата од време на време.
Со среќа да си го служите.
Како бе ова брат, како ти текна? Од Ноември бил вербалниот договор иначе да ти кажам, остај ја Марка.[DOUBLEPOST=1405098935][/DOUBLEPOST]Ојер во Гранада. клик Какви трансфери правиме еј, нема оштета само доколку го продадат тие парите кај нас ќе дојделе, колку само ќе си го исчуваат дури му е договорот и без пари ќе замине и од кај нив.[DOUBLEPOST=1405099270][/DOUBLEPOST]Активен ден за страната на Барса, Џерард Гумбау од Џирона во Барса Б, 19 години, играч од среден ред.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ако ги гледаме работите од овој агол тогаш трансферот на Суарез не е воопшто некој голем економски удар за клубот.
Не е. Не верувам дека ќе беше проблем и да ги немавме тие 40 милиони од Алексис без разлика што зборат од управата. Прашање е дали се исплати толкава инвестиција кога ќе се земе се во предвид, ама искрено мене помислата од Нејмар, Меси и Санчез во напад ми е доволна за да не мислам на парите што веројатно им беше целта на Бароломеу и другарчињата.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.133
Поени од реакции
21.039
Не е. Не верувам дека ќе беше проблем и да ги немавме тие 40 милиони од Алексис без разлика што зборат од управата. Прашање е дали се исплати толкава инвестиција кога ќе се земе се во предвид, ама искрено мене помислата од Нејмар, Меси и Санчез во напад ми е доволна за да не мислам на парите што веројатно им беше целта на Бароломеу и другарчињата.
А јас па мислев деновиве Санчез го продадовме, а Суарез го донесовме...
а ова да ти било само сон :confused:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
А јас па мислев деновиве Санчез го продадовме, а Суарез го донесовме...
а ова да ти било само сон :confused:
Што да кажам... многу сум возбуден од трансферот, па не знам што зборам. Ко оваа:
 
P

pepito*

Гостин
После светсково сакам да го земат Рохо од Аргентина, тотално го сменив мислењето за него. Стопер, лев бек шо и да е, мислам дека ќе биде ефтин, 24 години, 189 цм. мх, мх, мх.
 
R

Rigel Kent

Гостин
После светсково сакам да го земат Рохо од Аргентина, тотално го сменив мислењето за него. Стопер, лев бек шо и да е, мислам дека ќе биде ефтин, 24 години, 189 цм. мх, мх, мх.
Го имаме Алба на негова позиција , но може како замена за Адриано ако овој си замине.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Уживај дека Рохо после играва на Светсково ќе сака да е замена...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom