Фан Клуб: Барселона

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Сандро и Мунир се одлични , исто ми се допадна како изигра Гумбау . За голманите треба да ни биде јасно дека Барса не вади голман од младинци , затоа со Браво и Тер Штеген сме покриени . Бартра ги начука 24 а никаков развој , уште една сезона да се оправи инаку аут .
На бековските позиции сме добро покриени , Дани / Видал и Алба/Матје .
Педро колку и да е значаен за тимов низ сезоните сепак подобро да си оди да се даде шанса Сандро да напредува .
Во еден момент на теренот игравме со Сандро(20) , Мунир(19) , Гумбау(20) (y)

Гумбау ми изгледа како подобра замена за Бускец отколку Сампер. :cautious:
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Реално да збораме Мунир и Гумбау се срање .. Секогаш сме имале играчи шо ги форсирале заради одредени причини како Серџи Роберто, Муниеса, Бартра, браќата Дос Сантос и сличен просек..
Играчи со вистински потенцијал како Тиаго и Делофеу одма клубот ги шитна пошто не биле 'добри и послушни' момци

Со овој Адама шо се случи? И тој не е добро момче?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Тиаго сам бараше да си замине, а Делофеу реално со тој карактер не заслужува да игра во Барса. Нека глуми ѕвезда во Евертон.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Каков фан клуб е ова, никој не кажал дека Даглас се повредил на мечот со Челзи и нема да игра во наредните 2-3 месеци
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Мунир пред две сезони беше главен играч во тимот кој ја освои Јуниорската ЛШ , најдобар стрелец и асистент . Далеку е од срање , тој заедно со Сандро успешно го надополнија отсуството на Суарез поради суспензијата минатата сезона и добро се премости тој период.
Во однос на Деулофеу поради сегашниот фонд на играчи не е возможно да просперира во Барса , а и карактерот е пречка.[DOUBLEPOST=1438191738][/DOUBLEPOST]Супер Куп се игра на 11 Август , предолг е овој одмор на Алвес , Нејмар и Браво . Ај за Меси не го ставам бидејќи скоро цела мината сезона ја изигра без замена. Изгледа за мечот со Фиорентина , екипата ќе биде комплетна.
Видал и Арда шетаат со тимот а не настапуваат , не осакатија со банот , мора да се истурка Супер Куп и Светско клубско првенство без нив .
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Овие од Јужна Америка барем играа неколку утакмици на Копата , немора дополнително да се преоптеретуваат со пријателските. Таман Супер куповите ќе им бидат за влегување во ритам. Билбао ќе го добиеме без проблем , оваа со Севилја ќе биде тешка мада со триото напред шансите се на наша страна.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Од денес екипата е целосна, вратени се сите, иако Меси имаше одмор до 4-ти Август. Од понеделник почнуваат во полна пареа да тренираат, таман до 11-ти да влезат у ритам.

Со Челзи и со Манчестер добро изигравме, резултатот со Јунајтед не ја отсликува реалната слика од нашата игра, со Челзи исто сосема солидно одиграно.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
barcastuff ‏@barcastuff 1h1 hour ago
Barcelona winger Pedro (28) already reached a personal 5-year deal with Man United worth 5M net a year. Talks between clubs ongoing. [sport]

Ќе си оди Педро , можно е Нолито да се донесе како замена.


Sergi Roberto: "Full back is a new position for me but I like it and just want to play, doesn't matter if it's at right back or in midfield" :shok2:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
barcastuff ‏@barcastuff 1h1 hour ago
Barcelona winger Pedro (28) already reached a personal 5-year deal with Man United worth 5M net a year. Talks between clubs ongoing. [sport]

Ќе си оди Педро , можно е Нолито да се донесе како замена.


Sergi Roberto: "Full back is a new position for me but I like it and just want to play, doesn't matter if it's at right back or in midfield" :shok2:
Битно да игра дечкото.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Слободно нека си оди ако отсуствува поголем дел од сезоната.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ако не е ништо сериозно, мислам дека Вермален ќе биде трет штопер, пред Матје и Бартра.. евентуално втор, ама не верувам да седне некој од Пиќе и Маскерано на клупа. Ако ја врати формата од најдобрите денови во Арсенал мислам дека ќе бидат страшен тандем со Пиќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom