Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
http://www.mirror.co.uk/sport/football/news/scotland-1-3-england-player-ratings-4650025

Wilshere 8 - MotM. His wonderful diagonal ball to set up Oxlade-Chamberlain's header was the pass of the game. He is relishing this deep role for England.

3 натпревари со ред е МОТМ (иако Велбек даде 2 гола во неделата). Мора нешто да смени старион во формацијата нека проба нека му даде ваква улога како anchor man пред него Ремзи и Чамбо, Ремзи и Росицки...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Абе каква формација, клупата е неговата позиција кај нас. Го имаме ние златниот Ремзи кој распали лани.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Абе каква формација, клупата е неговата позиција кај нас. Го имаме ние златниот Ремзи кој распали лани.
Да бидиме реални Ремзи не забораил да игра фудбал, најверојатно не е опоравен доволно од повредата верувам дека ќе се врати во форма. Не е тој проблемот, проблемот е што Артета или Фламини досега едниот мораше да игра сам на DM, а гледаме како се одразува тоа. Кога веќе е ебавме сезоната старион бар нека проба да смени нешто, со вака осакатен Јунајтед од кој редовно си губиме како по навика бар да се проба нешто поинаку. Како најитно Монреал да го снема од прв тим и нека му даде шанса на Белерин на десен бек, а Чемберс да се врати во линија со Мертесакер

----Белерин------Чемберс---Пер---Гибс---
---------------------Вилшир--------------------
---------Ремзи----------------Росицки-----
-Чембрлејн-------------------------Санчез---
---------------------Велбек------------------

Чембрлејн е во форма а и дефанзивно е подобар од Волкот ваљда подобро ќе го покрива Белерин, а и веројатно Волкот не е спремен за да почне од 1-ва минута
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Не можеме да го ускратиме Санчез кога игра во животна форма и тоа само во средина. Мисли 4-4-2 и прај си тимчиња.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Санчез повторно стрелец, сега против Уругвај. :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Нека го вади на полувреме тој ни е шансата против Јунајтед
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Како ги дава со глава свака му част, а нема ни 170 човекот :cuc: :cuc: :cuc:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Ramsey 2 meseci ne e vo forma, a Ozil edna godina, pa ne serevte tolku. Ne zaboravajte chij gol beshe za osvojuvanje na trofejot posle edna decenija. Glup muabet e, ali i vie pravite glupi sporedbi.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Ремзи секако дека ќе ја врати формата, но зборот ми е дека треба да седне малку да одмори. Како што знам играчите што се во форма не се менуваат(во моментот Џек). Треба стариот да учи од Мурињо, Фелипе Луис уште нема стартувано во ПЛ поради Аспиликуета кој е во одлична форма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom