Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Сам себе се уби со ова.Види што ти болдирав,види го целиот пост и ако не знаеш разгугли зошто беше така.
Арнo де, имaв виденo шo си бoлдирaл.
Јa мислев декa рaди дoлгoвите сме мoрaле дa ги прoдaвaме нaјдoбрите игрaчи aмa ете спoред тебе не билo тaкa, зaтoa aјде oбјaсни ми.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Квалитетот на тимот беше одговорот за 8те години без титула.
Ако не знаеш зошто играчите биле продавани и точно поединечно кој зашто ти не можеш да се нарекуваш фан на Арсенал.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Квалитетот на тимот беше одговорот за 8те години без титула.
Ако не знаеш зошто играчите биле продавани и точно поединечно кој зашто ти не можеш да се нарекуваш фан на Арсенал.
Е дoбрo де ете не сум, aмa ти си и вoведи ме вo чудесите нa твoјoт свет.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Почна да ја влечиш темата на трето откако виде дека си во ќорсокак.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Почна да ја влечиш темата на трето откако виде дека си во ќорсокак.
Абе пoтребнo беше сaмo дa видaм декa репликaтa дoaѓa oд твoите безгрешни прсти и oдмa ми стaнa јaснo декa грешaм...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Факт е дека сезонава игравме толку досаден фудбал, да се успиеш. Мотивација 0, ја мислам треба да им ги пуштат старата гарда да им кажат два три збора што значи да играш за Арсенал.
Очекувам еден комплетен ремонт на лето, Тео, Гибс, Артета, Росицки, Окс, Кембел, Жиру може слободно да си заминат.
Читам Анри ќе бил дел од тимот што ги тренира младите наредна година, јако.
Сакам да си оди буљашов тврдоглав со титула наредна година, се ќе зависи од тоа како ќе изигра во трансфер периодот.
Ќе биде резил ако не фатиме 4 то сезонава...........[DOUBLEPOST=1461715347][/DOUBLEPOST]


Протест во сабота.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
Не. Не сум изнервиран. Убаво напиша погоре Todd. Тоа е и моето мислење за сезонава на Арсенал. А тоа дека НЕ ОЧЕКУВАВМЕ да бидеме шампиони, оваа година, покажува кој лузерски менталитет сме. На Нова година да си прв и да имаш +3-4 бода зад Лестер, кој претходата сезона, едвај се спаси од испаѓање, и да ја изгубиш БАШ од нив, не треба да си лузер. Треба да си ЛУЗЕРИШТЕ, од квалитетни размери.

А иначе, секоја чест на Лестер за титулата. Им покажаа на нашите „момци“ шо значи да се игра со срце на терен, со љубов за тимот и со почит кон навивачите. Без пари. Без огромни премии. Без нов стадион. Без „класа“ менаџер.[DOUBLEPOST=1461708574][/DOUBLEPOST]

Ти знајш како викаш ? Абе океј е ова шо умират пациентите на клиниките оти докторите се пијани, и имаме најлошо здравство, ама ИМА и полошо здравство, на пример во Зимбабве. Таму не знајш како е. Сите се пијани.

Глеј си ја нашата маса, не ги мешај другите.
Зошто ми наметнуваш мислење што не сум пишал? Никаде не пишав дека треба да се тешиме за туѓ неуспех. Но тоа не ни дава ни забрана да коментираме за други. Ако сум пишал за другите дека кикснале не значи дека се тешам што сме за никаде. Незнам зошто ми наметнуваш некоја теза само за да се исконтрираш? Или пак не смееме да пишеме мислење за ситуацијата општо. Од сега само за плукање да пишуваме тука и само да пцуеме по Венгер и играчите? Ако е така и такви ставови не ти се читаат стај ме на игнор затоа што не планирам секој пост да плукам по тимот може и нешто друго да се пише освен трансфер шпекулации и како после секој пораз се плука по кого ќе се стигне. Ти барем најмногу си излижал каде што си плукнал така да немора да ме просветлуваш.[DOUBLEPOST=1461761775][/DOUBLEPOST]
Белерин да се менува? Нема шанси. На таа позиција ги имаме уште и Чејмберс, Џенкинсон и Дебуши.
Дубуши не замина? или грешка сум?
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.073
За оваа сезона заслужува критика зошто фејлна,ама заслужуваат огромна критика и 80% од нашите играчи пички.Сум во веќе очигледно оние помалкуте ВенгерИН,но по оваа сезона и пред се ако не направи добар ремонт на лето во играчкиот кадар мислам дека треба да си оди поради преголемиот инат и тврдоглавост.Гледам шпекулации дека ќе му го продолжат договорот до 2020.
Истото мислење го делам .
Само се надевам дека после Венгер којшто секако нема да е вечно во Арсенал, ќе дојде некој подрзок карактер и нема да трпе вакви играчи како Волкот, Окс, Фламини, Артета и останатите платеници и пензионери ...
 
T

Todd Solondz

Гостин
Кој рече дека имамо право да сме мизерни? Од што сме изнервирани секое мислење ви смета. Убаво пишав дека сме мизерни и криво ми е што не искористивме хаосот во лигата, но само пишав дека сите претенденти за титула годинава се мизерни и потфрлија. На почеток со Чех засилување сите се помиривмо со 4то место (или меморијата ви е кратка па сте заборавиле што сте пишале) и скоро сите уште по поразот од Вест Хем ја прогласивте сезоната за пропадната а сега као сме потфрлиле. Исти сме ко Арсенал мекуши си менуваме ставови и се откажавме од Арсенал уште на старт така да нека не ве погодува неуспехот годинава затоа што ние најпрвин не вервувавме во успех. Хипрокитија на кило во фан клубов. Па уште сега некој реализам си глумиме. НИшто поарни од не сме ни тука од клубот кој не ја искористи шансата оваа сезона.
Како тоа сум мекуш од фан кога после 8 сезони без било каква титула инатаму го поддржувам менаџерот и не испуштам натпревар од мојот тим ?
Не би рекол дека беа ниски очекувањата за оваа сезона. Имавме најголем број освоени бодови во вториот дел од ланската сезона.Сигурна победа во финалето на ФА купот. Зрела игра и победа во Комјунити Шилдот. На почетокот од сезоната исто како и поголемиот дел од фановите очекував барем борба за титулата. Во јануари очекував титула, особено после објавата за Пеп (не ми падна на памет дека може Лестер да ни ја земе) пошто знаев дека ке има опуштање кај Сити.
Единствени кои неверуваа во успех од старт се Венгер аут фановите и на крај за жал испаднаа во право. До оваа сезона Венгер аут фановите во мои очи беа олицетворение на мек фан, но после ова фијаско мислам дека имаат легитимни причини да бидат незадоволни и да бараат промена на менаџерот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мене не ме интересира дали потфрлиле другите, барем не во оваа тема, си го кажав за тоа мислењето во темата за лигата. Тука треба да си го поставиме прашњето зошто нас не не бива, и не сега, секоја сезона има некое оправдување, три години по ред не сме веќе во лошата финансиска состојба, ако претходно држело оправдувањето, сезонава првпат се губи оправдувањето дека се борима против финансиски џинови, се покажа дека проблемот е многу посуштински и посистемски.

Дури почнувам да се прашувам и дали и со сите погодени трансфери ќе можеме повеќе од ова, со оглед дека по се изгледа Венгер како појава и како филозофија на игра е пречката.

Но, бидејќи останува уште една сезона, би сакал да откачи, да преебе и принципи и се, да фрли 200, 300 милиони за засилување, па да видиме дали и со супер состав може да направи нешто, ако не, тогаш дефинитивно и нему ќе му биде јасно колку е саатот.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Зошто ми наметнуваш мислење што не сум пишал? Никаде не пишав дека треба да се тешиме за туѓ неуспех. Но тоа не ни дава ни забрана да коментираме за други. Ако сум пишал за другите дека кикснале не значи дека се тешам што сме за никаде. Незнам зошто ми наметнуваш некоја теза само за да се исконтрираш? Или пак не смееме да пишеме мислење за ситуацијата општо. Од сега само за плукање да пишуваме тука и само да пцуеме по Венгер и играчите? Ако е така и такви ставови не ти се читаат стај ме на игнор затоа што не планирам секој пост да плукам по тимот може и нешто друго да се пише освен трансфер шпекулации и како после секој пораз се плука по кого ќе се стигне. Ти барем најмногу си излижал каде што си плукнал така да немора да ме просветлуваш.[DOUBLEPOST=1461761775][/DOUBLEPOST]

Дубуши не замина? или грешка сум?
Ne be na ignore, zoshto. Sakam da cujam tvoe mislenje, i po ova mozham da zaklucham deka iako nie sme loshi imalo i poloshi. Taka ? Peki ako e taka. Ne ti nametnuvam nishto, tuku jas taka ne razmisluvam i za moj neuspeh ne okrivuvam drug. Primer velime.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Знам дека 90% од тука го мразите и ви е единствен кривец за ситуацијата во која е Арсенал (точно, кривец е и сам признава тука, но според мене не е единствен кривец), погледајте го видеово каде накратко објаснува во првите неколку минути што е причината за успехот на Лестер.

Може да не се согласуваме со него, но никој не може да му го оспори 30+ годишното искуство во фудбалот, неговиот интелект и фудбалско знаење, затоа изгледајте ги првите неколку минути каде го објаснува необјаснивото, како Лестер стана прв кандидат за шампион

http://www.skysports.com/football/news/11670/10254525/arsene-wenger-talks-arsenal-guilt-leicester-success-criticism-and-injuries-in-sky-sports-exclusive
 

Kajgana Shop

На врв Bottom