Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Алонсо е ала Пирло, mark my words... Под услов да сака да игра на највисоко ниво[DOUBLEPOST=1410693926][/DOUBLEPOST]Ете го Бадштубер повторно, Дајслер 2

Awful news for Badstuber: Diagnosis of injury is a tendon tear in thigh with operation necessary. Set to be out for a long period again.

Среќа што Бенатиа го зедовме, инаку Лам ќе беше централен. И редно време е да се вратиме на 4 одбрана, да ти ебам инатот ќелав глуп
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Лош период,премногу повредени играчи и играчи кои не се во форма.Опасен натпревар во среда,а и Робен нема да игра.Лошо,лошо.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не се можни повредива значи. И без Робен против Сити. :(

Мартинез, Бадштубер, Рафиња, Бенатиа, Швајни, Тиаго, Робен ... а Рибери само што се врати и не е близу 100%. :(((((
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
.. вие втора година по ред нема глава да дигнете од повреди. Не би рекол дека сите тие се случајни, има удел тука и медицинската екипа и целиот тренажен процес.
 
M

Mario Gómez

Гостин
.. вие втора година по ред нема глава да дигнете од повреди. Не би рекол дека сите тие се случајни, има удел тука и медицинската екипа и целиот тренажен процес.
Тиаго е повреден сеуште поради глупите шпански доктори летово шо го лечеле додека нашиот доктор бил на одмор. Медицинската екипа е врвна, Усеин Болт и Коби Брајант се помеѓу другите познати имиња кои се лечат кај нашиот доктор. Бенатиа влечеше мала повреда од Рома но сега тренира. А за Швајни и Робен светското си го направи своето, двајцата лидери на репрезентациите. Гледај го финалето уште еднаш партал го направија Швајни. Иако нема повреда он, докторот рече да одмара прво мора 6-7 недели па да почне да игра фудбал. Малце по малце се враќа.[DOUBLEPOST=1410824205][/DOUBLEPOST]
Главен е за ПР сега Алонсо, сите интервјуа тој ги држи. :D
 
Последно уредено од модератор:
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
Дечки, не знам колку ми е најсоодветна темава, ама мислам дека вие најдобро ќе ми помогнете.
Каде можам онлајн да купам карта за натпревар на Баерн? Се утепав гуглајќи, ама никако да најдам сигурна страна за купување, а на нивната официјална страна пишува дека може само да се порачаат, а не пишува ни цена ни ништо. Помагајте побргу, инаку ќе ми пропадне изненадувањето за маж ми :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Вечер има голем собир на фан клубот Баерн во Велес, од цела Македонија ќе присуствуваат Баварци. Ставајте слики, се очекува над 150 фанови.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Некако песимист сум за утакмицава. Многу повредени играчи а и башка првиве три кола очигледно е дека се влечеме у БЛ без некоја форма. Ќе видиме што ќе испадне
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279

Вака би изгледало
Neuer - Rafinha, Boateng, Benatia, Bernat - Lahm, Alonso, Alaba -Götze, Müller - Lewandowski

Бенатиа (y)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Рафиња од в болница директно против Сити хахаха :tapp::tapp:..Пеп велеше дека Бенатиа не е спремен,а тој одма прв состав.Ај баш да видиме што ќе испадне.

Комбинацијата Лам-Алонсо и Алаба е :tapp:.
Со овој состав само на посесија,шанси да створат малце тешко,посебно кога телето Гетце игра а ги нема Робери поради повреди.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Па и крило Гетце, нема да мрдне. Милер некој бугарски гол ако даде или Лева да извади некој од никаде инаку гол давање. Роде, Гаудињо и Хојберг не играат, Рафиња и Бернат.:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom