Фан Клуб: Албанија

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Далку кој аматер е бе, како само паничи!
 
B

Beck's

Гостин
The Albanian Lionel Messi(s)
Xherdan Shaqiri/Adnan Januzaj
Shaqiri has never been Switzerland's Lionel Messi, but the fluent Albanian speaker has been feted in his parents' home land – even if some have never forgiven the 22-year-old schemer for choosing not to play international football for Albania. "They have called me many names, Messi and traitor," the little winger said. The hope now is that the next Albanian Messi, Manchester United FC's Adnan Januzaj – born in Belgium to a Kosovar-Albanian family – will opt to represent Albania. "I know what Albanians want," said the 18-year-old. "For now, my focus is Manchester United."
 
B

Beck's

Гостин
Играме со србите:LOL:

  1. Португалија
  2. Данска
  3. Србија
  4. Арменија
  5. Албанија
Тешка група, слободно би рекол невозможна мисија
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Jas kako sto znam site domasni utakmici ke gi odigrame vo Ruzhi Bizhuta - Elbasan .
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Dali znaete tocno kolku odat vo evropsko , nekoi vikat 2 a nekoi 3 , jas kako sto znam vo nasata grupa prvata plasairana reprezentacija odi direktno , a vtorata ke igra play off?
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Групата ни е премногу тешка првите две места се загарантирани за Португалија и Данска,значи ние ќе се бориме со Србија и Арменија за третото место.
Реално гледано Србија не е некоја јака репрезентација моментално,а за Арменија не знам какви играчи имат.
Со донесување нови играчи во репрезентацијата на пример Аднан Јанузај и Валмир Бериша би имале големи шанци за квалификација во европско.
 
Член од
10 декември 2012
Мислења
19
Поени од реакции
1
Samo prvite dve ekipi odat direktno, nema igranje play off zatoa sto nasata grupa ima 5 timovi.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Групата ни е премногу тешка првите две места се загарантирани за Португалија и Данска,значи ние ќе се бориме со Србија и Арменија за третото место.
Реално гледано Србија не е некоја јака репрезентација моментално,а за Арменија не знам какви играчи имат.
Со донесување нови играчи во репрезентацијата на пример Аднан Јанузај и Валмир Бериша би имале големи шанци за квалификација во европско.
Ау немаш поим колку се лажеш.Тие пред крајот на овој циклус малце се подсобраа и може веќе за следниот циклус да створат јака екипа.
Само некој да ги спои како што треба и Србија може да е новата Белгија (хит репрезентација).
Башка што се и релативно млади и што имаа бран на млади играчи да се смрзнеш.

Баш немате среќа,најтешка група според мене и што е позаебано само 5 екипи има.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Групата ни е премногу тешка првите две места се загарантирани за Португалија и Данска,значи ние ќе се бориме со Србија и Арменија за третото место.
Реално гледано Србија не е некоја јака репрезентација моментално,а за Арменија не знам какви играчи имат.
Со донесување нови играчи во репрезентацијата на пример Аднан Јанузај и Валмир Бериша би имале големи шанци за квалификација во европско.
Дугар моментално Србите можеби ја имаат најдобрата одбрана после Германија во цела европа..па назад ги имаат Матич,Коларов,Насташич,Суботич,Иванович..па тука се и Сулејмани и Маркович од Бенфика плус ѕверот од Андерлехт...не заебавај реално за вас имаат дрим тим
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ел Мундо Депортиво...знамето на Србија :ROFLMAO:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom