Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
http://player.arsenal.com/player/5650-the-breakdown-the-season-so-far

Еве едно видео од официјалната страна кое одлично ја објаснува ситуацијата досега, колку само проблеми имаме со примањето голови од прекини и со глава тоа е страшно да се гледа.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Ремзи секако дека ќе ја врати формата, но зборот ми е дека треба да седне малку да одмори. Како што знам играчите што се во форма не се менуваат(во моментот Џек). Треба стариот да учи од Мурињо, Фелипе Луис уште нема стартувано во ПЛ поради Аспиликуета кој е во одлична форма.
Да научеше нешто старион од курињо ќе освоевме ПЛ последниве 9 години
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Џек претерал со тетоваживе......ко затвореник ми изгледа....
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Фаци како тебе што немаат мадиња да се обратат во прво лице се тотално небитни за мене,можеш да одебиш слободно
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
A дојде ред да играме со Јунајтед сите играчи им се опоравуваат од повреди, суспензии и слично, ако предходниот натпревар го играле со играчи од втор состав.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Речиси сите повредени им се од одбраната, но пак имаат подобра од нашата моментална на чело со Начо.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Де Геа, Ди Марија и Керик сигурно ќе играат потврди и Ван Гал денес на пресот, а Лук Шо е неизвесен ама мислам дека и тој ќе игра. Додека како централни дефанзивци не знам кој ќе игра зошто само Смолинг е здрав, а за Џонс, Еванс и Рохо сеуште не се знае ама очекувам барем еден од нив да се врати и да игра во сабота заедно со Смолинг. Еве можен состав: Де Геа, Рафаел, Смолинг, Еванс, Шо, Керик, Фелаини, Руни, Мата, Ди Марија, РВП.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Артета и Жиру се враќаат и ќе бидат спремни против Јунајтед. Би сакал Артета да игра место Фламини и како негов партнер да биде Џек во средината додека на крилата Санти и Окс. Би сакал и Жиру да добие некоја минута,но против Јунајтед Санчез и Велбек би требало да започнат поради брзината и пресингот што го вршат.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Составот што го сакам за со манчестер е вака
Шчезни
Белерин,Мертесакер,Чејмберс,Гибс(Не ми прави мерак ама таа е најјаката одбрана моментално)
Вилшер,Артета
Ох,Ремзи,Санчез
Велбек
Со тоа што од клупа може да влезат Казолра,Волкот и Жиру доколку недај боже губиме а ако тепаме
може Фламини:)facepalm:) на местото на Ремзи.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Белерин и Чејмберс нема шанси да ги видите заедно, премногу се двајца младинци без искуство во ПЛ. Знам, Монреал не го бива (ќе се потпре на искуство малку од малку), ама нема друго решение моментално
 

Kajgana Shop

На врв Bottom