Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.354
Куази зеро дечко ;)
Дечко јас ги прекопирав од твитер значи од и постирав од новинарот од АС кој наводно го рекол тоа па фино лепо пишав дека демантира, дали е куази зеро, куази дуе и кој како си го сватил не е моја работа, али ако е за праење паметни не е проблем можиме цела вечер :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.011
Поени од реакции
6.040
Горекажаното од Марота, без разлика дали и колку е вистина, е релевантно исто колку она што го кажа во видеото од 18-19 Јули.

"For now the Higuain matter is closed. I can confirm that we will not pay the clause," said Marotta.

п.с. Ако ви е интересно, испуцавајте се цела ноќ :D
 
G

grande-juve

Гостин
“Matuidi has a contract with us,” Al-Khelaïfi told Infosport+.

“He wants to stay and he will stay. The transfer market is still open in terms of departures, not for arrivals.”
:icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.354
14/9: JUVE-Siviglia
27/9: Zagabria-JUVE
18/10: Lione-JUVE
2/11: JUVE- Lione
22/11: Siviglia-JUVE
7/12: JUVE - Zagabria[DOUBLEPOST=1472152092][/DOUBLEPOST] upload_2016-8-25_21-7-40.png

Патем ете дека е и од фамозната Марка која била достоен извор на информации, јас сум уопште будала и шо ги постирам истите.
 
A

apidrone

Гостин
Дечко јас ги прекопирав од твитер значи од и постирав од новинарот од АС кој наводно го рекол тоа па фино лепо пишав дека демантира, дали е куази зеро, куази дуе и кој како си го сватил не е моја работа, али ако е за праење паметни не е проблем можиме цела вечер :)
Ја не сум крив што ти читаш сва и свашта на твитер. Као тогаш коа пиша дека сме биле у сериозни преговори за Дракслер, а оно уствари Јуве ги информирале Волфсбург дека не се заинтересирани. Прочисти си го списокот на тие што ги пратиш и не се нервирај.

Горекажаното од Марота, без разлика дали и колку е вистина, е релевантно исто колку она што го кажа во видеото од 18-19 Јули.

"For now the Higuain matter is closed. I can confirm that we will not pay the clause," said Marotta.

п.с. Ако ви е интересно, испуцавајте се цела ноќ :D
Со тоа што тогаш екшли имаше информации од релевантни медиуми дека се водат преговори. Дали ако сеа го прашаат Марота за Роналдо и Меси и он рече нема шанси, тоа значи дека сигурно доаѓаат?
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Овој дронецот како смара аууу страшно нешто мајке ми, не се секирај дечко нема да го земиме Џејмс, Хамес, Химес или како веч од твојот прв, втор или трет клуб, ќе го затепаш Деви уште малку што пренел вест.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Со тоа што тогаш екшли имаше информации од релевантни медиуми дека се водат преговори. Дали ако сеа го прашаат Марота за Роналдо и Меси и он рече нема шанси, тоа значи дека сигурно доаѓаат?
Убаво си напиша човекот одговорот на твоево прашање, цитирам: „без разлика и колку е вистина“.. Поентата му беше дека не секогаш изјавите ја отсликуваат реалната состојба каква што е на терен, ама нема, ти ејпидронецу како оние старите со бели бради што се седнати по парковите и само негодуваат за нешто, и ништо не им се погаѓа.[DOUBLEPOST=1472153805][/DOUBLEPOST]
Овој дронецот како смара аууу страшно нешто мајке ми, не се секирај дечко нема да го земиме Џејмс, Хамес, Химес или како веч од твојот прв, втор или трет клуб, ќе го затепаш Деви уште малку што пренел вест.
И мислам дека @DeviAngel треба да му го даде пасвордот од твитер профилот, да му напрај една чистка, како вака тој да следи медиуми како АС, Марка.. Нека го бара фестивалот тралала нека го следи.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Izjave Marotte u zadnjih godinu dana za velika pojačanja:

- Alex Sandro nije profil koji nas interesuje
- Pjanić: nećemo platiti klauzulu
- Higuain: nema pregovora...za sada
- James mogućnost nula? Skoro nula -Alex Sandro è un profilo che non interessa
-Pjanic: non pagheremo la clausola
-Higuain: non ci sono margini di trattativa... per ora.
-James: Zero possibilità? Quasi zero.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Сан ти се полоши и од Инфомакс...
Не бе, тука негде се со Сител.

Инаку не се замарајте со изјавите на Марота. Неколку години наназад лажи корни кога ќе прај интервјуа.
Шо е и нормално, ќе си напрај проблеми во преговарањето.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Kurvi vie sto se pravite najpametni i sto pisuvate najmnogu vo grupava neli mi kazavte pred mesec i poveke ke zakutam do krajot na Avgust koga vikav deka so parite na Pogba e kupen Higuain i deka nema da ima nikakva potencijalna zamena za Pogba, kade ste sega da komentirate picki??? Go sledam Juve od 1996 mnogu znam poveke od vas vo vrska so klubot drug pat ne trcajte ko hieni da glumite eksperti.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Еве и кај што кажува дека нема да ја плати клаузулата за Игуаин :icon_mrgr:.На Марота не може да му се верува :icon_lol:

Иначе и ја не верувам дека има вистина во шпекулацииве за Хамес.Премногу добро ми е за да биде вистинито .Али исто не верував дека и за Игуаин ќе платат 90 милиони,па платија на крај :D.Ќе видиме до први септември што ќе биде
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.678
Поени од реакции
81.961
Kurvi vie sto se pravite najpametni i sto pisuvate najmnogu vo grupava neli mi kazavte pred mesec i poveke ke zakutam do krajot na Avgust koga vikav deka so parite na Pogba e kupen Higuain i deka nema da ima nikakva potencijalna zamena za Pogba, kade ste sega da komentirate picki??? Go sledam Juve od 1996 mnogu znam poveke od vas vo vrska so klubot drug pat ne trcajte ko hieni da glumite eksperti.
Ти прочита поназад што изјави Марота за Матуиди?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom