Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Роде ќе постане дубока резерва како што ми изгледа,а не го заслужува тоа.
Лам на местото од Рафиња,а Роде на местото од Лам.Тоа ќе беше супер ама Пеп.(n)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Роде ќе постане дубока резерва како што ми изгледа,а не го заслужува тоа.
Лам на местото од Рафиња,а Роде на местото од Лам.Тоа ќе беше супер ама Пеп.(n)
Се слагам тотално, да му ебам ќелавицата, сто посто Рафиња му го дудла секоја вечер
 
M

Mario Gómez

Гостин
Бенатиа како изигра? Фатив од 85та упм..
Супер изиграа и Бенатиа, Боатенг, Бернат и посебно Алонсо какви топки даваше. И Алабе не беше лош. Лева, Гетце и посебно Милер дупки невидени.




Поздрав до дечките во Велес. Уште еднаш се покажа дека нашиот фанклуб е најорганизиран у Македонија.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Бенатиа како изигра? Фатив од 85та упм..
Ne e uste spremen ama dobar e.(y)

Ete zasto i polu-spremen Benatia i polu-iskrsen Badstuber ke igraat pred Dante.Kakva amaterska greska,taka li se gradi pacer eden...:tapp:

Za cudo,igrata dosta tecna i onaka ubava za oko.

Boa,Alaba i Xabi.:cuc:Pa i Bernat ne bese los.(y)

Robben si e Robben,vakov igrac ednas se ragja.Da bese spremen tri parcinja ke izedea kako dva i dva.Inace so Rafinha dobro kombiniraa.:pipi::icon_mrgr:

Ako gi nadeneme i na gosti,ke otpadnat pickive.Kakvi igraci imaat,a pristapot po pickarski ne mozese da im bide,ama ako.:P
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Грев ме фаќа за Лам кога го гледам како се мачи на позицијата што му ја дава. Götze беше исто така изгубен во просторот, Левадовски млитаво. Müller стандардно нестандарна игра од него, ниту знаеш кај се движи нити кај шутира ништо од што е таков е непредвидлив за противниците а таков беше и денес. Особено тој едниот пас во првото полувреме уште се смеам како е можно толку лошо да изгледа кога игра тој човек а толку да е ефективен. На крај денес играта на баерн ја држеше Алонсо навистина бев изненаден како може после три утакмици толку да се вклопи и да биде главен во центарот. Одлична игра изигра и Боатенг не поради голот туку целосно гледано и одбрана неприкосновен а доста презентен и во нападот. Рафиња тапа мислам дека дечкото нема квалитет да игра во баерн. Алба исто така многу силен настап иако и на него му ја сменија улогата но каде каде се снаоѓа повеќе отколку Лам. Останатите беа просек. Сумирано Алаба, Милер, Алонсо и Боатенг денеска му донесоа три бода на Баерн.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Маестрална игра од Алонсо, да посакавме ваква замена за Мартинез немаше да биде.
Бернат има 21 година и прва утакмица во ЛШ, како што кажа МиаСанМиа изигра одлично.
Боатенг - изгледа дечкото кога највеќе треба највеќе игра. Тоа го докажа и финалето ЛШ, и финалето на Светско. Еден од топ 5 дефанзивци моментално во светот.
Бенатиа - со оглед на тоа дека беше прогласен за не-фит пред некој ден изигра сосема солидно. Мислам дека заедно со Боатенг го имаме еден од најдобрите штоперски дуети (ова да го кажев пред 2 месеци сам ќе се крстев).
Рафиња солидно исто, со оглед на тоа дека и он се враќа од повреда.
Лам онака.
Алаба подобар и подиректен спрема противничкиот гол за разлика од Лам. Некако се плус и минус со него.
Милер стандарно милерски.
Лева нема среќа нешто.
Геце е поплава.
Робен коа влезе во игра ме потсети на 2010 кога сам ја влечеше цела екипа :icon_lol:

Тоа е, дефинитивно заслужена победа, Харт беше расположен, а и ние се испромашувавме, иначе овие комотно со 3-4 парчиња можеа да си заминат за Манчестер.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.308
Честитки. Одличен старт на Бундеслигашите (освен Леверкузен нели) а и секојпат ми е мило да губат Сити, вака во 90та и послатко малце.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Баерн вчера ја немаше онаа досадна игра од лани со преку 70% посед на топка. Тика-така како ли се викаше тоа, како хокеј да играат.
Иако вчера изиграа далеку под можностите, сепак поинтересно ми беше да ги гледам отколку она држењето топка што го игра Гвардиола.
Кога ќе се вратат Робен, Тиаго, Швајни и Рибери изгледа пак ќе се вратат на старото.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Одлична утакмица,одлична!!! Не гледам од каде доаѓаат критиките....Со тој состав со кој искочиле,одлична игра,одбраната мнооогу подобра од лани,со подршката од Алонсо и Лам,иако има уште простор за напредок кога сите ќе бидат фит..

Играта флексибилна,во еден дел од првото полувреме Сити имаше повеќе посед,а шансите беа на наша страна...Многу по вертикална игра,штета само за реализацијата...Најмалце 2-0 во прво требаше,плус чист пенал имаше од Фернандињо со рака кога играше...

Како и да е,со вака осакатен состав,одлично изиграно,се подобро и подобро е некако..

Гетце се подобар и подобар!
Бернат-ме изненади!
Алаба-ТОП
Алонсо-да не се повтарам.
Боатенг-Топ 5 ЦБ у свет..
Милер-многу се трудеше,немаше концентрација да финишира.
Бенатија-ко за прв пат солиден али ќе биде и подобро.
Лева-повеќе се трудеше да игра тимски отколку да биде брутален,ама ќе биде боље сигурно.
Лам-со Алонсо одлично се уклопуваа.
Робен-само што влезе,одма се виде разлика.

Значи со фит Робен,Рибери,Тиаго,Швајни плус сите овие набројани плус Роде Хојбјерг и остали имаме феноменален состав,и дефинитивно треба да се атакува на финалето во Берлин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom