Фан Клуб: Барселона

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Што им е финтата со намрштените фаци, се стегаат да не се насмеат. Протест спрема некого (Енрике) или демек као еј депресија не мава после ПСЖ немојте не се лутите уште малку групно харакири ќе правиме. Ако е ова второво нека ги товари некој да ги удави во Медитеранот, во најмала рака е навреда кон навивачите. Демек тешко им е после утакмица со Бентлито до гајбата од 10 милиони што сите ја имаат...треба да чувствувам жал кон нив во двата саати слободно време што ги имам и ги трошам на нив пред да рмбам утре 9 саати за дневен џепарац во споредба со нив. Лигуши
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.597
Па и скандираа бе Луис Енрике овие ненормалните на трибина. :pos: Освен голот на Меси цела утакмица беа мртви , требаше да примат гол за идиотот да реагира со тројна измена за 3 минути. БОТ !
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Наредните две недели ќе заврши сезоната. Прво на гости кај Атлетико, потоа реваншот со ПСЖ па потоа можат да одмараат до крајот на мај.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не ја гледав, нешто ми викаше дека џабе нервози ќе терам па си гледав серија дома. Ама отприлика можам да замислам како се одвивала цела утакмица. Е сега иде еден многу „забавен“ момент, а тоа е, кога постигнуваш гол за победа во 90та минута, а ти не се радуваш на тој гол, тогаш повеќе од очигледно е дека нешто не штима внатре во тимот, на страна резултатите. Имале потоп утакмици и претходно, не измислија ПСЖ топла вода, ама овакво нешто немаше.
Слично беше пред две години, кога беше распад систем, ама тогаш постоеше Чави и се беше многу поедноставно, се средија работите и освоија тројна. Годинава се бест желба, без елан, без страст, играат оти мораат, колку да се заврши што има, кур ги боли за се.
Далеку е тимов од топ тимови во Европа годинава, поочајни игри на Камп Ноу во една сезона никогаш немало, толку испуштени бодови, толку очајна игра, не ми е јасно што чекаат за белите шамивчиња, барем по тие се познати навивачиве...
А наредната е со Атлетико...не дека се некој посебен тим годинава и они, ама Гамеиро/Гризман има да ги збудалат во одбрана сите. Лабаво да се догледа сезонава, ако добијат желба нека го освојат Купот, ако не нека им го остават на Алавес, нека биде уште поголем срамот и негодувањето од медиумиве. Ако освојат, со голема промена во тимот нека почнуваат од Суперкупот.
П.С. Не дај Боже да им текне некои си Ремунтади да прават за реваншот, доволно се срамеа годинава.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
И од ПСЖ ќе го примат салам дома. 3 комада минимум по мое, иако некои се надеваат на пресврт хихи.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Не ја гледав, нешто ми викаше дека џабе нервози ќе терам па си гледав серија дома. .
Не знам шо си се мачел реферати да пишиш после ова реченица.. Како сакаш некој сериозно после ова да те сфати.. Ние демек будали сме шо ги гледаме?? А фанови на Ливерпул, Милан шо со години веќе страдат?? Па заради ваквите фанови ко тебе ќеф ми прави кризата барем да се истребите сите..
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Не видов некој да каже ама на голот на Леганес му претходеше фаул врз Роберто
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Јас не ја гледав од оправдани причини, ми излегоа други обврски, а баш сакав да видам каква ќе биде реакцијата на Камп Ноу после катастрофата со ПСЖ. Од она што видов во хајлајтсот а и што прочитав тука, голем дел фанови уште го поддржуваат Луис Енрике. До некаде разбирливо, пошто сепак е и играчка легенда на клубот. Ама гледам дека поголем дел од играчите веќе не го фермаат. Чим Меси не ги прославува головите, се е јасно. А штом Меси не го сака Лучо за тренер, се знае што следува...
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Уште на почетокот бев против земањето на Гомес и бев скептик и сега излага дека за жал сум бил во право, уште кога видов дека сме дале 50 милиони веќе сфатив дека нешто не е во ред со нашата управа.. али до сега сме имале многу промашени трансфери па ова веќе не ме зачудува.. од сите трансфери оваа сезона Умтити се покажа како најдобар, а Диње и Денис Суарез исто така не се толку лоши, кај Гомес и Пако не гледам некоја надеж за понатаму иако сеуште е рано да се зборува..
За утакмицава со Леганес мислам дека веќе се кажано.. али со оваа игра односно незаинтересираност нареден меч против Атлетико реално и нема што да бараме,а тек па да размислуваме за некаква ремунтада против ПСЖ,иако јас не губам надеж додека не се одигра и реваншот, но само ако се смени нешто во самата игра и кај самите играчи да докажат дека можат, па макар и да постои 1% шанса за пласман понатаму,иначе до тогаш со ваков пристап губам надеж дури и за купот а не за нешто повеќе..како и да ја завршиме сезоната па на крај да се деси и нешто невозможно би рекол, да освоиме двојна или тројна круна, на крај на сезона мора да се избрка Енрике и да се земе некој друг веќе докажан тренер.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Само Барселона има полошо раководството од Македонија

Neymar has lost his final appeal and will stand trial on corruption charges related to his transfer to Barcelona four years ago.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.597
http://www.givemesport.com/990036-what-andres-iniesta-said-to-blaise-matuidi-about-marco-verratti?autoplay=on&utm_source=Facebook&utm_medium=Organic-Social&utm_campaign=Tribute-Pages-laika-III-1sted

While Verratti was down injured, Matuidi was talking to Iniesta and has revealed what the Barca legend told him.

"A sentence I remember in the game? One can remember a phrase I said to Iniesta,” he said in an interview with France Bleu.
"When Verratti was on the ground, I told him that he was his replacement. He (Iniesta) said, "Yes, that's what I think.

Отпуштање на Енрике и трансфер на Верати во Барса , овие две работи треба да бидат приоритет за летото.
 
Член од
17 март 2011
Мислења
127
Поени од реакции
130
За докажан тренер, заборавете, не заборавајте, кој и какви луѓе седат во раководството. Ќе донесат Ала Тата мартино тренер и доста им е . Ни треба докажани играчи. Секој година зимаат некој што сеуште незнае да оди, а не да биде замена било од кој играчиве.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Наводно Меси, покрај смена на Луис Енрике, побарал и од клубот да си заминат Андре Гомеш, Матје и Дињ. За првите двајца се согласувам 200%, ама за Дињ не. Тој и Умтити според мене имаат потенцијал да успеат во Барса и да бидат важен дел од тимот во наредните сезони.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.121
Поени од реакции
20.986
Според каталонските медиуми, нашиве преговараат со Хуанфран, десниот бек на Ла Коруња. Има 28 години, веќе трета сезона по ред игра во Ла Коруња како позајмен играч, иначе е играч на Вотфорд, за кој нема одиграно ни еден натпревар (може појма нема ни каде се наоѓа клубот).
Не знам само дали планираат да го земат сега, за до крајот на сезонава, или планираат перманентен трансфер. Како и да е, медиумите пишуваат дека Лучо и неговата екипа не биле задоволни од Роберто.
Значи, од сите играчи кои се моментално во никаква форма, најголем виновник им е Серхи Роберто, кој уствари цела сезона игра на неприродна позиција. :pos:
Ракитич и Бускетс појма немаат кај тераат цела сезона, Андре Гомеш нема потреба да го коментирам, Нејмар цела сезона игра по принципот 'еден добар, три лоши натпревари', ама за Лучо најголем проблем е Роберто...
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Значи овака РЕАЛНО ДА ГЛЕДАМЕ НА РАБОТИТЕ !!!!

Факт е дека ние фановите на Барселона ( зборам и за мене ) сме најнеблагодарни фанови кои еден клуб може да ги има. Последната деценија се навикнавме на доминација, и сега еден пад во формата одма следува плукање. НАЈРЕАЛНО !!!! Ние сме смрдежи, Пеп арно кажа, дека за да си тренер на Барселона треба да се помиреш со фактот дека до дека оди на добро си добар, кога нешто малку ќе сашкрипа одма тренерот е виновен .... Не го бранам Енриќе напротив, после ПСЖ и мене ми ги скина живците посебно со форсирањето на Гомеш. ама сите заборавивме дека со Енриќе освоивме првата сезона тројна, лани двојна титула. Тоа се падна во вода , за тоа Енриќе нема никаков удел. Такви сме ние фановите на Барселона, што да кажат фанови на некои други клубови кај кој има со години да не освоиле ништо а тренерот е исти ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom