Фан Клуб: Барселона

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Доаѓаш на КАЈГАНА форум да пишеш што пишале твоите ЈУНАЈТЕД пријатели на фејсбук.

Што фактор се тие?
Доаѓам во ФАН КЛУБ БАРСЕЛОНА да искоментирам за вчерашниот дуел против Манчестер Јунајтед каде загубија и дека натпреварот нема никакво значење за да се создава толкава безпотребна фама...а тоа што го спомнав за мојте пријатели на фб е секундарна работа,е сега зависи кој каква перцепција и гледиште на работите има бидејќи ете очигледно тебе те погоди токму тој дел каде нема никаква поента да ми се расправаш и да измислуваш топла вода...

Ако имаш нешто да напишиш во врска со Барселона слободно,ако имаш нешто во врска со мене тогаш си има приватни пораки и то е то...а тие не се никаков фактор освен тоа што се фанови на Манчестер Јунајтед односно тимот што играше против Барселона вчера....

А ти си уште помал фактор со оглед тоа што доаѓаш на оваа тема за да се расправаш со мене наместо да напишиш нешто паметно
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Џони дај бе, пријателите на ФБ ти се утепале радување, сите имаме по некој деген пријател напаленко од било кој клуб :D Баш ние од наш фан клуб знаеме дека форма на пријателски натпревари не значи ништо. А јасно е дека Барселона е моментално бенчмаркот не само за нас туку и за сите клубови во светот, кој видовте да го порекне ова?

Видете ги слободно постовите кај нас од вчера што мислиме, имаме забелешки за одбраната, едино се порадувавме второ полувреме бидејќи и двете екипи ги ставија помладите играчи и личности како Вилсон и Лингард што изиграа добри половина час против нивни врсници кои важат за едни од најдобрите на светот. Тоа ако ви е филмање не знам што да кажам.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Џони дај бе, пријателите на ФБ ти се утепале радување, сите имаме по некој деген пријател напаленко од било кој клуб :D Тоа ако ви е филмање не знам што да кажам.
А кој напиша за фан клуб Манчестер Јунајтед?..реков општо голема фама се крена за тотални небитен натпревар,тоа само ми беше поентата а не да се расправам...кој будала сака да се расправа на форум ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А кој напиша за фан клуб Манчестер Јунајтед?..реков општо голема фама се крена за тотални небитен натпревар,тоа само ми беше поентата а не да се расправам...кој будала сака да се расправа на форум ?
Сабаховиќ, Џонтра, овој, оној :D
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
А кој напиша за фан клуб Манчестер Јунајтед?..реков општо голема фама се крена за тотални небитен натпревар,тоа само ми беше поентата а не да се расправам...кој будала сака да се расправа на форум ?
@Epsilon е одговорот на ова прашање.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
А кој напиша за фан клуб Манчестер Јунајтед?..реков општо голема фама се крена за тотални небитен натпревар,тоа само ми беше поентата а не да се расправам...кој будала сака да се расправа на форум ?
Абе страшна работа, си пишиш шо мислиш и одма некој се фаќа за некои неважни работи, а не за поентата на постот. Не само на оваа тема, на сите. И браво, имало некој шо реално гледа на работиве, остај ги нека се порадуваат зато шо само сега и можат. Кучињата си лаат караванот си врви, ќе дојде и ЛШ.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Манчестер има одлични фудбалери така што сигурно ќе бидат конкурентни за титула во Премиер, е сега мислам дека сидрото што ги влече надоле е тренерот што ја упропасти Барса ама ајде.

Никогаш не сум гледал пријателски утакмици ниту ми е гајле за резултатите. Ќе видиме кој е појак во финалето на Лига на Шампиони :)
United racunas da stigne do finale ls ??
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Интересно, фанови на други екипи се расправаат во тема на Барселона.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Валенсија и Тотенхем влегуваат во трката за С.Роберто.
Според новата политика на клубот, не сакаат веќе позајмици. Сакаат продажба, со бај бек опција.
Адама. можно е да оди во Ајакс за 4 мил. со бај бек опција од две години за 7мил.
Сеуште не се знае иднината на Халилович:
Барса не го пушта Грималдо во Бенфика летово, опција е јануари.
Одбиена е првата понуда на Рома за Адриано, 2,5 мил + бонуси...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.542
Поени од реакции
62.436
Доаѓам во ФАН КЛУБ БАРСЕЛОНА да искоментирам за вчерашниот дуел против Манчестер Јунајтед каде загубија и дека натпреварот нема никакво значење за да се создава толкава безпотребна фама...а тоа што го спомнав за мојте пријатели на фб е секундарна работа,е сега зависи кој каква перцепција и гледиште на работите има бидејќи ете очигледно тебе те погоди токму тој дел каде нема никаква поента да ми се расправаш и да измислуваш топла вода...

Ако имаш нешто да напишиш во врска со Барселона слободно,ако имаш нешто во врска со мене тогаш си има приватни пораки и то е то...а тие не се никаков фактор освен тоа што се фанови на Манчестер Јунајтед односно тимот што играше против Барселона вчера....

А ти си уште помал фактор со оглед тоа што доаѓаш на оваа тема за да се расправаш со мене наместо да напишиш нешто паметно
Ај утре дојди, и пренеси ни импресии шо пишале фановите на ФК Облавце. Те молам.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ќе ве згазиме утре еј. Ќе ни го понудите трофејот ЛШ после тоа што ќе се случува на терен :icon_lol:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Barcelona want to sign Fluminense midfielder Gerson (18) in coming weeks. 5-year deal with player, transfer fee could be 15-20M. [sport]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom