Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.158
Поени од реакции
21.106
Сабеља по СП си заминува од селекторското место во Аргентина, а како негов наследник се спомнува ТАТА МАРТИНО :vozbud::vozbud::vozbud:
 
B

Beck's

Гостин
Имаме уште една шанса за жалба против казната на Суарез. Осеќам ќе биде малце намалена казната, барам за месец дена нека ја скратат или па да има можност да тренира со првиот тим
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Честито нов играч.. колку што се радувам на овој трансфер исто толку и жалам за продажбата на Санчез.. :( но што е тука е... донесовме класа играч и само се надевам дека ќе остане во оваа форма и покрај суспензијата што нема да смее да тренира со првиот тим... од кога ќе може да почне да игра сигурно ќе му треба време да се прилагоди на стилот на играта.. но сигурен сум дека брзо ќе се прилагоди и ќе имаме одличен играч за наредните неколку години.... Меси-Нејмар-Суарез напред :drk::drk: ... останува уште најбитното, а тоа е да се донесе штопер и веќе ништо не треба.. :vozbud:
 
P

pepito*

Гостин
Barcelona are ready to fork out €22m in an attempt to sign Tottenham defender Jan Vertonghen. (Barca Blaugranes)
(y)(y)(y)
Кој се сеќава добро, предминатото лето ни се нудеше Фертонген ко курва пред МТВ, за околу 5 милиони можевме да го земиме. Во секој случај, јас сум за овој трансфер.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Вертонген се спомнува секое лето, мислам дека Тито во зимски преоден рок не дал согласност за тој трансфер што е грешка. Добар играч, кој може конечно да ја затвори таа дупка.
Ако триото Меси, Нејмар, Суарез добие слобода и биде разиграно како Анри, Ето, Меси, ќе има доста успеси тимот. Останува да видиме како Енрике ќе ги вклопи сите овие со оглед на тоа што малото нема веќе рекорд кој би го бркал, а со тоа не гледам причина да се форсира како до сега за сметка на Нејмар и Суарез.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Многу јак фудбалер, се надевам ќе се реализира тој трансфер иако Тотенхем се тешки за преговори
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Ете и Суарез бидна, уште Заев ни фали сега за да бидеме комплетни човекојадци. Шега на страна, одличен трансфер, дај боже да му ја намалат казната за да можиме да ги бушиме сите од старт.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Хах, пред две години Франк Де Бур јавно ни го нудеше Вертоген, дури и овој во некои интервјуа апла ја спомнуваше Барса како желба, што вика Че како курва пред МТВ, можеа да го земат за џабе пари, 5-7 милиони се спомнуваа како цифри, а сега ќе фукаат над 20 милиони евра, неспособни до немај каде.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Хах, пред две години Франк Де Бур јавно ни го нудеше Вертоген, дури и овој во некои интервјуа апла ја спомнуваше Барса како желба, што вика Че како курва пред МТВ, можеа да го земат за џабе пари, 5-7 милиони се спомнуваа како цифри, а сега ќе фукаат над 20 милиони евра, неспособни до немај каде.
pepito е тој , и јас ги мешам со Че Гевара . :pos:

Инаку не верувам Вертоген да дојде во Барса , Матје ми е пореално.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Reports in Spain suggest that Reus can't understand how he has been overlooked for Suarez, who is two years older than he is.

It is suggested that Reus' agent Volker Struth had been in talks for several months over a move to the Catalan outfit, and believed a deal was well and truly on the cards.

However, it seems that new boss Luis Enrique is a massive fan of Suarez and has pulled rank over sporting director Andoni Zubizarreta, who was pushing the move for Reus.

Reus was keen to link up with Marc-Andre Ter Stegen at Barca having played with the keeper at Borussia Monchengladbach.

Ова по логиката на Djovani играчиве сами се нуделе , а ние не сме ги сакале. :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom