Фан Клуб: Јувентус

A

apidrone

Гостин
Не бе, тука негде се со Сител.

Инаку не се замарајте со изјавите на Марота. Неколку години наназад лажи корни кога ќе прај интервјуа.
Шо е и нормално, ќе си напрај проблеми во преговарањето.
Ако е така ти како што викаш, зошто не рече и за Матуиди дека нема ништо, туку баш напротив, бил „оптимист“? Нема со таа изјава да си напрај проблеми?
Ако Скај, кои први објавија за Игуаин (откако Марота и АДЛ рекоа дека нема ништо од трансфер) и беа најупорни за Погба, цел ден немаат ништо пишано за Родригез, што ви кажува тоа? Ама не, ја будала сум што филтрирам глупости од реални вести.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
дечки 25ти август е, се знај дека неделава е лудило, со 65 играчи ќе бидат поврзани сите екипи па ќе има панично купување и продавање на сите страни.Можи лани Скај кажа за Хернанес или не не давеше цел месец дека е Дракслер договорен за на крај да нема ништо. Уживајте сега за една недела ќе прајме муабет.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.303
Ја не сум крив што ти читаш сва и свашта на твитер. Као тогаш коа пиша дека сме биле у сериозни преговори за Дракслер, а оно уствари Јуве ги информирале Волфсбург дека не се заинтересирани. Прочисти си го списокот на тие што ги пратиш и не се нервирај.


Со тоа што тогаш екшли имаше информации од релевантни медиуми дека се водат преговори. Дали ако сеа го прашаат Марота за Роналдо и Меси и он рече нема шанси, тоа значи дека сигурно доаѓаат?
Сериозен си? Марота сам призна дека бевме во сериозни преговори и дека дракслер бил многу близу но поради повисоката понуда во последна минута од Волфсбург стигнало понуда па заминал таму и играчот сам го потврди тоа читај убо. Ај ќе те видиме ти шо читаш на твитер ете јас не објавувам вести поќе па ај да видиме.

Aко треба во право се ќе ти дам пасворд само се плашам шо претстава немаш кој се курва, лаудиса, Агрести и Романо али ајде удри со камења на некој леб шо ти фрла ништо ново.

Имав скроз друг омислење за тебе жими се ама како што гледам на сите контра му пдиш, добро е ти си релеватен извор сега :) од тебе очекуваме се јас не постирам гласини нит ништо поврзано со трансфер oh great one.
 
A

apidrone

Гостин
Сериозен си? Марота сам призна дека бевме во сериозни преговори и дека дракслер бил многу близу но поради повисоката понуда во последна минута од Волфсбург стигнало понуда па заминал таму и играчот сам го потврди тоа читај убо. Ај ќе те видиме ти шо читаш на твитер ете јас не објавувам вести поќе па ај да видиме
Алооо, зборам за ова сеа пред неколку недели што го пиша, не за лани.
Абе во сериозно преговори сме биле за Дракслер wtf o_O
Еве ти и доказ.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Сериозен си? Марота сам призна дека бевме во сериозни преговори и дека дракслер бил многу близу но поради повисоката понуда во последна минута од Волфсбург стигнало понуда па заминал таму и играчот сам го потврди тоа читај убо. Ај ќе те видиме ти шо читаш на твитер ете јас не објавувам вести поќе па ај да видиме.

Aко треба во право се ќе ти дам пасворд само се плашам шо претстава немаш кој се курва, лаудиса, Агрести и Романо али ајде удри со камења на некој леб шо ти фрла ништо ново.
Да не те ебе ѓаоло Деви .... апидроне може да те стави на игнор ако не сака да ти ги чита твитовите и вестите... немој ни да си помислил слушаш ?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.565
Ај ќе те видиме ти шо читаш на твитер ете јас не објавувам вести поќе па ај да видиме.

.
Немој Деви жити неродените ти деца, не прави вака :( Луѓе сме ќе се разбериме.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.303
Алооо, зборам за ова сеа пред неколку недели што го пиша, не за лани.

Еве ти и доказ.
Добро е релевантен добро е :pos::pos: Уживај од сеа ти ја имаш честа те следиме ако најдиме некоја гласина изборите преку тебе ќе ги споделваме да кажиш релевантост. Доказ бе рече жити се :pos::pos:

upload_2016-8-25_23-7-38.png

Уживај :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Kurvi vie sto se pravite najpametni i sto pisuvate najmnogu vo grupava neli mi kazavte pred mesec i poveke ke zakutam do krajot na Avgust koga vikav deka so parite na Pogba e kupen Higuain i deka nema da ima nikakva potencijalna zamena za Pogba, kade ste sega da komentirate picki??? Go sledam Juve od 1996 mnogu znam poveke od vas vo vrska so klubot drug pat ne trcajte ko hieni da glumite eksperti.
Ако не си го фатил Платини... шат д пап ап.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
Сериозен си? Марота сам призна дека бевме во сериозни преговори и дека дракслер бил многу близу но поради повисоката понуда во последна минута од Волфсбург стигнало понуда па заминал таму и играчот сам го потврди тоа читај убо. Ај ќе те видиме ти шо читаш на твитер ете јас не објавувам вести поќе па ај да видиме.
И Дракслер тоа сам го изјави, дека бил на чекор до Јуве но сакал да остани во Германија. Ама не е битно тој што мисли, што изјавува итн. Кога го нема на Скај исто како да не го рекол.

Инаку, добро е што Заза не замина во Италијански клуб.
 
A

apidrone

Гостин
Еве ги чекаме боговите на новинарството Агрести, Педула, Лаудиса :pos: да пишат ексклузивна вест за Заза.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.303
Kurvi vie sto se pravite najpametni i sto pisuvate najmnogu vo grupava neli mi kazavte pred mesec i poveke ke zakutam do krajot na Avgust koga vikav deka so parite na Pogba e kupen Higuain i deka nema da ima nikakva potencijalna zamena za Pogba, kade ste sega da komentirate picki??? Go sledam Juve od 1996 mnogu znam poveke od vas vo vrska so klubot drug pat ne trcajte ko hieni da glumite eksperti.
Ти има некој кажано дека си за грев? Оди касни порасни читај а за курви прашај ја мајка ти ебате селанецот неписмен мочко.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ќе се иде ли организирано во загреб?
па веќе објавија док клубот на фб.. ќе има организирано одење.. со коли најавуваат караван :) ... само не се сигурни за картите како секогаш....
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
А замислете да ги земат и хамес и матуиди у последен ден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom