Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Ремзи ќе игра прва постава десно крило, информации од прва рака.

Чех
Белерин - НовИграч/Пер - Кош - Монреал
Џака - Вилшер/Казорла
Ремзи - Озил- Санчез
НовИграч/Жиру​
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ако начекаме некој квалитетен напаѓач, немам против горниов тим, Ремзи може да ора и да трча по теренот како крило, а тука ќе бидат и Ивоби, Окс и Тео (ако остане) да го мењаат.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Ramsey to Marca :
"Barcelona play football very well and at Arsenal we want to do the same. I've said it before: I would love to play in La Liga one day, at one of the big clubs,"
"I watch the league every week. It suits my style. Maybe I will [move] someday, who knows what will happen in the future?"

Дрво едно :tapp:

Granit Xhaka played 9 games towards the end of the 2014/15 season for Borussia Mochengladbach with a broken rib.

Xhaka: "It hurt like hell. But when I was playing, I was so focused, I wasn't interested in a broken rib. And we had to qualify for the CL."
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ramsey to Marca :
"Barcelona play football very well and at Arsenal we want to do the same. I've said it before: I would love to play in La Liga one day, at one of the big clubs,"
"I watch the league every week. It suits my style. Maybe I will [move] someday, who knows what will happen in the future?"

Дрво едно :tapp:
Не ми се верува на ваква изјава, која е логиката да менува број и да најавува напуштање?
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
А вие што мислевте зошто го зедовме Џака толку рано? Венгер купува олку рано играчи само кога е сигурно дека некој си заминува.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
А вие што мислевте зошто го зедовме Џака толку рано? Венгер купува олку рано играчи само кога е сигурно дека некој си заминува.
Фламини и Артета си отидоа, автоматски губиме двајца на играчи на таа позиција и остануваат само Кокелан и Елнени.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Џака ќе носи број 16, а Ивоби од бројка 45 смени на 17.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Неверувам дека Барса/Реал ке сакаат да го купат Ремзи после катастрофалната сезона. Страв ми е Озил да не не напушти.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Не ми се верува на ваква изјава, која е логиката да менува број и да најавува напуштање?
Удвара и се :D
Никој нема да не напушти ова лето али ако не земеме некое трофејче следната, тешко нас ...
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Ремзи со оваа форма само ќе го гледа од поблиску фудбалот на Барса и ништо више, не е ваљда толку глуп а?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Со оваа форма и во Барса Б клупа ќе грејт.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Според германски Кикер (сериозен медиум), Рикардо Родригез сака да си замине од Волфзбург, а заинтересирани сте биле вие. Друг клуб немаат спомнато. Имал клаузула вредна 25 мил. евра :eek:, чичко Венгер ако не запне по него треба да е луд, и тоа за 25 мил. евра.
Баш пред една недела ако се сеќавате ви закачив слика тука со него и Џака од инстаграм, осетив уште тогаш нешто дека ќе има. :D Гледав и деновиве замараа со Џака објавуваат секој ден скоро слики заедно на инстаграм, сигурно се и цимери. Останува уште на чичко Венгер да земе телефонот и да замара. :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Според германски Кикер (сериозен медиум), Рикардо Родригез сака да си замине од Волфзбург, а заинтересирани сте биле вие. Друг клуб немаат спомнато. Имал клаузула вредна 25 мил. евра :eek:, чичко Венгер ако не запне по него треба да е луд, и тоа за 25 мил. евра.
Баш пред една недела ако се сеќавате ви закачив слика тука со него и Џака од инстаграм, осетив уште тогаш нешто дека ќе има. :D Гледав и деновиве замараа со Џака објавуваат секој ден скоро слики објавуваат заедно на инстаграм, сигурно се и цимери. Останува уште на чичко Венгер да земе телефонот и да замара. :icon_mrgr:
Да го лапниме ние Бенатија прво од Буднес. :D Стивна шпекулациите...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Да го лапниме ние Бенатија прво од Буднес. :D Стивна шпекулациите...
Ризичен е, многу се повредува, не знам што толку е актуелен по фан клубовите, сите го посакуваат за засилување. Али ок можеби ако смени средина и начин на тренинзи ќе се оправи.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Ризичен е, многу се повредува, не знам што толку е актуелен по фан клубовите, сите го посакуваат за засилување. Али ок можеби ако смени средина и начин на тренинзи ќе се оправи.
Квалитетен штопер е Бенатија.Како што низ текот на целата кариера се повредуваше само во Баерн.Така да можеби до Баерн е,а лесно може да биде по трансферот и до нас.Ние сме бетер од Баерн во тој поглед. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom