Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Овој вашиов хиспанец не знае да се застане ...
За Чиле од секогаш играл одлично, во Барса беше лимитиран, сега кај нас ја има таа слобода во играта што му е потребна, затоа го гледаме ѕверството на Санчез од Удинезе и Чиле.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Го остај Санчез 90 минути и го остај онај скапаниот тренер на Чиле. Уште тој фали да се врати со повреда.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Како да погодува кај нас кога сите се кој од кој по мрза со исклучок на Санчез.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
треба да се проба формација 4-1-2-1-2

-------------------Шчезни
Чемберс-Мертесакер-Кошелни-Гибс
-------------------- Џек
------------ Ремзи - Окс/Казорла
---------------------Озил
------------ Санчез - Велбек
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Ќе не отворат, Џек не е доволно дисциплиниран да игра на местото на Артета, а Ремзи од сезонава и Окс нема да го покријат кога иде напред.
Ремзи да се врати у формата што играше лани кога дефанзивно ни беше најдобар средњак може.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Ќе не отворат, Џек не е доволно дисциплиниран да игра на местото на Артета, а Ремзи од сезонава и Окс нема да го покријат кога иде напред.
Ремзи да се врати у формата што играше лани кога дефанзивно ни беше најдобар средњак може.
Ремзи да се врати у формата што играше лани кога офанзивно ни беше најдобар средњак може
 
T

Todd Solondz

Гостин
Nedovolno discipliniran e Dzek za da igra DM,beter od Flamini ke bide na taa pozicija.Vcera Slovencite imaa nekolku otvoreni suta od 17-18 metri,Dzek nemozev da go najdam ni na povtorenite snimki.Moze da se proba koga brkame rezultat posto e impresiven nacinot na koj gi vlecese koncite koga bea vo posed Anglija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom