Фан Клуб: Албанија

B

Beck's

Гостин
Шупаци, ќе избиеја на прво место и ќе се одалечеа од конкурентите:tapp:
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Шупаци, ќе избиеја на прво место и ќе се одалечеа од конкурентите:tapp:
Ako zememe 7 boda od poslednite 4 utakmici zavrsuvame vo 2 mesto .

Treba Svajcaria da igraa za nas:P taka ,,, da gi pobedi Island sea , pa posle Norveska.. taka im e rasporedot , posle igraat so nas i da ni go pustat :icon_mrgr: i gotovo e , nie da ne gubime vo Slovenija sledniot mec , i da gi pobedime na gosti ovie bednite Island ... da ne zaboravam deka vo poslednoto kolo igrame so Kipar na gosti , i tamu ke gi ebeme ke gi seceme - mn podobri od niv sme! :D

Spored mene zavrsuvame VTORI.... i posle cekam duel so GRCIJA poshto i tie mislam ke zavrsuvaat vtori.. :гик:
 
B

Beck's

Гостин
Кипар ќе играат ко да им е финале на СП против Албанија
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
А зашто викавте дека на купот дека само Балисти сте биле кога имаше една група од 200-300 души
Па на наша трибина беа само тиа само кај ги виде 200-300души:pos::pos::cuc::place: аман бе зашто тресеш глупости кај ги вие тие 300 тиа беја само едно комбе со Албански таблици околу 10 души за да местите халал да ви тие 300на димашен терен несе овде ке дошле аман бе мистите како пто сакате кога ве боли ај нее овде за тиа да се расправамо

Добро изигравмо само како што каза и Бацкс ебен менталитет нее прв пат што јадеме едни глупави голови на крај,но тоае ни фалеа многу Цана,Роши и Лила
 
B

Beck's

Гостин
Не ја трујте темава со глупи муабети, фала
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Реално да не ви е толку мизерна групата немаше воопшто надеж да имавте ни за 2 место.
Ептен ви се погоди групава - со секого може да играте и да се носите.:)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.431
Поени од реакции
7.859
Super sto si go gledal mecot od pocetok do kraj ;)

a ta parola beshe delo na Ujqerit e Debores od Korca , tie od Albanija ne ne sakaat nas (n) :icon_lol:
ja imav kec na livce i go fativ pocetokot, ja davaa na sport klub i degenot od komentator pomisli deka toa e son za plasman na svetsko, a ne za golema albanija, shteta sto samo albanija me zaeba za ubava para....
 
B

Beck's

Гостин
По првото полувреме Албанија-Армениа 1-0 со голот на Валдет Рама.
--- надополнето: 14 август 2013 во 22:45 ---
2-0 конечен резултат.
Стрелци: Валдет Рама и Ергис Каче(y)
--- надополнето: 14 август 2013 во 23:03 ---
голот на Ергис:drk:
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Abe so pravime utre!? So ogled na formata na reprezentativcite mislam deka bod ke ni bode golem kako kuka.mnogu bitno da ne zagubime
 
B

Beck's

Гостин
Ако од наредните два натпревари успеваат да соберат 6 бода, за секој фудбалер ќе следи награда од 15.000 евра.
Вечерва ќе биде тешко ама стандардно играат подобро на гости па се надевам на победа, со среќа нека им е вечерва
 

Kajgana Shop

На врв Bottom