Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Попосле. Сеа гледаме полуфинале на ЛШ, во кое неигра Арсенал.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Како тоа сум мекуш од фан кога после 8 сезони без било каква титула инатаму го поддржувам менаџерот и не испуштам натпревар од мојот тим ?
Не би рекол дека беа ниски очекувањата за оваа сезона. Имавме најголем број освоени бодови во вториот дел од ланската сезона.Сигурна победа во финалето на ФА купот. Зрела игра и победа во Комјунити Шилдот. На почетокот од сезоната исто како и поголемиот дел од фановите очекував барем борба за титулата. Во јануари очекував титула, особено после објавата за Пеп (не ми падна на памет дека може Лестер да ни ја земе) пошто знаев дека ке има опуштање кај Сити.
Единствени кои неверуваа во успех од старт се Венгер аут фановите и на крај за жал испаднаа во право. До оваа сезона Венгер аут фановите во мои очи беа олицетворение на мек фан, но после ова фијаско мислам дека имаат легитимни причини да бидат незадоволни и да бараат промена на менаџерот.
Абе не си само ти што не се откажа од Арсенал уште на почеток ама имаше многу што го направија тоа уште по поразот од Вест Хем. Тој пост е за тија наменето немора и ти да се пронајдеш во тоа. Искрено и јас очекував дека имаме шанса да парираме дури и да беа во форма челзи и сити, ама ете се случи што се случи, Лестер успеа издржат и наметнат, а Тотенхем ја искористи кризата на конкурентите. Мислам дека ние немаме проблем со “јаките“ тимови туку со самите себе. Незнам што се случува со психата на тимот но после фебруар изгубен случај ни станува тимот. Секоја сезона освен лани и пред 2 сезони мислам каде вториот дел од сезоната ни беше подобар од првиот. Истото ова ни се случи и пред некоја сезона акде се носевме со Сити до јануар и истото ни се случи ова. Мислам сезоната кога озил дојде и после се повреди. Тоа неможам да си го сватам до толку да неможат самите да се мотивираат играчи. Точно дека тоа е задача на Венгер но јас кога би бил играч и би имал шанса за нешто поголемо би гризел на терен. Тоа го направија Лестер и затоа успеаја. Затоа за нашиве еднаш пишав дека се импонтентни после незнам кој фејл. Не им се дига на трофеј...[DOUBLEPOST=1461789074][/DOUBLEPOST]
Ne be na ignore, zoshto. Sakam da cujam tvoe mislenje, i po ova mozham da zaklucham deka iako nie sme loshi imalo i poloshi. Taka ? Peki ako e taka. Ne ti nametnuvam nishto, tuku jas taka ne razmisluvam i za moj neuspeh ne okrivuvam drug. Primer velime.
Ти или не ме читаш или глумиш лудило. Кажи ми најди ми каде сум пишал дека некој друг ни е крив. Не туку ми наметнувај нешто што не сум го ни пишал ни помислил. Тоа што пишав дека и други потфрлија и не ја искористија кризата на фаворитите незнам зошто мислиш дека барам во тоа алиби за нашиот неуспех.
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
И сеa сo сите здрaви, кoи двaјцa би ги игрaле у срединa?
Јa би гo игрaл Елнени сигурнo, a втoриoт мoжеби Кaзoрлa или Кoкелaн.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
http://www.skysports.com/football/news/11670/10262040/arsene-wenger-calls-on-protesting-arsenal-fans-to-back-team

Oвој решил да го уништи секој добар спомен кај фановите, да си го упропасти целото реноме што ги имаше.
Се понаша како комунистички диктатор, сега и правото на слободен говор почна да го забранува.

Многу ќе ми биде жал, ама има шанси приказната меѓу Венгер и Арсенал да не заврши на добро.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.656
Само изговори наоѓа,а овој сега му е врв, ги криви фановите, па фановите до пред две недели беа зад тимот и што се случи, во една недела испаднавме од ЛШ,ФА Куп и од борба за ПЛ.
Најнормално да им пукне филмот, секоја година во последните 10 години истото се случува, ај порано имаше изговор дека немавме финансии, ама кој е сега изговорт, од сезона во сезона се поапсурден и поапсурден станува.
Еднаш барем нека ги критикува играчите, Жиру и Волкот гол немаат дадено на 13 утакмици,а тој уште ги брани, заради таквите си го нарушува реномето како тренер, оти такви просеци чува во екипа, затоа сме на ова ниво паднати.
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
Домашен
Гостински
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ја прекинав да читам уште коа го видов воведот и оноа „можеби и незадоволството на фановите придонесе за неуспехот оваа сезона“, придонесе my ass...

Јако му беше до лани, де судиите беа проблем, де повредите, де големите тимови и нивното трошење, ама оваа сезона некако глупо е некој од овие три изговори да каже па мораше према фановите да се сврти.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
До некаде има право, атмосферата на домашен терен ни е стандард срање. И да некој ќе каже сега па со таква игра и залагање не заслужуваат повеќе, али тимот треба да се бодри и кога играме тапа. Срамота е, помаливе тимови имаат подобра атмосфера на стадион, демек нов стадион ово оно али 0 атмосфера
 
T

Todd Solondz

Гостин
Ако сакаат подобра атмосфера на стадион нека ги спуштат цените на картите. Лондонскиот крем сигурно нема да урла 90 минути на трибина.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Ако сакаат подобра атмосфера на стадион нека ги спуштат цените на картите. Лондонскиот крем сигурно нема да урла 90 минути на трибина.
Најточна констатација до сега, ама свестете се дека Арсенал не е воден како тим туку како бизнис и тоа не уназадува премногу. Тие високи цени на карти ништо не мењаат на буџетот на Арсенал дека е можда 5 милиони плус максимум на буџетот додаваат, а на просечен фан и 50 фунти премногу му мењаат. Ама тоа е кога бизнисмени го водат тимот, а не мераклии. Челзи на пример има сезонски билет многу многу поефтин од Арсенал и QPR рецимо али нема туристичка публика(не сакам од ракав да тресам за цените на сезонски ама не верувам ни дека е во топ 5 најскапи во ПЛ) и грми на домашен. И дури не се смени нешто ќе имаш домашна публика што е само спектарот, а не 12 играч на терен!
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
И сеa сo сите здрaви, кoи двaјцa би ги игрaле у срединa?
Јa би гo игрaл Елнени сигурнo, a втoриoт мoжеби Кaзoрлa или Кoкелaн.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Елнени и Казорла кога напаѓаме, Коклан и Казорла кога се браниме, Коклан и Елнени ако ептен се браниме.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Најточна констатација до сега, ама свестете се дека Арсенал не е воден како тим туку како бизнис и тоа не уназадува премногу. Тие високи цени на карти ништо не мењаат на буџетот на Арсенал дека е можда 5 милиони плус максимум на буџетот додаваат, а на просечен фан и 50 фунти премногу му мењаат. Ама тоа е кога бизнисмени го водат тимот, а не мераклии. Челзи на пример има сезонски билет многу многу поефтин од Арсенал и QPR рецимо али нема туристичка публика(не сакам од ракав да тресам за цените на сезонски ама не верувам ни дека е во топ 5 најскапи во ПЛ) и грми на домашен. И дури не се смени нешто ќе имаш домашна публика што е само спектарот, а не 12 играч на терен!
Абе шооо, еден фанатик Абрамович, коа дојде во Англија не знаеше шо е офсајд. Со 10 души покрај него, му објаснуваа. Седи жити се. Треба да имаме ЕДЕН газда, а не да бидеме Акционерско друштво, со двајца мнозински газди и уште 10 помали. Коа за сите има дел од големиот КОЛАЧ, никој нема да се откажи од ништо. И зато Венгер ни е тренер сеуште. Да беше ЕДЕН газда, ќе го снемаше уште од 2008.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Абе шооо, еден фанатик Абрамович, коа дојде во Англија не знаеше шо е офсајд. Со 10 души покрај него, му објаснуваа. Седи жити се. Треба да имаме ЕДЕН газда, а не да бидеме Акционерско друштво, со двајца мнозински газди и уште 10 помали. Коа за сите има дел од големиот КОЛАЧ, никој нема да се откажи од ништо. И зато Венгер ни е тренер сеуште. Да беше ЕДЕН газда, ќе го снемаше уште од 2008.
Брат се фаќаш за крајно небитен факт од цело мислење, нека биде еве вест хем место челзи, поентата е таа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom