Фан Клуб: Арсенал

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.400
Поени од реакции
6.021
Пак со Оливие во нападот...нашиот најдобар стрелец (во хороскоп).
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
за 3 минути велбек направи многу повеќе отколку журу предходните10 утакмици :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дечки у шo се клaдиме декa прoтив Сити пaк Жиру ќе биде стaртер?

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Едвај некако се извадија, 3 бода со тееееееееееееееееееееееееешки муки. Срамота е со тим од дното вака да се мачат.
Пер може да се приклучи на екипата за шиткање на лето. Колку досаден фудбал играме тоа е чудо, не знам што се случува со тимов, ремонтче на лето за подобри времиња.

Да изгубевме ќе вриеше форумов од постови, :lut::lut:
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Озил ако го продужи договорот тоа ќе биде светско чудо, толку е накурчен тоа чудо едно. Гарант сеа и на Жиру му мава чврги во соблекувална, значи нема кој не му се развика на Жиру утакмицава...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Секое коло се чудам како може толку лошо да играме, што се случи, како успеа цела кохезија да ја снема?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Денес цел ден глава ме боли, многу добра одлука донесов што не ја гледав утакмицава, ако ја гледав сто посто во болница на инфузија ќе завршев.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Јaкo ќе биде и Алексис и Oзил дa ни oтидaт, е тек тoгaш имa Венгер дa стaне нaјoмрaзенa личнoст у Арсенaл, дури ни инвинсиблс немa дa гo вaди, не зa другo туку зoштo сезoнaвa е безoбрaзнo тврдoглaв и aрoгaнтен.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
T

Todd Solondz

Гостин
Измената си беше на место, не ми е јасно што глуми Алексис.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Зошто била на место ?
Минута 80 и некоја, минимално водство, нормално дека менаџерот ке вади напаѓач за да пушти средњак или дефанзивец. Еден од Жиру и Алексис мораше да биде сменет (Озил евентуално). Најголема шанса за израмнување во последните минути Норич би имале од прекини и корнери, во такви ситуации од голема помош може да биде Жиру а Алексис е безкорисен.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Минута 80 и некоја, минимално водство, нормално дека менаџерот ке вади напаѓач за да пушти средњак или дефанзивец. Еден од Жиру и Алексис мораше да биде сменет (Озил евентуално). Најголема шанса за израмнување во последните минути Норич би имале од прекини и корнери, во такви ситуации од голема помош може да биде Жиру а Алексис е безкорисен.
За мене Жиру не е корисен у никој случај и требаше да биде секако он изваден зошто Алексис е опасен на контри, а тоа верувам дека ќе ни беше од голема помош. Муабетот ми беше дека место Жиру не заслужи да изигра 90 минути и дека требаше он да биде изваден, затоа и те цитирав.
Го почитувам твоево мислење, ама ја мислам малку поинаку :D
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Despite playing alongside the likes of Xavi, Iniesta, even Matic.. Fabregas made a shocking announcement when asked who his favourite midfield partner was.

“I had two years playing next to Flamini and he covered me,” Fabregas told the Football Daily. “He covers so much ground.


“If I say Iniesta or Xavi — yeah, it’s fantastic for the eyes but in real football it’s not real for me.

“But if I had to choose one it would have to be between Gilberto Silva and Flamini.”o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O:semolam::semolam::semolam::semolam:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom