ФУДБАЛЕРИ КАЈГАНЏИИ!

Кој ќе победи - пие пиво на гага?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
SteF напиша:
low weed (дојди ке се менуваме)


druze....NEMA SANSA U SABOTA.....deutschland igra 8-finale taka da ja ke otkazam...:tapp:

a nakoj mu tekna sea SABOTA....nedela okej anglicanive taka i taka ne gi sakam ama ke gi gleav,no ke dojdev u nedela...no pardon


SAMSTAG NACHT IST FUSSBALNACHT!!:zlo:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Tonchie напиша:
Прости Бушаф, ама јас откако играм фубтал сум во админ тимот. Тоа што немам статус модератор е поради тоа што сум премногу мрзлив за тоа. Инаку може да играм од ваша само ако се зберат многу админи и модератори, па да напраам трансфер. вака немате шанси.
Не сум во кондиција ама пак ќе го папате!!!
Не ни требаш бе,и без тебе ќе тепаме ние,јузерите
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
gerard напиша:
кога ќе се сетам само како го папавте на времето, беше тоa златна генерација... и се сеќавам само дека во посебни временски неприлики не` победувавте, а и двапати не победивте со нерешено:pos2:

еднаш ви игравме без голман, поточно со водка микс на голот :pos:

зеко при колосална шанса за победоносен гол успеа да ја префрли оградата висока 10тина метри и секако да ја дупне топката

бати, да не си ме разочарал!

Леле која генерација беше тоа, мислам дека ни шампионската на Вардар не ни е рамна :icon_lol:
Што се тиче Водка Микс не е тука у сабота иначе ќе го земевме пак да брани :icon_lol:
А на Зеко му опростив за топката, али за тоа што рече дека на 2 разлика играме :icon_mrgr :aplauz: :)
Кажи ти кога се враќаш у тимот ? :sakas_ust
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Девилиш и Јаков се договориле да бидат мажоретки. Имаат подготвено и кореографија. Од извори блиски на Организациониот одбор, дознав дека ќе има и трбушен плес - Девилиш мене, а Јаков на ј(л)узерите. :)
 

MaCk0

The Worlds Greatest
Член од
19 октомври 2005
Мислења
117
Поени од реакции
1
ja doagam ko publika
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
LouWeed напиша:
druze....NEMA SANSA U SABOTA.....deutschland igra 8-finale taka da ja ke otkazam...:tapp:

a nakoj mu tekna sea SABOTA....nedela okej anglicanive taka i taka ne gi sakam ama ke gi gleav,no ke dojdev u nedela...no pardon


SAMSTAG NACHT IST FUSSBALNACHT!!:zlo:
Taka e. Mora da se gleda 8-finale. Ispravka:
Samstag Abend is Fussballabend. (se igra od 5 mislam.) :zlo:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
BusHav напиша:
Aбе има тука играчи,не се секирај,него мене како ми стои ситуацијава ќе се праат повеќе од две екипи
Богами, многу сме. Шо ќе праиме, не знам
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Tonchie напиша:
Ѕверу, да не збориме однапред но откако се растури трио-фантастико (Жерар, Јузер, Батистута) јузерите немаат ни теоретски шанси!
Тешко и горко на админите без голман од светски калибар.
Некако на трева да се игра е подобро, ама и со триото на јузерите не успеваа против единствениот и незаменлив голман на админите - ЈАС!

А сега кога ќе се вратам, тек тогаш нема да имаат јузерите шанса.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Garfield напиша:
Тешко и горко на админите без голман од светски калибар.
Некако на трева да се игра е подобро, ама и со триото на јузерите не успеваа против единствениот и незаменлив голман на админите - ЈАС!

А сега кога ќе се вратам, тек тогаш нема да имаат јузерите шанса.
Еееееее ние тренинзи до тогаш ќе мавнеме бајаги,па да видиш дали нема шанси да имаме.Дури да се вратиш ти ќе се видиме што јузери сме,ќе склопиме една јака екипа
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Склопете, ама прво прашај кој го фрустрираше Геро, Бати, Јузер и остали.
Кому голот му е маѓосан топка да не влезе.
Вешбајте, драго ќе ми биде да ве посрамотам навежбани.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Кој ќе ни брани сега кога Мачурот ни го нема? :(
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Thief напиша:
Девилиш и Јаков се договориле да бидат мажоретки. Имаат подготвено и кореографија. Од извори блиски на Организациониот одбор, дознав дека ќе има и трбушен плес - Девилиш мене, а Јаков на ј(л)узерите. :)
Бобане....Бобане....БОБАНЕ.....стани доста ти е....на вожња си од 1.00 ај стани ај.....:bip: :bip: :bip:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Thief напиша:
Кој ќе ни брани сега кога Мачурот ни го нема? :(
Ќе се најде некој јунак незаминливиот да го менува.
Инаку се спремам конечно кога ќе дојдам да им покажам на фалбаџиине што е кога има голман на гол.
Ко Шеј Гивен сум бе. Ко Луис Арконада за постарите.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Jakov напиша:
Бобане....Бобане....БОБАНЕ.....стани доста ти е....на вожња си од 1.00 ај стани ај.....:bip: :bip: :bip:
Завршив со вожњата, утре полагам тестови. :)

Туку, што се лутиш одма? :( Знам дека ве издадов и треба да ми биде срам, ама морав да го обзнанам изненадувањето за да дојдат сите и да го видат тоа чудо. Немајте гајле, тоа вчера што се договаравме, успеав да купам (по едно трико за двајцата, де, она што ми речеш дека немаш... Твоето е по нарачка правено, проширено доле со држач за топчињата. :):):)).
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Garfield напиша:
Ќе се најде некој јунак незаминливиот да го менува.
Инаку се спремам конечно кога ќе дојдам да им покажам на фалбаџиине што е кога има голман на гол.
Ко Шеј Гивен сум бе. Ко Луис Арконада за постарите.
Специјалноста на Арконда...голови меѓу ноги....
не заебавај дај друг некој.
Пушти мустаци ко Тони Шумахер.
:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom