Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Значи овака РЕАЛНО ДА ГЛЕДАМЕ НА РАБОТИТЕ !!!!

Факт е дека ние фановите на Барселона ( зборам и за мене ) сме најнеблагодарни фанови кои еден клуб може да ги има. Последната деценија се навикнавме на доминација, и сега еден пад во формата одма следува плукање. НАЈРЕАЛНО !!!! Ние сме смрдежи, Пеп арно кажа, дека за да си тренер на Барселона треба да се помиреш со фактот дека до дека оди на добро си добар, кога нешто малку ќе сашкрипа одма тренерот е виновен .... Не го бранам Енриќе напротив, после ПСЖ и мене ми ги скина живците посебно со форсирањето на Гомеш. ама сите заборавивме дека со Енриќе освоивме првата сезона тројна, лани двојна титула. Тоа се падна во вода , за тоа Енриќе нема никаков удел. Такви сме ние фановите на Барселона, што да кажат фанови на некои други клубови кај кој има со години да не освоиле ништо а тренерот е исти ....
Во право си, ама во тие други тимови не играат Меси, Нејмар и Суарез. Тие други тимови, реално не ни имаат очекувања за нешто повеќе, си знаат колкава им е силата. Од оваа Барселона не се очекува да губи 4-0 во прв меч од 1/8 финале од ЛШ.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Само ако зема сега да чува играчи против Атлетико заради ЛШ утакмицата , право треба да му се улета со мачета и да му се распора главата на сред терен. ФУЛ состав во недела , ова ако не ги попали слободно нека се самоутепат сите до еден.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Еве елан малце да се соберат играчите и да видат дека Ла лига не е сеуште изгубена.
Плус 1 со можност плус 4 за Реал се ништо на 15 кола до крај, но само под услов ако се соберат и конечно почнат да играат како што се очекува од нив.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ако ништо друго, барем интересно ќе биде додека дојде Куп финалето, нема да се скапе од досада следниве 3 месеци.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Значи овака РЕАЛНО ДА ГЛЕДАМЕ НА РАБОТИТЕ !!!!

Факт е дека ние фановите на Барселона ( зборам и за мене ) сме најнеблагодарни фанови кои еден клуб може да ги има. Последната деценија се навикнавме на доминација, и сега еден пад во формата одма следува плукање. НАЈРЕАЛНО !!!! Ние сме смрдежи, Пеп арно кажа, дека за да си тренер на Барселона треба да се помиреш со фактот дека до дека оди на добро си добар, кога нешто малку ќе сашкрипа одма тренерот е виновен .... Не го бранам Енриќе напротив, после ПСЖ и мене ми ги скина живците посебно со форсирањето на Гомеш. ама сите заборавивме дека со Енриќе освоивме првата сезона тројна, лани двојна титула. Тоа се падна во вода , за тоа Енриќе нема никаков удел. Такви сме ние фановите на Барселона, што да кажат фанови на некои други клубови кај кој има со години да не освоиле ништо а тренерот е исти ....
Уште тогаш пишав, дека Енрике врска нема и воопшто нема никаков удел за тројната круна. Кажи ми како помина првите 6 месеци на клупа, кога за малце не го истераа после гостувањето кај Реал Сосиедад? Едноставно после таа утакмица ги играше најдобрите играче до крај на сезона, без никаква ротација. Овие тројца во напад се уиграа и се измотивираа посебно Суарез и Нејмар, кои немаа ништо освоено во кариера.
Кур ќе освои он. Ако по некоја случајност се освои тројна, овој нема да има никаков удел во тоа. Кажи ми ти една утакмица, која ја имаме добиено заради него. Една само, кај што сме губеле, па он направил некој страшен потез и сме добиле утакмица до крај.
Безидејни сме во напад. На Малага во 2 утакмици шанса не им направивме. Не ми се проверува за точен податок, ама мислам дека бар на 5 утакмици во лига немаме постигнато гол. Памтиш кога се случило тоа последен пат?
Не го бива, едноставно е.

Не заебавај, немаме никаква стабилност во одбрана. Не сме многу подобрени во тој сегмент од лани, само што сега го имаме Браво кој брани како ненормален.
Во прекиди сме подобро толку многу и во напад и одбрана, што човек би помислил само тоа се вежба на тренинг.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Кансело растури вчера против реал, треба да се проба да се донесе.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Победа на Калдерон со доста лоша игра. Сега останува да се надеваме дека Реал ќе биде потопоен од подморницата
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Има уште цело второ полувреме, нема потреба да се баксузира пред време.
Да, ама катастрофа играат.. не гледам како би победиле, освен некој индивидуален потег ама нема више таму некој што може да напраи такво нешто :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Победа на Калдерон со доста лоша игра. Сега останува да се надеваме дека Реал ќе биде потопоен од подморницата
каква игра можеш да очекуваш кај кољачиве ?? редовно се игра тврд натпревар на калдерон без убавина во играта со доста остра игра(плати матје,ќе платеше и нејмар - имаше среќа ми се чини)

ЛШ е изгубена , претеризам е да очекуваш нешто да се случи позитивно,но затоа Ла Лига е на дофат
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
каква игра можеш да очекуваш кај кољачиве ?? редовно се игра тврд натпревар на калдерон без убавина во играта со доста остра игра(плати матје,ќе платеше и нејмар - имаше среќа ми се чини)

ЛШ е изгубена , претеризам е да очекуваш нешто да се случи позитивно,но затоа Ла Лига е на дофат
Добро да, ама јас не мислев на натпреварот туку на Барса. Изгледа играше 3-4-3 или некоја језива формација. Она што мора да се корегира е Бускец односно да се најде замена на некој начин во играчите што ни се достапни оти тоа што го прави на натпреварите е тежок очај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom