Фан Клуб: Албанија

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.821
LoL, издржете уште пола саат!
xD
Ако може вака Македонија да изигра против Шпанија...

дрва се Португалциве.[DOUBLEPOST=1410122406][/DOUBLEPOST]Браво!
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Честички, ваљда нема пак да губите од дебилни репрезентации :D
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Преценета Португалија уште без Роналдо каде бе??
Браво за Албанија одличен натпревар изиграа момците... Се надевам нема да потрошат бодови против Ерменија и до некаде и Србија.(y)
 
B

Beck's

Гостин
Тоооооооооооо :vozbud: Само се надевам сеа нема да се усерат кај што најмалку треба, у Албанија и се да падне у вода.

Браво за борбеноста:cuc:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
Честито важна победа, се гледаше дека со срце играат, ја посакуваа победата и ја добија. 90 минути им се лепеа на противниците, колку трчање.
Има надеж со младите играчи.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
253
Поени од реакции
390
Duri i Pepe mu cestita za golot.

Bravo decki!
Sekogas pobeduvaat koga ne se ceka. Mladincive se gleda deka imaat potencijal. Ova ekipa plus ako gi dodades Basha i Meha(poveedeni) super se, samo problem e si napagacot Besart Berisha sto igra vo Australia (dolgiot pat) sto bese proglasen igrac na godinata mislam.
Najgolemo bravo za Gianni De Biasi, vlozi mnogu trud so mladive i se gleda deka raboti i ne siba nikoj od federaciava.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Браво што да се каже. А најголемо браво за Цана, Маврај и секако голманот Бериша.
Средниот ред малце послаб, многу меки беа некако, но ајде кога ќе се вратат Миѓен Баша и Албан Меха ќе се среди. Роши е многу добро крило, а и напаѓачот Балај е класичен гол-играч.
Најслаб беше левиот бек Анси Аголи, ау како ме нервира веќе неколку натпревари, мора да се најде некој лев бек.
А и на Цикалеши треба да му се даде повеќе шанса, има потенцијал дечкото. А мислам дека и Каче требаше да игра до почеток.

Се на се одлична победа, само да се среди менталитетот кога се има фаворитска улога и да се соберат бодови против послабите противници, а овие бодови нека бидат бонус.[DOUBLEPOST=1410125638][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1410125713][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Аферим, се гледа дека и Албанците работат на фудбалот. Убаво голче им зачука Балај. Секогаш се радувам кога некоја балканска екипа ќе суреди некоја од јаките :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.821
Пред тоа гледав и Данска Ерменија и може да се каже, барем по она што видовме во ова коло, дека групава ќе биде изедначена.. Ерменците водеа у второ. Плус Србија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom