Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
Океј, кој тогаш ?
Пер ?

Не ти контрирам, стварно ја не знам кој би го ставил друг, затоа прашувам.
Моја желба е ВИЛШЕР, јбг си плаче за капитенската лента, жар,мотивација, уста за пцуење, респект кај судиите од ПЛ, дете на Арсенал, симбол на Арсенал итн итн.
И така нема добра опција за капитен, дај му ја него, може дополнителната одговорност ќе му даде мотивација, која што очајно му фали.

А реално нема некој асален лидер во тимов, ама Кош:facepalm:, затоа и таква ми беше рекацијата за Кош, многу мирен тип, на терен до сега ни еднаш го немам видено да им спука на соиграчите, а важи за еден од лидерите, играч кој веќе 5-6 години е во Арсенал.
Лани Коста кога му маваше тупаници по грбот, овој ништо не направи, барем кај судијата да се пожалеше.:(

Или друга опција може да биде Пер капитен, а Кош и Вилшер вице, со тоа што Пер вајда нема да игра често и цело време капитенската лента ќе биде кај Кош, нешто слично како сезонава со Артета и Пер.Со тоа би се намалил притисокот кај Кош да биде лидер, кој релано не личи на лидер, има мртва уплашена фаца за чврги мавање.Би му дал на Ремзи да биде капитен пред него.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Ко можеше Галас да биди капитен можи и Чех, иако има една сезона со тимот. Одма ви го ставил. Ако прва игра Ремзи, дефинитно Ремзи. Значи Чех, прва опција, Ремзи втора, по мое.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Моја желба е ВИЛШЕР, јбг си плаче за капитенската лента, жар,мотивација, уста за пцуење, респект кај судиите од ПЛ, дете на Арсенал, симбол на Арсенал итн итн.
И така нема добра опција за капитен, дај му ја него, може дополнителната одговорност ќе му даде мотивација, која што очајно му фали.

А реално нема некој асален лидер во тимов, ама Кош:facepalm:, затоа и таква ми беше рекацијата за Кош, многу мирен тип, на терен до сега ни еднаш го немам видено да им спука на соиграчите, а важи за еден од лидерите, играч кој веќе 5-6 години е во Арсенал.
Лани Коста кога му маваше тупаници по грбот, овој ништо не направи, барем кај судијата да се пожалеше.:(

Или друга опција може да биде Пер капитен, а Кош и Вилшер вице, со тоа што Пер вајда нема да игра често и цело време капитенската лента ќе биде кај Кош, нешто слично како сезонава со Артета и Пер.Со тоа би се намалил притисокот кај Кош да биде лидер, кој релано не личи на лидер, има мртва уплашена фаца за чврги мавање.Би му дал на Ремзи да биде капитен пред него.
И мене ми текна на Вилшер како опција и се сложувам за тоа шо го кажа, ама Вилшер у сезона дали 1/3 од утакмиците ги игра.
За Пер не сум ради истото шо го кажа ти, не е више стандарден првотимец и тогаш шо кур ќе ни е он да ни биде капитен.
За Кош у право си дека е мирен, ама ја би му дал капитенска лента зошто ете лидер ни е у одбрана и без него ќе бидеме сито и решето.

Иначе еве и на Македонец е добра идејата со Чех/Ремзи, што да не. Ремзи иако не е „наше дете“ ипак има доста долг стаж у клубот.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Јас мислам дека време е капитен да се стави Вилшер како релативно млад што може да стане симбол на Арсенал. Доста е веќе од 30+ годишни смирени бациња што прават да изгледаме ко тим пичиња. Треба да имаме некој што ќе се дере по играчи и по судии. Ако можеше Артета да биде капитен со по 10 утакмици годишно, може и Вилшер.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
@Bojan Van Buuren Виде сега кој? Од оваа сезона ќе си беше таман Вилшер да станаше капитен.
Кошелни може е јак дефанзивец,ама не е за капитен.Пре на Габриел би му дал трака,отколку на Кош.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
@Bojan Van Buuren Виде сега кој? Од оваа сезона ќе си беше таман Вилшер да станаше капитен.
Кошелни може е јак дефанзивец,ама не е за капитен.Пре на Габриел би му дал трака,отколку на Кош.
Добро бе луѓе чилнете малце...
Може некој нешто да каже или да праша, а да не го сфатите тоа како да ви контрира ?

Ако не се повредува и ако изигра барем 2/3 од сезоната, да Вилшер е идеален за капитен, ама пак, ако не се повредува.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Се слагам со сите за Вилшер, прав избор, но дали ќе изигра цела здрав сезона или пак ќе ни биде Пер де факто капитен (како заменик).

А и целиот концепт на капитенствто малце е преценет и небитен во денешно време.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Добро бе луѓе чилнете малце...
Може некој нешто да каже или да праша, а да не го сфатите тоа како да ви контрира ?

Ако не се повредува и ако изигра барем 2/3 од сезоната, да Вилшер е идеален за капитен, ама пак, ако не се повредува.
Чилни ти бе човече...Од кај сега ова демек ти се пуштив со клизачи?
Ме праша и наместо да ти одговорам чекав другите да бидат побрзи од мене.

Вилшер и од трибина би бил подобар капитен од Кош.Башка што оваа сезона кога и да беше капитен Кош играше многу лошо...
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.620
Поени од реакции
12.431
Види одамна неаме некоја „легенда“ во клубов што може да ја носе лентата со гордост. Последен ваљда беше Цеск, ама ни тоа не е тоа. Од овие што ги иаме, Вилшер дефинитивно, ама што фајде ако сезоната ја следи од дома наместо терен. Џек, Чех, можеби Арон и тука негде завршува листата. Нема лидер, нема авторитет некој, бар пред нас фановите да покаже, зад затворени врати кој знае како им е.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Чилни ти бе човече...Од кај сега ова демек ти се пуштив со клизачи?
Ме праша и наместо да ти одговорам чекав другите да бидат побрзи од мене.

Вилшер и од трибина би бил подобар капитен од Кош.Башка што оваа сезона кога и да беше капитен Кош играше многу лошо...
Океј, ај да не се објаснуваме за првиот пасус.

За вториот, не ни треба капитен за на трибини, макар и најдобар да е у светов. Ако е така боље мене нека ме стават капитен :icon_mrgr:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Океј, ај да не се објаснуваме за првиот пасус.

За вториот, не ни треба капитен за на трибини, макар и најдобар да е у светов. Ако е така боље мене нека ме стават капитен :icon_mrgr:
Дефинитивно може различно да се протолкува за трибината,дури сега гледам.:ROFLMAO:Не ми беше поентата за повредите на Вилшер. :D
 
A

Avenger99

Гостин
Џака за капитен бе, има клоци да мава по теренот, Балканец е :cool:[DOUBLEPOST=1464294567][/DOUBLEPOST]Иначе, зошто на Чех не му ја даде стариот?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Каков Кош бе. наводно ова е награда дека го одбил Баерн.

Џек е материјал за капитен под услов да игра, пошто не игра џабе. Ремзи никако, евентуално Кокелан ама и он незнам колку ќе игра. Другиве мивки сите. Неаме асален капитен....

Џака да се проба и ја сум за тоа нека шамара све тоа :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom