Фан Клуб: Арсенал

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.278
Квалитетен штопер е Бенатија.Како што низ текот на целата кариера се повредуваше само во Баерн.Така да можеби до Баерн е,а лесно може да биде по трансферот и до нас.Ние сме бетер од Баерн во тој поглед. :D
Квалитетен е, тука нема збор. Ќе видиме каде ќе ја продолжи кариерата. Можно е и да остане.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.654
Венгер го смени пазарот, од Францускиот се префрли на Германскиот пазар.:)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Venger kupuvase Francuzi koa bea ovie Evropski i Svetski shampioni. Sea Germanija e takva. Taman kje go osvoj i EP godinava.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не дека имам против трансферов, но е позиција која воопшто не е приоритетна во моментов, напаѓач треба, напаѓач!
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Јас Монреал за ништо не го менувам.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Скроз се сложувам за играчов, го обожавам. За разлика од Џака го имам гледано 15ина пати и на секој меч ме фасцинира, особено на оние двата со Јунајтед, иако мислам дека на едниот предвреме го напушти заради повреда. Налик ист како Алаба али можеби и подобар во центаршут по земја. Супер пеналџија и супер изведувач на слободни. Типувам дека Начо ќе се пресели централно, како замена или пак како стандарден централен дефанзивец, а овај ќе оди лево. Начо реално да збораме беше најконстантен сезонава и ја изигра многу интелигентно, затоа мислам дека ќе му биде партнер на Кош.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Јас Монреал за ништо не го менувам.
Не мора да е смена, туку алтернатива.
Монреал е подефанзивен бек, Родригез е доста поофанзивен, така да би се менувале во зависност од противникот. А Гибс ќе лета.
Плус 25 милиони евра е одлична цена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom